Putin duyurdu: Türkiye ile anlaştık

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yakın temas içinde olduğunu belirterek, “Eğer bir kaygısı varsa acil bir şekilde tepki vermeye hazırız” dedi. Putin son telefon görüşmesinde Erdoğan'la anlaştıklarını açıkladı.

Putin duyurdu: Türkiye ile anlaştık
Putin duyurdu: Türkiye ile anlaştık
GİRİŞ 15.11.2019 02:55 GÜNCELLEME 15.11.2019 03:45
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yoğun temas içerisinde olduklarını belirterek, "Belirli örgütlere dair çeşitli endişeleri olduğunu biliyorum. Türk tarafı, çalışma ve fiili seviyede Rus meslektaşlarına bölgedeki durumlara dair endişelerini iletecek. Eğer gerçekten bazı ihlaller görürsek buna fiili olarak reaksiyon göstermeye hazırız." dedi.

Putin, Brezilya'da düzenlenen BRICS Zirvesi kapsamında, Suriye'deki son gelişmelere ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

'ABD'NİN KATKISI OLDU ANCAK...'

ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'de DEAŞ'ı mağlup ettiklerine dair açıklamalarını değerlendiren Putin, "ABD'nin katkısı oldu. Ancak askeri operasyonumuzun boyutu ve sonuçlarını göz önünde bulundurduğunuzda tarafsız her göz Rusya'nın burada oynadığı rolü görebilir." ifadelerini kullandı.

'ORTAK ÇABA GÖSTERMELİYİZ'

 

 

Putin, Rusya'nın, Suriye operasyonuna başlamadan önce koyduğu hedeflere büyük oranda ulaştığını vurgulayarak, "Suriyeli sınır güvenlikleri Türkiye sınırında devriyelere başladı. Oralarda kimlerin kampları olduğuna dair artık daha fazla bilgimiz var. Suriye'deki militanlar civardaki Avrupa dahil tüm ülkelere tehdit olabilirler. Bunlarla mücadelede ortak çaba göstermeliyiz." diye konuştu.

"ABD'NİN BURADAKİ VARLIĞINI MEŞRU GÖRMÜYORUZ"

İdlib ve Fırat'ın doğusu olmak üzere Suriye'de tamamlanması gereken çok sayıda görev olduğunu savunan Putin, "ABD ordusu da hala bu bölgede ve birçok defa söylediğimiz gibi ABD'nin buradaki varlığını meşru görmüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

'SON GÖRÜŞMEMİZDE ANLAŞTIK'

Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile son derece yoğun temas halinde olduklarına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Belirli örgütlere dair çeşitli endişeleri olduğunu biliyorum. İş birliğimizi göz önünde bulundurduğunuzda, Türk tarafı çalışma ve fiili seviyede Rus meslektaşlarına bölgedeki durumlara dair endişelerini iletecek. Eğer gerçekten bazı ihlaller görürsek, buna fiili olarak reaksiyon göstermeye hazırız. Son telefon görüşmemizde bu konuda anlaştık."

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • gakko 10 ay önce Şikayet Et
  Bir an önce Abd ,Ab ve teröristleri çikarmak lazim ordan bunu becerirseniz ancak huzur gelir yoksa işiniz yok görüşün konuşun ömrünüz yetmez buraya huzur getirmeye
  Cevapla
 • Zakir bekirov 10 ay önce Şikayet Et
  Rusyyaya asla guvenilmemeli ukrayna.moldova.azerbaycana.gurcustandaki sorunlarin sorumlusu rusyadir
  Cevapla
 • onrat38 10 ay önce Şikayet Et
  Türkün Türkten başkadostu olmaz onun için akıllı davranmak lazım
  Cevapla
 • mmed 10 ay önce Şikayet Et
  hiç utanma yok bunlarda Deaş denen piyon örgütü bitiren biziz abi.
  Cevapla
 • JAX 10 ay önce Şikayet Et
  Sınırımız ağzına kadar PKK'lı kaynıyor. Devriye işi de yalan oldu. Ya Afrin gibi temizlik olur ya da bu Rusya işi buraya kadar...
  Cevapla
 • Vatandaş 10 ay önce Şikayet Et
  Tarafsız gözle baktığımızda Rusya'nın nasıl sivil katliamlar yaptığını ve devam ettiğini görüyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çok çarpıcı sözler! 'Arkalarındaki dayıları sayesinde...'
Sondajda ambargoya ‘yerli önlem'