Zorla silah altına alınan Araplar kaçıyor!

Terör örgütü YPG/PKK'nın zorla silah altına aldığı çok sayıda Arap, başarıyla ilerleyen Barış Pınarı Harekatı'nda örgütün kontrolü kaybetmesinden faydalanıp kaçıyor.

Zorla silah altına alınan Araplar kaçıyor!
Zorla silah altına alınan Araplar kaçıyor!
GİRİŞ 12.10.2019 15:44 GÜNCELLEME 12.10.2019 15:44
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) başlattığı Barış Pınarı Harekatı'nın ilerlemesi, YPG/PKK'nın baskıyla silah altına aldığı Arapların örgütten kaçışına imkan sağladı. 

AA'ya bilgi veren ancak ailelerinin güvenliği nedeniyle isimlerinin paylaşılmasını istemeyen bazı Arap gençleri, TSK ve Suriye Milli Ordusu'nun harekatı derinleştirmesinden faydalanarak YPG/PKK'dan kaçtıklarını anlattı.

Arap gençleri, örgütün uzun zamandır bölgede büyük bir baskı kurarak Arap aşiretlerini korkuttuğunu, aşiretlerin çoğunun YPG/PKK’nın gençleri silah altına alma ısrarına direnemediğini, ayrıca ABD'nin örgütle çalışan aşiretlere parasal ve lojistik desteği sağlayarak süreci teşvik ettiğini anlattı.

TSK ve SMO askerlerinin Arap topraklarına girmesiyle aşiretler üzerindeki baskının kırıldığını kaydeden Arap gençleri, "Yüzlerce arkadaşımız PKK'nın kontrolü kaybetmesini fırsat bilip Aynularab ve Münbiç kırsalındaki yerlerini terketti. Kaçarak gizlendiler. Güvenli gördükleri yerlere gittiler. Hatta çok daha fazlası çıkmış olmalı. PKK yolları kapatarak bu kaçışlara engel olmaya çalışıyor." bilgisini paylaştı.

Bu arada, Münbiç'ten Kamışlı'ya uzanan stratejik önemdeki M4 yolu üzerinde yer alan Al Zeydiyye köyünde, Arap halk YPG/PKK'yla çatışarak köylerini teröristlerden temizledi. Halk köylerine SMO bayrağı astı.

Fırat Nehri'nin doğusundaki topraklarda nüfusun büyük bölümünü Araplar oluşturuyor.

YORUMLAR 3
 • refet 3 yıl önce Şikayet Et
  Zorla yok arap milleti zaten buna müsait. Arap birliğinin son aldığı karara bakınca yaptıkları kimseyi şaşırtmıyor. Korkak ,dönek ve sünepe millet. Nerde menfaat oraya dönerler. En son filistin de bizi sattı .
  Cevapla
 • Hakan 3 yıl önce Şikayet Et
  Guzel, ozgur suriye ordusuna katilir cogu.
  Cevapla
 • Demek ki neymiş 3 yıl önce Şikayet Et
  bunlarda cesaret ne arar zorla silah altına alınan insan adamsa eğer,müslümansa , zorla silah altına alındıysa kafirler topluluğu olan teröristlere sıkarda gider, ama kaçmanın sebebi TÜRKLER geliyor diyedir, fırsat buldukları için değil....
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son seçimlerdeki sonuçları en doğru onlar tahmin etmişti! Bomba sonuçları açıkladı...
CHP'nin yeni danışmanı Hacer Foggo'dan Mehmetçik'e katliam iftirası