Eren Bülbül'ün annesinden HDP önünde eylem yapan annelere destek

Trabzon Maçka'da 2 yıl önce PKK'lu teröristler tarafından şegi edilen Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül, Diyarbakır'daki HDP İl Binası önünde evlat nöbetindeki ailelere destek verdi. Bülbül, "Orada olan analara, babalara, amcalara, dayılara ve kardeşlere mevlam sabırlar versin. Maalesef ben Erenimi kaybettim. Ben kavuşamadım, onlar çocuklarına kavuşsun. Analar ağlamasın isterim" ifadelerini kullandı.

Eren Bülbül'ün annesinden HDP önünde eylem yapan annelere destek
Eren Bülbül'ün annesinden HDP önünde eylem yapan annelere destek
GİRİŞ 19.09.2019 19:54 GÜNCELLEME 19.09.2019 19:54
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Trabzon'un Maçka ilçesinde, 2 yıl önce PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül'ün(15) annesi Ayşe Bülbül, Diyarbakır'da kayıp çocuklarının bulunması için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan annelere destek verdi. Bülbül, "Orada olan analara, babalara, amcalara, dayılara ve kardeşlere mevlam sabırlar versin. Maalesef ben Erenimi kaybettim. Ben kavuşamadım, onlar çocuklarına kavuşsun. Analar ağlamasın isterim" dedi.

Diyarbakır'da kayıp çocuklarının bulunması için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan anne babalara bir destek de Maçka ilçesinde, 11 Ağustos 2017'de PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar edip, güvenlik güçlerine yer gösterirken açılan ateşle şehit olan Eren Bülbül'ünannesi Ayşe Bülbül'den geldi.

'YANLARINDA OLMAYI ÇOK İSTERDİM'

Diyarbakır'daki annelere sabır dileyen Ayşe Bülbül, “İneklerim var, okula giden çocuklarım var. Gidenlerden beni oradan aramalarını isterim. Oradaki analarla görüşeyim. Oradaki analarla, babalarla yüreğimdeki acıyı paylaşmak isterim. Yanlarında olmayı çok isterim. Gidemediğim için çok üzgünüm. Allahım onlara sabırlar versin. Yüreklerine soğukluklar koysun. Mevlam sabrını veriyor. Bu acıların sabrını vermese, bu acıya bir anne-baba kolay katlanamaz. Beni telefonla arayıp, 'Seni Diyarbakır’daki ailelerin yanına getirelim' dediler. Ben de gidip sesimi duyurmak isterdim. İlla ki benim yavrumu vuranlar, beni duyar da pişmanlık yaşardı. 'O ana, halen ağlıyor' derlerdi. Orada olan analara, babalara, amcalara, dayılara ve kardeşlere, mevlam çok çok sabırlar versin" dedi.

'BURADA ONLAR GİBİ GÖZYAŞI DÖKÜYORUM'

Oturma eylemindeki annelerin bir an önce çocuklarına kavuşmasını temenni ettiğini söyleyen Ayşe Bülbül, "Onların durumu benden daha kötü. Sonuçta ben yavrumun mezarına gidiyorum, orada zaman geçiriyorum. Biliyorum ki yavrum burada. Onlar orada yavruları için çırpınıyorlar. Ben de burada onlar gibi gözyaşı döküyorum. İnşallah yavrularına kavuşurlar. İnşallah yürek acıları diner. Çocuklarının akıbetini bilmiyorlar ama çocukları yaşıyor. Maalesef ben Erenimi kaybettim. İnşallah bizim çağrılarımızı duyarlar da çocuklarını bırakırlar. Ben kavuşamadım onlar çocuklarına kavuşsun. Analar ağlamasın. Canı gönülden diliyorum ama elden bir şey gelmiyor” diye konuştu.


PAYLAŞIMI YÜREK BURKMUŞTU

11 Ağustos 2017'de Maçka ilçesinde, PKK'lıların erzak çaldığını ihbar edip, girdikleri evi gösteren Eren Bülbül, teröristlerin açtığı ateş sonucu Jandarma Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte şehit olmuştu. Eren Bülbül'ün acı olaydan 2 ay önce Facebook'taki hesabından paylaştığı 'Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın' mesajı herkesi duygulandırmıştı.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
Trabzonspor
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Adam 8 ay önce Şikayet Et
  Tarih seni Altın Harflerlen yazacaktır. İYİKİ VARSIN EREN.
  Cevapla
 • Mmmmm 8 ay önce Şikayet Et
  Ben şehit annelerinin yerinde olsam evlat nöbetindeku annelerin yanına giderim nöbete.bu görüntü 30 senelik mücadeleye verilen en büyük cevap olur
  Cevapla
 • fasak 8 ay önce Şikayet Et
  iyi ki varsin Eren
  Cevapla
 • VUSLAT 8 ay önce Şikayet Et
  Eren Bülbül İYİKİ VARDIN.Ne Şerefli ve şanlı makama eriştin.Seni çok ama çok seviyoruz.Şehit Erenimissin.
  Cevapla
 • Eren iyi ki varsın 8 ay önce Şikayet Et
  Eren iyi ki vardin. Allah mekanını cennet eylesin...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kel kartalın somon avı kare kare görüntülendi
ABD'li Antifa militanı Barry: Öcalan'ı idol olarak görüyoruz