Mansur Yavaş kapatmıştı! Mamak'tan alkış alan hamle...

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yıllardır hizmet veren çocuk evleri Mansur Yavaş'ın kararıyla kapatılmıştı. Kapatılan evlerden onlarca çocuk tahliye edilmişti. Çocuklara daha önce de yaptığı açıklamalarda sahip çıkacağını açıklayan Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, başkanlık konutunu meclis kararı ile çocuklara tahsis etti.

Mansur Yavaş kapatmıştı! Mamak'tan alkış alan hamle...
Mansur Yavaş kapatmıştı! Mamak'tan alkış alan hamle...
GİRİŞ 04.10.2019 15:20 GÜNCELLEME 04.10.2019 15:20
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Oylama öncesi konu ile alakalı meclis üyelerine bilgi veren Başkan Köse, ''Bölgemizde Mamak Belediye Başkanına tahsis edilmiş Başkanlık Konutunu ve yakınındaki bir başka evi öksüz ve yetim çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde gerekli bütün donanımları sağlayarak Çocuk Konuk Evi’ne dönüştürdük'' dedi. 

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kapattığı çocuk evlerinden tahliye ettiği çocuklara, Büyükşehir Belediyesi Meclis kürsüsünden sahip çıkacağını belirten Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, konuyu Mamak Belediye Meclisi gündemine taşıyarak çocuk konuk evlerinin kurulmasına ilişkin meclis kararı aldı. Ekim ayı Mamak Belediye Meclis Toplantısı 1. Birleşimi’nde AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin kabul oyu, CHP’li meclis üyelerinin ret oyu sonucu oy çokluğu ile alınan kararla Mamak Belediyesi Çocuk Konuk Evleri’nin kurulmasına karar verildi. 

BAŞBAKANLIK KONUTU ARTIK KONUK EVİ

 

 

Oylama öncesi konu ile alakalı meclis üyelerine bilgi veren Başkan Köse, ''5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 14. maddesi gereği böyle bir karar aldık. Bölgemizde Mamak Belediye Başkanına tahsis edilmiş Başkanlık Konutunu ve yakınındaki bir başka evi öksüz ve yetim çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde gerekli bütün donanımları sağlayarak Çocuk Konuk Evi’ne dönüştürdük. Mobilyasıyla mutfağıyla ihtiyaçlarının tamamını şuanda sağladık, hazır olarak bekliyor. Süreç içerisinde sıkıntıya giren çocuklarımızın aileleriyle temaslar kurduk. İnşallah burada alacağımız karar sonrası çocuklar misafir edilmeye başlanacak. Bu süreçte siz değerli meclis üyelerimizle beraber olmak istiyoruz, destek bekliyoruz. Sizlerle beraber yavrularımıza sahip çıkalım istiyoruz'' dedi. 

'RİSKTEN DAHA ÇOK BİR SORUMLULUK OLARAK GÖRÜYORUZ'

Büyükşehir Belediyelerine ve 100 binin üzerinde nüfusu olan ilçe belediyeleri, 5393 sayılı Belediye Yasası’nda Çocuk Konuk Evi açma görevi verilmesine dair yasadan yola çıkarak sorumluluk kararı aldıklarını ifade eden Başkan Köse, “Her hangi bir olumsuzlukla karşılaşmamak için gerekli tüm önlemleri aldık. Maksimum gayret sarf ediyoruz ve edeceğiz. Hayat risktir, risk almış olabiliriz. Fakat biz işin özüne şöyle bakıyoruz. Yetim çocuklarımıza bakmayı riskten daha çok bir sorumluluk olarak görüyoruz. Bu çocuklar bakıma muhtaç ve biz bu çocuklara öyle ya da böyle bakacağız. Hatta benim ileride bir önerim daha olacak. Bir vakıf kuralım ve gönüllüler bu vakıfa katılsın. Öksüz ve yetim çocuklar için başka ne gibi projeler yapabiliriz hep beraber oturup konuşalım. Bu konular hepimizin sorumluluğunda olan konulardır” dedi.

'MİKROFONLAR ASLA KAPANMAYACAK'

Bütün meclis üyelerine konuyla ilgili söz hakkı vermek istediğini ve isteyen meclis üyelerinin kürsüye çıkarak fikirlerini özgürce dile getirmesi gerektiğini kaydeden Başkan Köse, ''Bu kürsü milletin kürsüsüdür. Sizler seçilmiş insanlarsınız, sonuna kadar burada düşüncelerinizi ifade etmek sizin hakkınız, bu bir lütuf değildir. Ben burada sadece belediye başkanı olarak oturmuyorum, ben burada meclisi yöneten birisi olarak oturuyorum. Her birinizin sonuna kadar konuşmaya hakkı var, burada süre sınırlaması da yok. Bu kürsü milletin kürsüsü, bu meclis milletin meclisidir. Sizlerin mikrofonu asla kapanmayacak'' dedi. 

YAZDIR
YORUMLAR 26
 • Mevlana 2 yıl önce Şikayet Et
  Herşey çok güzel olacak..................
  Cevapla
 • Yasin 2 yıl önce Şikayet Et
  Anlayana!Yada anlamak isteyene....
  Cevapla
 • yiğido 2 yıl önce Şikayet Et
  Yavaş Ankaranın hızını göremeyen o kadar yavaş biri olarak yanlış kararları ile Ankaraya hiç yakışmıyor.
  Cevapla
 • gresunlu 2 yıl önce Şikayet Et
  tasarrufu cocuklar uzerinden yapan chp zihniyetini Rabbim bildigi gibi yapsin ...yetim yoksul cocuklari sokaga atacak kadar bencil , ruhsuz merhametsiz insanlari Allah o cocuklardan beter etsin
  Cevapla
 • birkıssadanbinhisse 2 yıl önce Şikayet Et
  mansur yavaşin akibeti iyi olmucak eger tevbe etmezse öksüz ve yetime zulüm eden perişan olur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kar yağışı sonrası ilk ankette Ekrem İmamoğlu'na şok! İşte İBB'nin karnesi
Fed vurdu paralar buhar oldu! Kripto piyasası tepetaklak oldu