Bakan Varank'tan operasyon mesajı!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, operasyonla ilgili "Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatıyla terör koridoru planlarını bozduğumuz odakların, tüm umutlarını sonlandıracak bir adımı atmak üzereyiz" dedi.

GİRİŞ 09.10.2019 10:48 GÜNCELLEME 09.10.2019 12:52
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın yaptığı açıklama;

Ekonomiyi güçlendirecek adımları atarken, bölgemizdeki meydan okumalarla mücadele ettik, ediyoruz, bundan sonra da mücadeleye devam edeceğiz. Türkiye’nin yaptığı kolay bir iş değil. Ortada tezgah var. Sınırımızın yanında terör devleti kurmak için planlar ve harcamalar yapılıyor. Silah ve mühimmatından tutun da beslenen paralı askerlere harcadıkları paranın haddi hesabı yok. Sinsice planlar yapıyorlar. Yıllardır bu tezgahı bozmak için her alanda mücadele ediyoruz.

Türkiye, kendi göbeğini kendisi kesebilecek güce sahip bir ülke. İşte şimdi, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatıyla terör koridoru planlarını bozduğumuz odakların, tüm umutlarını sonlandıracak bir adımı atmak üzereyiz. Yıllardır Türkiye sınırında bir terör devleti kurmak için büyük paralar harcayanlar, uğruna onlarca operasyona girişenler Türkiye'nin bu adımından elbette rahatsız oluyorlar. Çıkardıkları gürültü yıkılan hayallerinin sesi.

Nasıl ki sahada teröristlerin karşısında kahraman ordumuz varsa Türkiye ekonomisini çökertmek isteyenlerin karşısında işte buradaki gibi sağlam ve dirayetli iş dünyamız, emekçilerimiz, güçlü üretim ekosistemimiz var. Türkiye, kimseye muhtaç olmadan hem kendisine yönelik tehditleri ortadan kaldırır hem de ekonomisini korur.

Özellikle iş insanlarımızın ekonomiye daha çok güvenmesi gerekiyor. Üretimden ve istihdamdan asla vazgeçmeyin. Türk Lirası'nın arkasında durun. Dış şokların sebep olduğu kur dalgalanmaları, sizi Türk Lirası'ndan asla uzaklaştırmasın

 

 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 6
 • kurt 9 ay önce Şikayet Et
  bakan varank Çıkardıkları gürültü yıkılan hayallerinin sesi.dedi aynen katılıyorum türk milletide katılıyor ama kemal katılmıyor onundamı hayalleri yıkıldı yoksa ?
  Cevapla
 • Çiçek 9 ay önce Şikayet Et
  Terk etikleri yerleri silahlı kuvvetleri miz patlatın tuzak bomba olabilir her şey pkk yapar hainlik vahşilik öğrenmişler bir ara TV izledim kuran kitabın içine bomba koymuşlardır ilk zeytin dalı harekatında
  Cevapla
 • Kozan ahmet 9 ay önce Şikayet Et
  Gadanı alim senin adamsın
  Cevapla
 • vatansever 9 ay önce Şikayet Et
  Allah'ına kurban olurum senin.
  Cevapla
 • Musa 9 ay önce Şikayet Et
  İnşallah. Doğu Akdenizde hakkımız olan petrol ve gazı bir an önce çıkardığımızda kimse Türkiyeyi btutamaz . Allah yardımcımız olsun. Kafirlere karşı hakkı savunan tek ülke Türkiye .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Koronavirüs aşısı dağıtıma çıkıyor! Fiyatı belli oldu! Dünya bu gelişmeye kilitlendi
Süper Lig'de piyasa değeri düşen 20 isim!