Son dakika: ABD'nin petrol kurnazlığına Türkiye'den çok sert tepki

Son dakika haberi: Suriye'nin kuzeyinde bulunan petrol sahalarında ABD askerlerinin sinsi bir şekilde yerleşmesi ve bu alanlarda terör örgütü YPG'nin kullanılmasına Türkiye'den tepkiler yükselmeye devam ediyor. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, konuyla ilgili, "Suriye halkına ait kaynaklar üzerinde mülkiyet hakkı ilan etmek asıl işgalciliktir. " dedi.

Son dakika: ABD'nin petrol kurnazlığına Türkiye'den çok sert tepki
Son dakika: ABD'nin petrol kurnazlığına Türkiye'den çok sert tepki
GİRİŞ 09.11.2019 17:20 GÜNCELLEME 09.11.2019 17:30
Bu Habere 78 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Suriye'de iç savaş ve kaos devam ederken ABD, terör örgütlerini maşa olarak kullanarak hiç bir hak iddia edemeyeceği petrol yataklarını işgal etmiş durumda. Türkiye, Suriye'de terör örgütlerinin kullanılarak amaçlanan hain planları bozmaya yönelik adımlarını kararlılıkla sürdürürken, NATO müttefiki ülkeler terör örgütlerine kanat gererek kendi amaçlarına ulaşmak için Suriye halkının hakkını gasp etmeye devam ediyor.

 

 

Son günlerde ABD askerlerinin Türkiye sınırlarına da çok yakın olan petrol sahalarındaki hareketliliği ise bu durumun en büyük kanıtı niteliğinde. 

Son dakika : AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Suriye'deki bu gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulunarak çok sert tepki gösterdi. 

 

 

Çelik'in açıklamalarından satır başları:

İŞGALCİLİKTİR

 Birileri demokrasi tarihinin tüm kazanımlarını tahrip etmeye kararlı gözüküyor. İsimsiz bazı kaynaklar hergün Suriye petrolleri hakkında yeni bir açıklamada bulunuyor. Suriye’deki petrolün SDG’ye kulandırılacağını söylüyorlar.

Suriye halkına ait kaynaklar üzerinde mülkiyet hakkı ilan etmek asıl işgalciliktir. Üstelik bu işgalcilik DEAŞ ve PKK gibi terör örgütleri tarafından gerçekleştirildi.

ÇÜNKÜ BİR PROJE

Terör örgütleri Suriye halkına ait kaynaklara el koydu. Tarihi eserleri yağmaladı. Petrol başta olmak üzere kaynakları sattı. Bunu DEAŞ, PKK, YPG, PYD, SDG tüm terör örgütleri yaptı.Terör insanlık suçlarını işlerken aynı zamanda halka ait kaynakları tahrip eder.Çünkü bir projedir

İsimsiz bazı yetkililer bazı devletler adına konuşuyor. Suriye halkına ait kaynaklar üzerinde kanunsuz hak iddia ediyorlar. Ve bu kaynakları terör örgütü SDG’ye kullandıracaklarını söylüyorlar.

PKK herkesin terör örgütü olarak kabul ettiği bir yapı. Bu terör örgütünün etiketlerinden biri de SDG. Buna Suriye halkının kaynaklarını aktaracaklarını söyleyenler, Suriye halkına karşı terörden yana olduklarını bir kere daha tescil etmiş olurlar.

Tüm bunlar, Ortadoğu halklarının gördüğü en vahşi ve insanlık dışı projelerin PKK/YPG/PYD/SDG üzerinden kurgulandığını tekrar gösteriyor. Bu yapı, tüm halkların düşmanıdır.

İKİNCİ DÜNYA SAVAŞI SONRASI EN BÜYÜK TEHDİT

Demokratik devletler DEAŞ’ı yenmeye odaklanırken teröre yeniliyor. Çünkü DEAŞ’la mücadele ederken bir başka terör örgütüne destek veriyorlar. Bir terör örgütünü yenerken, teröre yenilmek budur. Demokrasilerin İkinci Dünya Savaşı sonrası karşı karşıya kaldığı en büyük tehdit budur

 

YORUMLAR 78
 • Sadrazam 1 yıl önce Şikayet Et
  Atom bombamiz olsa almanya fransa ingiltere rusya mecbur teröre destegini geri ceker.Amerikaya da korku verir Atom bombalarimiz.
  Cevapla
 • Doğu-Batı 1 yıl önce Şikayet Et
  Barış pınarı operasyonunun durdurulması en büyük hataydı. Masada kazandık diye çığırtkanlık yapanlar nerede kazanımınız ne olmuş bir anlatın hele. Terörü destekleyen aynı Amerika, teröre yardım eden aynı Amerika. Şimdi güvenli bölge dışında diyerek daha da rahat destek verip kalanların ülkemizin başına iyice belâ olması için güçlenmesini sağlayacak.
  Cevapla
 • Ayyıldız 1 yıl önce Şikayet Et
  Nerede petrol duysalar leş karası gibi tepesine üşüşüyorlar
  Cevapla
 • KARACAER 1 yıl önce Şikayet Et
  bir haksizlik gördüğünüz zaman onu eliniz ile düzeltiniz. Eliniz ile düzeltmeye gücünüz yetmez ise diliniz ile düzeltiniz. şayet bunada gücünüz yetmiyor ise o haksızlığa kalbinizden buğz ediniz ki; bu (üçüncüsü) imanın en zayıf halidir... vesselam...
  Cevapla
 • salim29 1 yıl önce Şikayet Et
  Zaten petrol için yapmadıkları şey yok elkaide deaş grupları Babasi Amerikan emperyalist terör devleti kurdu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Karaismailoğlu açıkladı: Kanal İstanbul'a neden ihtiyaç var?
Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan'dan akıllara zarar 'Türkiye' iddiası!