Bakanlıktan otizmli çocuklar iddiasına soruşturma

Aksaray Valiliği, otizmli çocukların yuhalandığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Valilik, konuyla ilgili inceleme de başlattı. Milli Eğitim Bakanlığı da iddialarla ilgili soruşturma başlattı.

GİRİŞ 07.11.2019 10:48 GÜNCELLEME 07.11.2019 13:18
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Aksaray'daki Mehmetçik İlkokulu'nda 42 özel eğitim öğrencisinin, diğer öğrencilerin velileri tarafından yuhalanıp, okulda istenmediği iddia edildi. Valilikten yapılan açıklamada, öğrencilerin eğitimlerine devam ettiği, konuyla ilgili de gerekli incelemenin başlatıldığı belirtildi.

 

 


Mehmetçik İlkokulu'nda, 42'si özel eğitim öğrencisi olmak üzeretoplam  334 öğrenci eğitim görüyor. Aralarında otizmli öğrencilerin de bulunduğu 42 özel eğitim öğrencisinin, iddiaya göre diğer öğrencilerin velileri tarafından başka okula gönderilmesi istendi. Özel eğitim öğrenci velileri de buna tepki gösterdi. Veliler arasında yaşanan tartışmalar da cep telefonu kameralarına kaydedilerek, sosyal medya da paylaşıldı. 

Bunun üzerine harekete geçen Aksaray Valiliği, açıklamada bulundu. Valilikten yapılan açıklama şöyle:

''Özel eğitim öğrencileri burada 5 yıldır öğretimlerine devam etmektedirler. Bazı medya organlarında yayımlanan 'Aksaray'da otizmli çocuklar yuhalandı' haberi gerçeği yansıtmamakta olup, çocuklar okullarında normal öğretimlerine devam etmektedirler. 2020 yılı yatırım programında 12 derslikli bir Özel Eğitim Okulu planlanmış olup, konuyla ilgili gerekli inceleme başlatılmıştır'' denildi.

BAKANLIKTAN SORUŞTURMA

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı otizmli çocukların yuhalanması iddiaları üzerine soruşturma başlattı.

KAYNAK: DHA
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • LEO 10 ay önce Şikayet Et
  cahilliğin gelindiği son nokta; yazıklar olsun ciğersiz anne babalara. Sizler insan olmayı öğrenirseniz, her şey yoluna girer.
  Cevapla
 • Melihsafi 10 ay önce Şikayet Et
  Madem gerçeği yansıtmıyor da niye soruşturma açıyorsunuz??? Daha soruşturma tamamlanmadan peşinen yalan haber diye açıklama yapılıyor. Konu incelenerek gerekli açıklama yapılacaktır demek zor bir şey mi! Çocuklar normal eğitimlerine devam ediyormuş haberde yer alan sorun zaten çocukların okula devam edip etmemesi değil diğer velilerin bu öğrencilere mobing uygulaması...Klasik açıklamalar...
  Cevapla
 • ilkay 10 ay önce Şikayet Et
  Bu iddia doğruysa tam bir küstahlıktır.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Beşiktaş maçı öncesi koronavirüs şoku! Kafile İstanbul'a gelemedi
(18 Eylül 2020 Günün Önemli Gelişmeleri)