Kayseri'de yakalanmıştı! 4 ay sonra kan donduran detaylar ortaya çıktı

Kayseri’de yakalanan DEAŞ emiri Suphi Huveytli’nin terör örgütünün üst düzey emirlerinden olduğu ortaya çıktı. Bin 500 araç ile 30 bin DEAŞ’lı teröristin bağlı olduğu Huveytli’nin Irak’ta 2013’teki cezaevi baskınından yaralı kurtulduğu öğrenildi.

Kayseri'de yakalanmıştı! 4 ay sonra kan donduran detaylar ortaya çıktı
Kayseri'de yakalanmıştı! 4 ay sonra kan donduran detaylar ortaya çıktı
GİRİŞ 22.09.2019 07:36 GÜNCELLEME 22.09.2019 07:36
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Kayseri’de yakalanan DEAŞ emiri Suphi Huveytli’nin (48) örgütün üst düzey emirlerinden olduğu ortaya çıktı. Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terör ve İstihbarat şubelerinin ortak operasyonu ile gözaltına alınan 4 DEAŞ’lıdan Suphi Huveytli’nin örgütün Musul, Telafer, Beac ve Sincar’ı kapsayan bölgelerinden sorumlu emiri olduğu tespit edildi. 4 ay önce Kayseri’de yaşayan oğlunun yanına gelen Kuzey Iraklı emirin, 2007 yılında Irak El-Kaide’sine katılarak örgütün Cezira Mektebi isimli askeri kampında eğitim aldığı öğrenildi. 2013’te Irak polisi tarafından yakalanan Suphi Huveyt’linin kaldığı Mükafahat İrhab cezaevi DEAŞ’lı teröristler tarafından basıldı.

DEAŞ KURTARIP EMİR YAPTI

DEAŞ’lı teröristlerin cezaevini basması sırasında görevli olan gardiyanlar, cezaevindeki mahkumları öldürüp kaçtı. Açılan ateşte yaralanan ve cesetlerin altında kalarak kurtulan Suphi Huveytli, DEAŞ’lı teröristler tarafından kurtarılarak tedavi ettirildi. Suphi Huveytli DEAŞ lideri Bağdadi tarafından emir ilan edilerek, örgütün silah ve mühimmat ve sorumlusu yapıldı. Suphi Huveytli ile birlikte yakalanan DEAŞ’lı terörist Refik E. ifadesinde “Suphi büyük bir emirdir, Ebu Muhammed kod adını kullanır. Musul, Tefafer, Beac ve Sincar bölgelerinden sorumluydu” dedi.

30 BİN TERÖRİST EMRİNDE

Refik E., bin 500 araç ve 30 bin DEAŞ’lı teröristin Ebu Muhammed kod adlı Suphi Huveytli’nin emri altında olduğunu ve ondan izinsiz hiç bir işin yapılmadığını söyledi. DEAŞ’lı emirin bölgede yaşayan halka zulüm ettiğini söyleyen Refik E., “DEAŞ’a biat etmeyenlerin evlerine baskın düzenleyip, kadın ve çocukları kaçırıp meydana dizerdi. Güzel kadın ve çocukları seçip, geri kalanları da emir verip öldürtüyordu” dedi. DEAŞ’lı emirin Ali isimli kardeşini zorla örgüte kattığını söyleyen Refik E. bombardıman sırasında Ali’nin öldüğünü ve bu yüzden diğer iki kardeşini örgüte katılmaları konusunda zorlamadığını da söyledi.

ÖLÜ TAKLİDİYLE KURTULDU

Kayseri’de terör örgütü DEAŞ’a yönelik operasyonda yakalanan örgütün sözde Telafer emiri ile 3 zanlı, adliyeye çıkarıldı. Terör örgütü DEAŞ’ın, üyelerini kurtarmak için cezaevine yaptığı baskında, Irak polisi tarafından öldürülmek istenen Huveytli’nin, baskında ölen kişilerin arasında ölü taklidi yapıp yaralı kurtulduğu, eşiyle birlikte yaklaşık 4 ay önce yasa dışı yollardan Türkiye’ye geldiği, örgüte kadın üye kazandırılmasından da sorumlu olduğu bilgisine ulaşıldı.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK GAZETESİ
YAZDIR
YORUMLAR 23
 • teşkilat 8 ay önce Şikayet Et
  bu adam aglo -sakson, deaş bir avro-atlantik projesi
  Cevapla
 • Real Yorumcu 8 ay önce Şikayet Et
  Arkadasin biri demiş ki avrupada bunlardan dolu. Evet dogru avrupada terörist cok ama adamlar herbirinin hangi delikte saklandığını biliyor. Kendi elemanları zira. Adamlar avrzpaya kacak girmiyor ki, o teröristleri ecnebiler kendileri kolluyor ve besliyor. Ama işleri kalmayınca elleri ile koynmuş gibi bulup derdest ediyorlar. Bizdeki durum farklı, teröristler el kol sallayıp geliyorlar ve istediklwri gibi kayıp ediyorlar kebdilerini.
  Cevapla
 • Ünal. 8 ay önce Şikayet Et
  Allah sizi kahretsin.Yahudilerin köpekleri..
  Cevapla
 • Seyh Samil 8 ay önce Şikayet Et
  Kan testi yapin. ingiliz oldugunu göreceksiniz
  Cevapla
 • izmir-doğru söyler 8 ay önce Şikayet Et
  30 BİN TERÖRİST EMRİNDE ne büyük itibar sen islamın dinin emrinde olmadıktan sonra eşkıyalar emrinde ne önemi var.gerçek müslüman haksız yere bir hayvanı dahi korkutamaz bir karıncayı ayağıyla tekmeleyemez burası senin yolun der ve kendi başka yere oturur ne bu eşkıya gibi korku salmak adamlıkmı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'li Antifa militanı Barry: Öcalan'ı idol olarak görüyoruz
Şiddet olayları bir ülkeye daha sıçradı! Ortalık iyice karıştı...