Türkiye'den dev DEAŞ operasyonu! Büyük darbe

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, "Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde eylem arayışında olan DEAŞ'a yönelik 21 ildeki 26 operasyonda 100 kişi yakalandı" dedi.

GİRİŞ 30.10.2019 13:03 GÜNCELLEME 30.10.2019 13:37
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden (EGM) yapılan açıklamaya göre, Genel Müdürlük'te düzenlenen koordinasyon toplantısında konuşan Mehmet Aktaş, FETÖ, IŞİD, PKK olmak üzere tüm örgütlere karşı gösterilen mücadelenin titizlik ve kararlılıkla sürdürüleceğini söyledi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Aktaş, "Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde olası eylem arayışında olan DEAŞ terör örgütüne yönelik 21 ilde 26 operasyon gerçekleştirildi ve toplam 100 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Barış Pınarı Harekatı ile ilgili sosyal medya hesapları üzerinden kara propaganda yapan 1297 hesap tespit edildi, 452 kişi gözaltına alındı ve 78 kişi tutuklandı" bilgisini verdi. 

KAMUDA 'ÇAKARLI ARAÇ' UYGULAMASI

Öte yandan, kamuda 'çakarlı' araçlarla ilgili yeni uygulamanın 1 Kasım'da yürürlüğe gireceğini de anımsatan Aktaş, yeni düzenlemeyle yetkisiz ve amacı dışında 'çakar' kullanımının önüne geçileceğini ifade etti.

Uyuşturucu ve göçmen kaçakçılığıyla mücadele ile asayiş suçlarının önlenmesine yönelik operasyonların başarıyla sürdürdüğünü de belirten Aktaş, "Yol kontrol noktalarında tedbirler arttırılarak devam etmekte olup, uygulama noktalarında da personelimiz gerekli hassasiyeti göstermektedir" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR 1
  • ugur Mustafa 11 ay önce Şikayet Et
    DEAS terör örgutu değil Amerikan terör örgutu desek daha dogru olur.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan 'İkaz ediyorum' diyerek resti çekti: Sizi kurtaramayacak
Fransızlar itiraf etti! (1 Ekim 2020 Günün Önemli Gelişmeleri)