Üniversitede çirkin olay! Hocadan kız öğrencilere mesajla taciz

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde bir öğretim görevlisinin kız öğrencilere taciz ve cinsel saldırı girişiminde bulunduğu iddiaları üzerine rektörlükten açıklama yapıldı. Açıklamada olayla ilgili disiplin soruşturması açıldığı, bahsi geçen öğretim görevlisinin 'kamu görevinden çıkarılma' cezası verilmesi için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na bildirildiği ve savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

Üniversitede çirkin olay! Hocadan kız öğrencilere mesajla taciz
Üniversitede çirkin olay! Hocadan kız öğrencilere mesajla taciz
GİRİŞ 06.10.2019 16:35 GÜNCELLEME 06.10.2019 17:55
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Demirören Haber Ajansı'nda (DHA) yer alan habere göre, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde (MAKÜ) görevli öğretim üyesinin, kız öğrencilere taciz ve cinsel saldırı girişiminde bulunduğu iddiaları gündeme geldi. Öğrenci olduğunu söyleyen bir kadın kullanıcının Twitter'daki hesabından "Arkadaşlar bir konudan bahsedeceğim. Uzun zamandır bu psikolojinin yarattığı hisle yaşayamıyorum. Mehmet Akif Üniversitesi'ndeki öğretim üyelerinden 2 kişi, ben de dahil çoğu kadın öğrenciye taciz ve tecavüz girişiminde bulunmuştur" ifadelerinin yer aldığı paylaşımlar kısa sürede yayıldı.

 

 

"SAVCILIĞA BİLDİRİLDİ"

İddialarla ilgili MAKÜ Rektörlüğü'nden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi: "Son günlerde bazı yayın organları ve sosyal medyada çıkan üniversitemizde meydana geldiği iddia edilen olaylar ile ilgili haberler üzerine, kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir basın açıklaması yapılması gereği duyulmuştur. Rektörlüğümüze gelen bir ihbar üzerine, 5 Mart 2019 tarihinde ivedi olarak disiplin soruşturması açılmış olup, bahse konu iddiaların niteliği ve soruşturmanın gizliliği ilkesi gereği soruşturma hassasiyetle tamamlanmıştır. Akabinde, disiplin soruşturması sonucunda hakkında soruşturma yapılan kişinin 'kamu görevinden çıkarılma' cezası ile tecziyesi teklif edilmiş, durum gereği için, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na (YÖK) bildirilmiştir. Sürecin en kısa zamanda tamamlanması beklenmektedir. Ayrıca disiplin soruşturması başlar başlamaz, sonucu beklenmeksizin 12 Mart 2019 tarihinde durumun hassasiyeti dikkate alınarak, konu ivedilikle Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirilmiş ve konu hakkında suç duyurusunda bulunulmuş olup, adli soruşturma süreci devam etmektedir."

 

 

 

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 15
 • Bremenli 11 ay önce Şikayet Et
  cocuklar bunlara emanettir emanete ihanet edenin hakki ölümdür idam bitti
  Cevapla
 • ömer 11 ay önce Şikayet Et
  karma eğitim kaldırılmalı
  Cevapla
 • Envers 11 ay önce Şikayet Et
  İşi kökünden çözecen yoksa butür iğrenç olaylar yaşanır. 1 sır biri okudu diye yüzlerce öğrenciyi teslim etmicen. Örnek bi testten geçirecen eğilmi ahlaklımı edeplimi terbiyelimi şereflimi bu testlere tabi tutmayıp atarsan daha bu tür olaylar çok olur
  Cevapla
 • hidocan Almanya 11 ay önce Şikayet Et
  ne yazikki karma eğitimin verdigi rezil durumlari, kiz ögrenciyi kadin ögretmen okutucak okadar
  Cevapla
 • Anti satan 11 ay önce Şikayet Et
  Ünüversitelerin hepsinde bu durumlar artık normalleşmiş mağlesef kimse dillendirmiyor not geçme kalma yokluk vs vs ve kandırılmaya hazır gençlik.herkes farkındada kimse birşey yapmıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Devler yönünü çevirdi! Türkiye dünyanın yükünü sırtladı
Galatasaray, "Qardaş"tan zaferle döndü!