Terör örgütü köşeye sıkışınca Karayılan'dan çağrı geldi

TSK ve Suriye Milli Ordusu'nun ilerleyişi, terör örgütünü köşeye sıkıştırırken, terörist elebaşı Murat Karayılan, koalisyon ülkelerine "Hava sahasını kapatın" çağrısı yaptı.

Terör örgütü köşeye sıkışınca Karayılan'dan çağrı geldi
Terör örgütü köşeye sıkışınca Karayılan'dan çağrı geldi
GİRİŞ 13.10.2019 13:27 GÜNCELLEME 13.10.2019 13:27
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Fırat'ın doğusundaki terör örgütlerine yönelik yürütülen Barış Pınarı Harekatı 5'inci gününde başarıyla devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı’nın verilerine göre etkisiz hale getirilen terörist sayısı 480 olarak açıklandı. Resulayn'da kontrol sağlanırken, Tel Abyad'da kırsaldaki köyler tek tek teröristlerden temizleniyor. Teröristlerin sivil halkın arasına karıştığı ve güneye doğru kaçtığı belirtilirken, çok sayıda teslim olan örgüt üyesi olduğu da bildirildi.

'HAVA SAHASINI KAPATIN'

TSK ve Suriye Milli Ordusu'nun ilerleyişi, terör örgütünü köşeye sıkıştırırken, terörist elebaşı Murat Karayılan, koalisyon ülkelerine "Hava sahasını kapatın" çağrısı yaptı. 

Örgüte yakın sosyal medya hesaplarında paylaşılan mesajında terörist Karayılan, "Şimdi bu koalisyon güçleri açıklamalarında bu işgale karşı olduklarını belirtmekteler. Eğer gerçekten de bu işgale karşılarsa o zaman Kuzey-Doğu Suriye hava sahasını Türk devletine kapatsınlar. Bunu yapmazlarsa, bu güçler samimi değildir, iki yüzlüdür" dedi.

Terörist Karayılan’ın açıklamalarından örgütün kara propagandalarla Barış Pınarı Harekatı’nda hava sahasının kapatılmasını amaçladığı da ortaya çıktı. 

YORUMLAR 1
  • Ofliahmet 3 yıl önce Şikayet Et
    Ulan yılan sıra sende senin de başını ezmeye az kaldı Allah celle celalü lün izniyle.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Meteoroolji'den son dakika hava durumu açıklaması! Hafta sonu kuvvetli geliyor
Ana muhalefette Jeremy Rifkin çelişkisi! Gürsel Tekin, Kemal Kılıçdaroğlu'nu yalanladı