Minik Leyla'nın davasında yeni gelişme: Aile vazgeçti

Ağrı'da, bayram ziyareti için gittiği dedesinin köyünde kaybolduktan 18 gün sonra cesedi bulunan Leyla Aydemir’in ölümüne ilişkin haklarında dava açılan biri tutuklu 7 sanığın, "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "iştirak halinde kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan da 14'er yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Leyla'nın ailesi şikayetini geri çekti.

Minik Leyla'nın davasında yeni gelişme: Aile vazgeçti
Minik Leyla'nın davasında yeni gelişme: Aile vazgeçti
GİRİŞ 20.09.2019 11:39 GÜNCELLEME 20.09.2019 11:39
Bu Habere 35 Yorum Yapılmış

Ağrı'da, bayram ziyareti için gittiği dedesinin köyünde kaybolan ve 18 gün sonra cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in ölümüne ilişkin biri tutuklu 7 sanığın yargılanmasına başlandı.

 

 

Ağrı 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, Nihat ve Şükran Aydemir çiftinin 15 Haziran 2018'de bayram ziyareti için gittikleri Bezirhane köyünde kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedenine ulaşılan kızları Leyla Aydemir'in ölümüne ilişkin tutuklanan Mehmet Ali Aydemir, tutuklu bulunduğu Elazığ'daki cezaevinden SEGBİS aracılığıyla katıldı.

Duruşmada, 6 tutuksuz sanık ve avukatları, Leyla Aydemir'in babası Nihat ve Şükran Aydemir ile yakınları da hazır bulundu.

 

 

Sanıkların kimlik tespiti işlemi yapılan duruşma devam ediyor.

Aile şikayetçi olmadı

Leyla Aydemir'in ailesinin dün avukatları Ali Artuk'un ofisine giderek, "Biz şikayetçi olmayacağız, sen davaya gelme" dediği ortaya çıktı. Bu nedenle avukat Ali Artuk, duruşmaya gelmedi.

Kimlik tespitiyle başlayan duruşmaya katılan tutuksuz sanıklardan amca Yusuf Aydemir'in oturduğu yerde gülmesi üzerine Mahkeme Başkanı, "Sen kimsin, niye sırıtıyorsun?" diye sordu. Sanığın, "Ben Yusuf Aydemir'im" cevabı üzerine "Neyle yargılandığını biliyor musun? Yeğenini öldürmekle yargılanıyorsun, bir de sırıtıyorsun" dedi. Amca Aydemir, sırıtmadığını bildirdi

Tutuksuz sanıkların sorgusuna geçilen duruşmada, küçük kızın anne babasına şikayetçi olup olmadıkları sorulacak.

Olay

Ağrı'da 15 Haziran 2018'de Ramazan Bayramı dolayısıyla ailesiyle dedesine ziyarete gittiği Bezirhane köyünde kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in bulunması için çalışma başlatılmıştı.

Çalışmalar kapsamında ekiplerce bölgedeki dere yatakları, sazlık alanlar, otla kaplı araziler, köydeki metruk yapılar, tandır evleri, ahır ve çocuğun gidebileceği bütün alanlar, kadavra köpekleri de kullanılarak aranmıştı.

Leyla Aydemir'in cesedi, kaybolduktan 18 gün sonra köye 2 kilometre mesafede, kent merkezine giden yolun yakınında akarsu kenarındaki ağaçların arasında bulunmuş, vücudunda darp ya da yara izine rastlanmayan Aydemir'in cenazesi Bezirhane köyünde defnedilmişti.

Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Leyla Aydemir'in ölümünden sorumlu tutulan baba Nihat Aydemir'in tutuklu bulunan kuzeni Mehmet Ali Aydemir'in de aralarında olduğu 7 sanık hakkında "çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "iştirak halinde kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan da 14'er yıla kadar hapis cezası verilmesi isteniyor.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
cinayet
YAZDIR
YORUMLAR 35
 • Ali bey 8 ay önce Şikayet Et
  yazık kamuoyunu bu kadar meşgul et sonra çocuğun kemiklerini sızlatın siz nasıl anne babasınız ölüm tehdidide alsam çocuğumun kanını yerde bırakmazdım
  Cevapla
 • FIRTINA 61 8 ay önce Şikayet Et
  Şu aşiret işine devlet bir el atsın. Sırf kendi aşiret ismi lekelenecek diye bu davadan vazgeçtiler. Kendi akrabaları olunca öyle, ama başkası olsa kim bilir nasılda kan davasına dönerdi iş? Tam bir iki yüzlülük...
  Cevapla
 • Atmaca 8 ay önce Şikayet Et
  Baba şikayetten nasıl vaz geçer bunun tek nedeni olabilir tehtid lakin en kralı olsa vaz geçmemesi lazım ölmeyecekmiyiz cakal gibi yaşamaktansa aslan gibi.ölmeyi yeğlerim hiç bir tehtide babuç bırakmam baba katili biliyor bilmezse şikayetten vaz geçmez ama cinayet var devlet gereğini yapar
  Cevapla
 • tetece 8 ay önce Şikayet Et
  bu güzel melegimizin anne ve babasınında içeri atılması gerekiyor baskada birsey demiyorum.
  Cevapla
 • Ağrılı 8 ay önce Şikayet Et
  Bende ağrılayım tefeci bir aile ve köy al birini vur ötekine
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Trump yangına körükle gidiyor: Ordu göreve hazır
Bakanlık 81 ile genelge gönderdi: Lokanta, restoran kafe vb. İşyerlerine düzenleme