Erdoğan'dan çok sert mesaj: Karşılarında Türkiye'yi bulurlar

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Ada'nın ve bölgenin zenginliklerinin sadece kendilerine ait olduğunu zannedenler, bugün olduğu gibi gelecekte de karşılarında Türkiye'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kararlılığını bulacaklardır.' ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan çok sert mesaj: Karşılarında Türkiye'yi bulurlar
Erdoğan'dan çok sert mesaj: Karşılarında Türkiye'yi bulurlar
GİRİŞ 20.09.2019 14:12 GÜNCELLEME 20.09.2019 14:12
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Barolar Birliğince Av. Özdemir Özok Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Kıbrıs'ta Son Söz Paneli"ne bir mesaj yolladı.

 

 

Panelin başarılı ve verimli geçmesi temennisinde bulunan Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Doğu Akdeniz'deki menfaatlerine yönelik saldırıların arttığı bir dönemde gerçekleştirilen panelin Türkiye'nin uluslararası platformlarda yürüttüğü hak, hukuk ve adalet mücadelesine önemli katkılar sunacağına inandığını belirtti.

 

 

Fuat Oktay noktayı koydu: Kullanıma açılacak!

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şu ifadeleri kullandı:

 "Türkiye olarak kendi çıkarlarımızı nasıl savunuyorsak, Kıbrıs Türklerinin Ada'daki ve Doğu Akdeniz'deki haklarını da ayni kararlılıkla müdafaa ediyoruz. Kıbrıslı kardeşlerimizle birlikte Doğu Akdeniz'de başlattığımız hidrokarbon arama faaliyetlerini, halen 2 sondaj ve 2 sismik araştırma gemisi ile yürütüyoruz. Bu gemilerimizin çalışmalarını güvenle sürdürebilmeleri için deniz ve hava kuvvetlerimizin unsurları da görev başındadır.

Ada'nın ve bölgenin zenginliklerinin sadece kendilerine ait olduğunu zannedenler, bugün olduğu gibi gelecekte de karşılarında Türkiye'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kararlılığını bulacaklardır. Bu düşüncelerle milli davamız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimizin her birine şükranlarımı sunuyorum."

Erdoğan, fikir ve önerileriyle panele katkı sunacak tüm misafirlere teşekkürlerini ileterek, panelin Türkiye ve KKTC için hayırlara vesile olması dileğinde bulundu.

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • şefik şefik 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah seni öyle vede böyle her zammmmannnn yalnız bırakması, yar ve yardımcın olsun innnşalllah. Allah'a emanet cesur yürekli benim başkanııım
  Cevapla
 • R.o.y 2 yıl önce Şikayet Et
  Çok küçük bir tokat işlerini bitirir bunların
  Cevapla
 • Ali 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah senden razı olsun Koca Reis var ol
  Cevapla
 • Vatansever 2 yıl önce Şikayet Et
  O kadar ulennnn
  Cevapla
 • Adanalı. 2 yıl önce Şikayet Et
  Doğru söze ne hacet tam isabet,alkışlanır buna.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ali Babacan'dan adaylık çıkışı! Millet İttifakı'na isyan etti
Elektrik faturalarında yeni dönem! Kademeli tarife devreye giriyor