Diyarbakır’a savaş uçağı takviyesi

Türkiye’nin Suriye kuzeyindeki terör örgütlerini bertaraf etmek için hazırlığını yaptığı ve ‘Barış Pınarı Operasyonu’ adını verdiği Fırat’ın Doğusu operasyonu için Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığına savaş uçağı takviyesi yapılmaya başlandı

GİRİŞ 09.10.2019 11:08 GÜNCELLEME 09.10.2019 11:46
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Savaş uçakları Diyarbakır’daki filolara katılırken, üs komutanlığında izinlerin kaldırıldığı ve her an harekete geçme alarmı verildiği belirtildi.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizi tehdit eden Suriye kuzeyindeki terör örgütlerine yönelik operasyon sinyali vermesinin ardından Hava Kuvvetleri Komutanlığının Ortadoğu’ya en yakın hava üssü olan Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığında hareketli anlar yaşanmaya başladı. Hava üssünde turuncu alarm verilirken, ikinci bir emre kadar izinlerin kaldırıldığı bildirildi. Pilotların her an harekete geçecek şekilde hazır olduğu hava üssüne Balıkesir ve Amasya Merzifon’dan 10 adet takviye savaş uçağı gönderildi. Güvenlik kaynakları Türkiye’nin değişik bölgelerinde bulunan hava üslerinden Diyarbakır’a savaş uçağı takviyesinin devam edeceğini dile getirdi.


Diyarbakır 8’inci Ana jet Üs Komutanlığında izinlerin kaldırılmasıyla birlikte personelin her an operasyona hazır şekilde beklediği belirtildi.

 

 

YORUMLAR 2
  • izmir-doğru söyler 4 yıl önce Şikayet Et
    ihalarsihalar-ankalar hedefleri tesbit ediyor.1*2 güne kalmaz f16 lar vuracak darma duman edecek akıllara şu soru geliyor ordaki terörristleri amerika nereye sakladı ayrıca operasyon bitince bunlar oraya tekrar gelirse ne olacak
    Cevapla
  • M.T 4 yıl önce Şikayet Et
    İnşallah düşmanın beyin takımı tamamen yok edilir.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Beşiktaş Immobile transferinin detaylarını açıkladı
İzmir'de elektrik faciası: Akıma kapılıp hayatlarını kaybettiler!