Avrupa'daki Kandil büyüyor! AB, terörü görmezden geliyor

Avrupa’da her zaman teşvik gören PKK, son dönemde “DEAŞ’la savaşıyorum” gerekçesiyle örgütlenme ağını genişletti. Tehlikeli yayılma birçok raporda göze çarpıyor. Polis Akademisi “PKK’nın Bölgesel Terör Ağı Yapılanması” raporu: AB’deki eroin ticaretinin %40’ını PKK kontrol ediyor.

GİRİŞ 03.11.2019 08:43 GÜNCELLEME 03.11.2019 09:27
Bu Habere 97 Yorum Yapılmış

PKK’nın terör imparatorluğu Avrupa’yı sardı. 2002’de PKK’yı terör listesine alan Avrupa Birliği (AB) örgütle mücadele etmek yerine yol vermeyi tercih etti. Yıllar içerisinde bu tutumunun faturasını PKK’nın bombalı saldırıları, uyuşturucu ticareti, haraç, şantaj, karapara aklama, yasadışı göçmen getirme gibi illegal faaliyetlerin artışı ile ödeyen Avrupa, ülkelerini ağ gibi saran terör şebekesini görmezden gelmeye devam ediyor.

 

 

UYUŞTURUCU KAÇAKÇILIĞI

Polis Akademisi Yayınları tarafından paylaşılan “PKK’nın Bölgesel Terör Ağı Yapılanması” adlı raporda PKK’nın Avrupa’daki uyuşturucu trafiğine ilişkin çarpıcı rakamlara yer verildi. İngiliz güvenlik birimleri, BM Narkotik ve Suç Ofisi tarafından değeri 5 milyar dolar olarak hesaplanan ve her yıl doğrudan AB ülkelerine giren eroinin % 40’ının ticaretinin PKK tarafından yapıldığı belirtildi. Paris’in varoşlarındaki uyuşturucu ticaretinin % 80’inden PKK’nın sorumlu olduğu kaydedildi.

 

 

DEAŞ ÜZERİNDEN SEMPATİ ATAĞI

Avrupa’da YPG’nin DEAŞ’a karşı savaştığı iddia edilerek “sempati uyandırma atağı” yapıldığı vurgulanan raporda, “PKK’nın kolları Avrupa’da da zaten yıllardır operasyonel haldeydi ancak son dönemde çok daha faal hale geldiler. PYD’nin Avrupa’da bürolar açmasına, eylemleri için para toplamasına, açık biçimde propaganda yapmasına ve Suriye’de savaşacak yabancı militan toplamasına izin verildi” ifadeleri yer aldı.

BATININ RADİKAL SOLU

PKK’nın Avrupa bölgesindeki yeni yapılanması konusunda “Batılı Uluslararası Marksist devrimcileri” yani aşırı sol unsurlarını çıkarına kullandığı belirtildi. Bu anlamda Batı’da YPG’yi desteklemenin “henüz organize olamamış uluslararası bir solcu lejyonunu” desteklemek anlamına geldiği vurgulanırken, aşırı sol ideolojiyi benimsemiş göründüğü için Batı ülkelerindeki radikal solcular tarafından YPG/PKK’ya “sempati” duyulduğunun altı çizildi.

ALMANYA'DA 14 BİN PKK'LI

Terör örgütü PKK sözde STK’larla Avrupa’da yuvalandı. Düşünce kuruluşu SETA “Avrupa’da PKK Yapılanması” adlı bir çalışma yayımladı. Buna göre PKK, Avrupa’daki faaliyetlerini büyük ölçüde STK adı altındaki kuruluşlar üzerinden gerçekleştiriyor. AB ülkelerinde PKK’lı 563 STK var. Hollanda’da 55, İsviçre’de 73, Almanya’da ise 237 PKK’lı STK bulunuyor. Örgüt medyasına da dikkat çekilen çalışmada, PKK’nın Avrupa çapında yayın yapan ve merkezlerinin Avrupa başkentlerinde yer aldığı 66 medya kuruluşu bulunduğu bilgisi verildi. Çalışmada, Avrupa’da PKK’yı resmen terör örgütü olarak tanımlayan devletlerin bile somut tedbirler almadığı da vurgulandı. AB ülkelerinden PKK’nın Suriye, Türkiye ve Irak’taki uzantılarına katılan yabancı terörist sayısının 547, gerçek sayının ise çok daha fazla olduğu kaydedildi. PKK saflarına katılanların en çok olduğu ülkelerin başını da 250 militan ile yine Almanya çekiyor. Almanya’yı 150 ile İsviçre, 50 ile İsveç takip ediyor.

ŞOK RAPOR

Alman İç İstihbarat teşkilatının Bavyera ofisinden Mayıs 2019 istihbarat raporu sızdı. Aşırı sağ-sol terör örgütleri, istihbarat örgütleri faaliyetleri, yönelimleri ve genel bilgiler içeren raporda terör örgütlerine ilişkin militan rakamlarına yer verildi. Raporda ‘Yabancı Ekstremistler’ başlığı altında Türkiye merkezli birçok terör örgütünün Almanya’daki faaliyetleri ve üye sayısı hakkında bilgiler yer aldı. Terör örgütü PKK’nın Almanya’da yaklaşık 14 bin militanı olduğu kaydedilirken, DHKP-C’nin 650, TKP/ML’nin 800, MLKP’nin ise 600 militanı olduğu belirtildi.

Yeni Şafak

YORUMLAR 97
 • Ayazagali 2 yıl önce Şikayet Et
  Bunlarin belirlenip vatandaş liktan çıkarılması lazım.ilk olayda geri gönderirler.
  Cevapla
 • Brhm 2 yıl önce Şikayet Et
  Yakın zamanda Almanya ve Fransa başta olmak üzere bir çok Avrupa ülkesinde PKK devleti kurulur ve bu Avrupa devletleri tarih sahnesinden silinir. Kendi kuyularını kazıyorlar Ahmak Avrupa.
  Cevapla
 • Fikri 2 yıl önce Şikayet Et
  Bunlar tarihte ne zaman devlet olabildiler? Devlet olabilme özelliği Allahın bir lütfudur. Bunlar bozgunculuk yaparak gezen keneler. Boş zamanlarında birbirlerini yerler hiç vazife verilmezse.
  Cevapla
 • Manisalı 2 yıl önce Şikayet Et
  Gün gelecek o besledikleri yılan kendilerini sokacak inşallah
  Cevapla
 • yusuf 2 yıl önce Şikayet Et
  inşallah
  Cevapla
 • Çiçek 2 yıl önce Şikayet Et
  Belasını arayan belasını bulurmuş kim bu belaları çıkartıyorsa onun başına gelsin acı çeksin Allahın izniyle bizden uzak olsunlar Allah akıl versin pişman olsun diycem ama bunlar pişman olurumu Allah tan korkarlar mı öldükten sonra dirilmeye inanır mı bunların kalbine o inancı verirmi her kese vermez nasip kısmet herkes in içine Allah sevgisi girmez kalp taş olmuşsa karamışsa
  Cevapla
 • Şahan 2 yıl önce Şikayet Et
  Avrupa'nın içinde yeni bir devletmi kuruluyor, hadi bakem mafia haraççı ortağınız başınıza bela olması temennisiyle kutlarız. Sömürdüklerinizin bedelini fazlası ile ödemeniz için iç işlerinize saygılı olup endişeniz olarak izleyeceğiz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Lüks otomobil ilanı koyan galerici şoke oldu! "50 bin TL kapora gönderen olmuş"
Çinli teknoloji devi Xiaomi, otonom sürüş teknolojisini tanıttı