Erdoğan 'sonuçlarına katlanacaklar' deyip rest çekti

Milli savaş gemisi TCG Kınalıada (F-514), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle Deniz Kuvvetleri'ne teslim edildi. Erdoğan konuşmasında ''F-35 konusunda yaşananlar bizim kararlılığımızı artırmıştır. Nasıl korvetlerimizi kendimiz inşa etmişsek, nasıl Atak helikopterlerini, İHA'larımızı, SİHA'larımızı uçurmuşsak kendi savaş uçağımızı da yapacağız'' dedi.

GİRİŞ 29.09.2019 16:57 GÜNCELLEME 01.10.2019 17:48
Bu Habere 95 Yorum Yapılmış

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları; 

 


Bu gemilerin içindeki sistemlerin tasarlanmasından üretimine emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Bu vesile ile Barbaros Hayrettin Paşa'yı ve tüm denizcilerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum. 

'TÜRKİYE BUNU YAPABİLEN 10 ÜLKEDEN BİRİ'

Son dönemde dünya ve Akdeniz'de yaşanan hadiseler bize her alanda olduğu gibi denizlerde de çok daha güçlü olmamız gerektiğini işaret ediyor. Türkiye bugün dünyada bir savaş gemisini milli imkanlarıyla tasarlayan, inşa eden ve idamesini gerçekleştirebilen 10 ülkeden biri olmuştur. 

MİLGEM gemilerimizi kararlılıkla inşa ediyor denizlere uğurluyoruz. MİLGEM projesinde elde edilen tecrübe ile yerlilik oranını yüzde 70 seviyesine yükselttik.

MİLGEM korvetlerinin ilk üçünden farklı olarak Kınalıada Atmaca füzemizi kullanacak.

Deniz kuvvetlerimizi güçlendirmeye yönelik daha pek çok projemiz olacak. Hizmete giren korvetlerimiz bugüne kadar pek çok milli ve uluslararası tatbikatta yer alarak görevlerini yerine getirdiler. 

'ZAMANI YAKINDIR'

Bu gemimizin de denizlerdeki gücümüze güç katacağına inanıyorum. Son olarak proje ortağı olduğumuz F-35 uçakları konusunda yaşananlar, bizim bu alandaki kararlığımızı daha da artırmıştır. Nasıl Atak helikopterimizi, gemilerimizi, İHA’larımızı, SİHA’larımızı yaptıysak savaş uçaklarımızı yapmayı da başaracağız. İnşallah kendi savaş uçağımıza da kavuşacağız. Zamanı yakındır.

Her alanda yerli ve milli imkanları en üst seviyeye çıkarmakta kararlıyız. 

'BUNUN SONUÇLARINA KATLANACAKLAR'

Özellikle son 6 yıldır birbiri ardına yaşadığımız sıkıntıların sebebi de Türkiye’yi bu hedeflerine ulaşmasına engel olmaktır. Hep söyledim başaramayacaklar. Madem uyuyan devi uyandırdılar bunun da sonuçlarına katlanacaklar.

Gemi makinelerinden deniz toplarına, füzelere, torpidolara, elektronik sistemlere kadar her alanda yerli ve milli imkanları en üst seviyeye çıkarmakta kararlıyız. Hedefimiz 2023’te savunma sanayinde dışa bağımlılığı tamamen ortadan kaldırmaktır.

Türkiye'nin savunma sanayi alanında son dönemde katettiği mesafe istiklaline ve istikbaline daha güvenli bakmasını sağlamıştır. 

YORUMLAR 95
 • This is vatanpervır 2 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun bizim zaten hiç olmadığı kadar silaha ihtiyacımız var.
  Cevapla
 • Ismet Yazıcı 2 yıl önce Şikayet Et
  Helal reis evvel Allah sana sen olmasan bu ülke silahsız bir ülke ve uyuyan bir dev olarak kalacaktı.
  Cevapla
 • a koçer 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah cc bu millete hizmet edenlerden ebeden razı olsun
  Cevapla
 • kadir nadir 2 yıl önce Şikayet Et
  bu mıknatıs olayıyla askeri alanda çığır acabiliriz
  Cevapla
 • kadir nadir 2 yıl önce Şikayet Et
  yada bu mıknatısi savunma sanayii ve füzelerde kullanabiliriz.füzeye taktığımız zaman metal bi hedefe daha çok zarar verir
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Asgari ücret alanlar dikkat! Çok önemli haciz kararı
Togg'da son durum! Görüntüler yayınlandı