Türkiye'yi derinden sarsmıştı! Akıl sağlığı araştırılacak...

Çorum'da, doğurduğu kız bebeği poşete koyup, 5'inci kattaki evlerinin banyo penceresinden apartman boşluğuna atan lise öğrencisi Münevver B.'nin (19) yargılanmasına devam edildi. Mahkeme heyeti, tutuklu sanığın akıl sağlığının araştırılması için Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edilmesine karar verdi.

 Türkiye'yi derinden sarsmıştı! Akıl sağlığı araştırılacak...
Türkiye'yi derinden sarsmıştı! Akıl sağlığı araştırılacak...
GİRİŞ 22.10.2019 14:15 GÜNCELLEME 22.10.2019 14:17
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Olay, 10 Kasım 2017'de Çöplü Mahallesi'nde meydana geldi. Ailesiyle birlikte yaşayan lise öğrencisi Münevver B., erkek arkadaşı ile ilişkisinden hamile kaldı. Münevver B., 5'inci kattaki evlerinin banyosunda yaptığı doğumda kız bebek dünyaya getirdi. Münevver B., poşete koyduğu bebeği, banyonun penceresinden apartman boşluğuna attı. Bir süre sonra rahatsızlanan Münevver B., durumu fark eden ailesi tarafından çağrılan ambulansla Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Kanaması olduğu belirlenen Münevver B.'nin doğum yaptığını söylemesi üzerine, durum hastane polisine bildirildi. Münevver.B., polise birkaç saat önce evinin banyosunda doğum yaptığını ve bebeğini poşetleyip banyo penceresinden boşluğa attığını söyledi. Hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilen Münevver B. ise çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanıp, cezaevine gönderildi.

 

 

YARGILANMASI SÜRÜYOR

Hakkında savcılık tarafında hazırlana iddianamede, 'çocuğu ya da beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen sanık Münevver B., Çorum 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten öldürme' suçundan yargılanmasına devam edildi. Duruşmada hâkimin, 'Bir diyeceğin var mı?' sorusuna 'Hayır yok' yanıtı veren Münevver B’nin, akıl sağlığının araştırılması için Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edilmesine karar verildi. Mahkeme heyeti, sanığın ruh ve sinir hastalıklarına ilişkin araştırma neticesinden gelecek sonucun beklenmesine karar verip, duruşmayı erteledi.

 

 

OLAY ANINI ANLATMIŞTI

Daha önceki duruşmada karnının büyümesi nedeniylede bol elbiseler giyerek hamileliğini yakınlarından gizlediğini belirten Münevver B., olay günü yaşadıklarını ise şöyle anlatmıştı:

"Ağrılarımın artması üzerine banyoya geçtim. Yaklaşık yarım saat kadar süreyle çömelir vaziyette beklerken bir anda bebek doğdu. Çocuğun doğduğu zaman dilimi içerisinde hiç bağırmadım. Bebek tuvalet taşının üzerine kafası üstü düştü. Hemen taşın üzerinden çocuğu alarak burun deliklerinin yanına nefes alıp almadığını kontrol etmek için parmağımı götürdüm. Çocuğun nefes almadığını anladım. Sonra çocuğu yere koyarak kordonu elimle kopardım. Bebekte hiçbir yaşam belirtisi olmadığını gördüm. Daha sonra çocuğu poşetin içerisine koyup, pencereden boşluğa attım."

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • 4ghi 9 ay önce Şikayet Et
  Idam
  Cevapla
 • izmir-doğru söyler 9 ay önce Şikayet Et
  25-30 yıllık meslek ve dünyasını kazanmak için 20-25 yıl eğitim gören çocuklarımız ebedi ve baki hayat için 1 yıl bile eğitim ve ilim öğrenmeye göndermedik hata bizim suç bizimdir.
  Cevapla
 • izmir-doğru söyler 9 ay önce Şikayet Et
  bu ve böyle tuhaf yaşantı içine giren gençliğin sorumlusu biziz ! okulda iman dersi veremedik ailede iman dersi veremedik maalesef ayda 100 defa üçgenin -karenin iç açılar dış açılar kenarı bulmak için kafa yorduk ama iman olmazsa ruh gezeler ruhun gıdası için kafa yormadık ailelerde çocuğumuz dünyasını kurtarsında ahireti önemli değil dedik.medrese eğitimini kaldıran laik entel-çağdaş kesim utansın medrese eğitimi dini kural ve kıyafetler kaldırıldı diye sevinen laik-enteller ve -avrupai hayata giren ülkemizde cumhuriyet ilanı diye yalancı kandırmaca bayram ilan edenler utansın
  Cevapla
 • Ahmet 9 ay önce Şikayet Et
  Sende yaşama madem nefes alıyormuş yalanını uydurmuşssan sende yaşama... Müslümanlık bunun neresinde domuz bile yavrusunu öldürmez yalandan psigolok demeyin bari
  Cevapla
 • msf 9 ay önce Şikayet Et
  günah böyledir işte. Birine bulaşırsan çorap söküğü gibi devamı gelir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Virüsün kişilerde farklılık göstermesinin nedeni açıklandı
Geri döndüler! Dünya o anları canlı yayınladı