Gökbilim Merkezi'ndeki yangında sabotaj izi

Mamak Belediyesi Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi'nin kulesinin "çatı kısmındaki yanmaya müsait malzemeler üzerine kimliği belirsiz kişilerce ateş atılarak yakıldığı" belirlendi.

GİRİŞ 07.11.2019 17:11 GÜNCELLEME 07.11.2019 17:11
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, binlerce öğrencinin gökbilime dair bilgilerle donatıldığı Mamak Belediyesine bağlı Ali Kuşçu Gök Bilim Merkezi kulesinde geçen pazar günü çıkan ve büyük maddi zarara neden olan yangına ilişkin itfaiye raporu tamamlandı.

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığınca hazırlanan raporda, "yangının elektrikten kaynaklanmadığı" vurgulandı.

Raporda, "kulenin yanma yoğunluğu olan ikinci kat çatı kısmındaki yanmaya müsait malzemeler üzerine kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateş atılarak yakıldığı, rüzgarın etkisiyle de yanmaya müsait malzemelerin (dış cephe kaplamalarının) hızla tutuşarak alevlerin yayıldığı" ifade edildi.

YORUMLAR 26
 • DELULER 2 yıl önce Şikayet Et
  En başından beri yazdık sabotaj dan başka birşey değil diye, deliyiz dedikse de zır deli değiliz.
  Cevapla
 • Turuncu 2 yıl önce Şikayet Et
  stratejik bir yapı ve kalabalık topluluğun içinde, bunu kabul edemiyorum
  Cevapla
 • Muhammed Emir 2 yıl önce Şikayet Et
  Gok bilim merkezi ve Konya ereglideki biskuvi fabrikasini pkk yakmis ve bunu ustlenmislerdir. Ulkemizdeki bir cok yangin ve sabotajlar PKK lilar ve diger teror gruplari tarafindan ayni zamanda Acizliklerinden yapiliyor. devletimiz boyle onemli ve guzide yerleri cok dikkatli korumali Rabbim vatanimizi ve ummeti Muhammed'i her turlu tehlikelerden korusun...
  Cevapla
 • Ali haydar yemez 2 yıl önce Şikayet Et
  İpi ve kafası dışarı bağlı bilim yuvalarına tahammülü olmayan satılık köpekler,memlekete millete zarar vermede ideolojik hareket ediyorlar.Öyle biryer bekçisiz olmaz,çünkü etrafta hain çok.
  Cevapla
 • Eren 2 yıl önce Şikayet Et
  Sorumlu olan herkesin görevden alınması gerekir. Sorumsuz ve şuursuzlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
BM'den skandal karar! Türkiye'den sert tepki
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum