Çekilmesi beklenen YPG'li teröristlerden peş peşe saldırı

Türkiye ve ABD arasında yapılan anlaşmanın ardından Barış Pınarı Harekatı'na 120 saatlik bir ara verilirken MSB'den yapılan açıklamaya göre bu süre zarfında terör örgütü PKK/PYD-YPG tarafından son 36 saatte 14 taciz-saldırı gerçekleştirildi.

GİRİŞ 19.10.2019 13:40 GÜNCELLEME 21.10.2019 10:12
Bu Habere 149 Yorum Yapılmış

 Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından güvenli bölgenin tesisine yönelik varılan mutabakata tam olarak uyulurken, PKK/YPG'li teröristlerin son 36 saatte 14 taciz-saldırı gerçekleştirdiğini duyurdu.

 

 

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "TSK tarafından, Türkiye ile ABD arasında 17 Ekim 2019 tarihinde güvenli bölgenin tesisine yönelik varılan mutabakata tam olarak uyulmaktadır. Buna rağmen son 36 saat içerisinde PKK/YPG'li teröristler tarafından 12'si Resulayn, biri Tel Abyad, biri de Tel Tamir bölgesinde olmak üzere toplam 14 taciz-saldırı gerçekleştirilmiştir. Taciz ve saldırıların muhtelif hafif ve ağır silah (havan, roket, Doçka uçaksavar ve tanksavar silahı) ile yapıldığı tespit edilmiştir. Varılan mutabakatın sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi, meşru müdafaa hariç sükünetin sürdürülebilmesi için ABD ile anlık koordine yapılmaktadır" ifadeleri kullanıldı.

NE OLMUŞTU?

 

 

Türkiye, Suriye'nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridorunu temizlemek ve Güvenli Bölge oluşturmak için Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmıştı. Harekatın 9'uncu gününde ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından ateşkes ilan edildiğini duyurmuştu. Türk heyeti olayı 'ateşkes' olarak değil, 'ara verme' olarak tanımlamıştı. Anlaşmada, operasyonlara 120 saat ara verilmesi, bu süre zarfında terör örgütü PKK/YPG'nin Güvenli Bölge'den çekilmesi kararlaştırılmıştı.

YORUMLAR 149
 • Ercan 1 yıl önce Şikayet Et
  beklemek yok, vurun Gebertin düsmani
  Cevapla
 • zigana6161 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu yapılan alçaklığın hesabını ABD mutlaka vermeli...
  Cevapla
 • ... 1 yıl önce Şikayet Et
  Ne mutlu Türk olan Türk milletine
  Cevapla
 • emin 1 yıl önce Şikayet Et
  Dün Bitlisli kürt kökenli bir kardeşimiz Şehit oldu
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  İsterse çekilmesinler Mezarları zaten kazılı.
  Cevapla
 • Hamza 1 yıl önce Şikayet Et
  Avrupalı Dostlarımız Nato müttefiklerimiz Anlaşmayı Türklerin bozdugunu yazıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
Aladağ'daki orman yangınına havadan ve karadan yapılan müdahale böyle görüntülendi!