Barış Pınarı Harekatına karşı çıktılar! Siz kimin odasısınız?

Tüm Türkiye, Barış Pınarı Harekatına destek açıklamaları yaparken üçü sendika, 2'si meslek örgütü olmak üzere 5 sivil toplum örgütü, harekata karşı çıktı. DİSK), KESK, Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) Suriye'nin kuzeyinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı karşı çıktıklarını ortak bildiriyle açıkladılar.

Barış Pınarı Harekatına karşı çıktılar! Siz kimin odasısınız?
Barış Pınarı Harekatına karşı çıktılar! Siz kimin odasısınız?
GİRİŞ 11.10.2019 02:23 GÜNCELLEME 11.10.2019 07:14
Bu Habere 413 Yorum Yapılmış

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB olmak üzere Barış Pınarı Harekatı'nın Türkiye'nin mevcut sorunlarını daha da derinleştireceği ve DEAŞ'ın binlerce üyesinin 'gardiyanlığı' gibi ciddi bir tehlike ile karşı karşıya kalınacağı gibi saçma ifadelerle ortak basın açıklaması yayınladılar.

 

 

Açıklamada, Türkiye'nin Suriye'de yaptığı önceki operasyonlara atıfta bulunularak, savaş karşıtı kitlelerin 'hainlikle' suçlandığı belirtildi.

"Bu toprakların ihtiyacı adalet, demokrasi ve barıştır" başlığıyla yayınlanan saçma bildiride şu ifadeler yer aldı:

 

 

KÜSTAH SÖZLER: "ASKERİ MACERA..."

"Böylesi bir askeri maceranın hiçbir sorunu çözmeyeceğini, aksine ülkemizin temel sorunlarını derinleştireceğini görenler için, göz göre göre susma zamanı değildir. 

Ortadoğu’daki savaş politikalarının besleyip, büyüttüğü, Türkiye’de yüzlerce insanımızı aramızdan alan katliamları gerçekleştiren DEAŞ'ın dünyanın dört bir yanından gelen ve yurttaşı oldukları hiçbir ülkenin geri almak istemediği binlerce üyesinin 'gardiyanlığı' gibi ciddi bir tehlikeyle karşı karşıyayız.

Emperyalist güçlerin kapışma alanı haline gelen bir bataklıkta, emperyalist güçlerle girilen pazarlıklarda izin verilen bir kapsamda, onların sattığı ve satacağı silahlarla, hepimizin geleceğini tehdit edebilecek tehlikeli vaatlerde bulunarak, üstelik başka bir ülkenin toprağında askeri bir operasyona girişmenin kimin ihtiyacına yanıt verdiği büyük bir soru işaretidir." denildi.

YORUMLAR 413
 • ilyas 2 yıl önce Şikayet Et
  Emperyalist güçlerin kapışma alanı haline gelen bir bataklıkta, emperyalist güçlerle girilen pazarlıklarda izin verilen bir kapsamda, ÜLKENİZİN YANINDA OLUN...KARŞISINDA DEĞİL
  Cevapla
 • gökhan ay 2 yıl önce Şikayet Et
  Dost ve hain zor günde belli olur,olduda
  Cevapla
 • yasso 2 yıl önce Şikayet Et
  bu kişileri derhal iceri alın savasta yanımızda olmayana ne hacet at cope
  Cevapla
 • rabia 2 yıl önce Şikayet Et
  VATAN HAİNLERİ SİZİ... inşallah savaştan sonra cumhurbaşkanım sizinde icabınıza bakar...
  Cevapla
 • ümit*korku 2 yıl önce Şikayet Et
  bir kaç sinek vızıltısı geliyor kulağıma sanki
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Macron boğazlı kazak giydi! Önerileri alay konusu oldu
Türkiye için 150 milyar dolarlık fırsat!