BBP heyetinden oturma eylemi yapan ailelere destek ziyareti

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kadın Kolları Başkanı Meryem Ünsal, beraberindeki heyetle birlikte çocuklarının dağa kaçırıldığı iddiası ile HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelere destek ziyaretinde bulundu.

BBP heyetinden oturma eylemi yapan ailelere destek ziyareti
BBP heyetinden oturma eylemi yapan ailelere destek ziyareti
GİRİŞ 21.09.2019 13:13 GÜNCELLEME 21.09.2019 13:13

Çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla oturma eylemi başlatan 44 aileye destek ziyaretleri devam ediyor. Bugün sabah saatlerinde BBP Kadın Kolları Başkanı Ünsal, beraberindeki heyetle birlikte ailelere ziyarette bulundu. 

''ONLAR AĞLAYINCA İÇİMİZ YANIYOR''

BBP Kadın Kolları Başkanı olarak bugün burada olduklarını belirten Meryem Ünsal, "BBP Genel Başkanı, Ankara Milletvekili Mustafa Destici’nin selamlarını getirdim. Büyük Birlik Partisi olarak evlatları için mücadele veren, evlatları için burada korkmadan oturan annelerimizi ekran başında seyrediyoruz. Lakin onların yanlarına gelip onlara ses olmaya, destek vermeye, dualarımızı iletmek için yanlarında bulunmaya geldik. Terörü lanetliyoruz. Hiçbir anne acı çekmesin istiyoruz. Biz de anneyiz, kadınlar olarak bugün buraya gelmemizin sebebi anneyiz. Acılarına duyarsız kalamıyoruz. Onlar ağlayınca ekranlardan seyrediyoruz içimiz yanıyor. Gencecik, yetiştirmiş, büyütmüş ne olduğu belirsiz almış götürmüş, anne burada gözyaşı döküyor. Devletimizin kararlı operasyonları var. Bunu devletimizin çözeceğine inanıyorum. Anneler üzülmesin, kadınlar üzülmesin, şiddetin her türlüsünü lanetliyorum. Terörü lanetliyoruz" dedi.

BBP heyeti ailelerle görüştükten sonra bölgeden ayrıldı. 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Yunanistan'ın Ege adalarındaki hukuk tanımazlığı
Hayatımızı baştan sona değiştiren buluşlar