İYİ Parti'de art arda istifalar! 'Demokrasi kalmadı...'

Kırklareli Belediye Meclisinin İYİ Parti grubunda yer alan meclis üyeleri Kırklareli Belediyesi Başkan Yardımcısı Burcu Özel, partinin eski kurucu il başkanı Savaş Çekinmez ve Yücel Oluçay partilerinden istifa ettiklerini ortak imzalı basın açıklamasıyla duyurdu.

İYİ Parti'de art arda istifalar! 'Demokrasi kalmadı...'
İYİ Parti'de art arda istifalar! 'Demokrasi kalmadı...'
GİRİŞ 24.09.2019 10:16 GÜNCELLEME 24.09.2019 10:16
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Açıklamada partilerinin kurulduğu günden bu yana maddi ve manevi olarak özveri ile çalıştıkları belirten Özel, Çekinmez ve Oluçay "demokrasi ve inançları ile bağdaşmayan uygulamalardan dolayı" partilerinden istifa etme kararı aldıklarını ifade etti.

İYİ Parti Genel Merkezince alınan kararların yerel yönetimlerdeki uygulamalarının demokrasiyle bağdaşmadığını savunulan açıklamada, şu görüşler paylaşıldı:

"Ne yazık ki parti içinde demokrasi olmadığını da açıkça görmüş bulunmaktayız. Bizler bu uygulamaları kişisel olarak değil kitlesel olarak bakmaktayız. Kurulduğu günden bu yana onurla, fedakarlıkla, özveriyle emek verdiğimiz partimizden üzüntüyle istifa ediyoruz. Bizler demokrasiden asla ödün vermeyeceğiz.

Bizler demokrasiden ve halktan yana olan halka hizmet amaçlı olan tüm uygulamalar için bağımsız meclis üyeleri olarak tüm gücümüzle ve özverimizle çıkmış olduğumuz bu kutsal yolda vazgeçmeden çalışamaya devam edeceğimizi beyan ederiz. Kurulduğu günden bu yana ülkemizin üzerine bir güneş gibi doğduğuna inandığımız ve demokrasi sorunlarına çözüm noktası olarak gördüğümüz İYİ Parti de, partimizin Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ile birlikte çıktığımız yolda maddi ve manevi olarak özveri ile yılmadan çalıştık. Ancak demokrasi anlayışımızda ve inancımızla bağdaşmayan uygulamalardan dolayı gördüğümüz lüzum üzerine partimizden istifa kararı aldığımızı beyan ederiz."

Diğer taraftan parti genel merkezi tarafından İYİ Parti Kırklareli İl Başkanı Mustafa Köseoğlu, geçtiğimiz hafta görevinden alınmış yerine Hilmi Hersek atanmıştı.

YAZDIR
YORUMLAR 14
 • Yusuf 1 yıl önce Şikayet Et
  Mademki ip kötü idi neden bekediye meslis üyesi olmadan istifa etnediniz. Anlaşıldı.gidenin yerine gelen olur.
  Cevapla
 • Ottoman 1 yıl önce Şikayet Et
  koltuk kavgası . ali Babacan için hazırlanan menfaatciler
  Cevapla
 • Nail ERDOĞAN 1 yıl önce Şikayet Et
  Aklı selim ben müslümanım vatanseverim kalbimde Allah korkusu var diyen birinin chp de ve ip de işi olmaz bunların nefsine tatlı geliyor koltuk sevdası ve dünya malına tamah her türlü şeytanlığı yaptırıyor.şeytanın vesvesesine uğramış bunlar Mevlam bunların kalp gözünü kapamış mühürlemiş artık .Mevlam şerlerinden vatanımızı milletimizi islam camiasını korusun.Bunları ya ıslah eylesin ya helak eylesin .Dünyada kötüler hep kaybedecek .Ne firavunlar ne nemrutlar ne ebu cehiller gördü bu dünya.Bunlarda günümüzün firavunları
  Cevapla
 • adanalı 1 yıl önce Şikayet Et
  iyi parti çıkar partisi
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah srtırsın inşaAllah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi: Erdoğan sel bölgesi Rize'de incelemelerde bulundu
Dünyada çip krizi büyüyor! Ünlü şirket 3 fabrikada üretimi durdurdu