Türkiye'den ABD ve Rusya'ya rest: Yaptık yine yaparız

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Suriye'nin kuzeyinde ABD ve Rusya ile imzalanan mutabakatların ardından yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu: "Mutabakatın gereğini yaptılar mı şu ana kadar, hayır yapmadılar. Yapılması lazım. Buralar temizlenmezse harekatı başlatırız." açıklamasında bulundu.

             Türkiye'den ABD ve Rusya'ya rest: Yaptık yine yaparız
Türkiye'den ABD ve Rusya'ya rest: Yaptık yine yaparız
GİRİŞ 18.11.2019 20:42 GÜNCELLEME 19.11.2019 19:18
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ve Rusya ile yapılan ortak mutabakatın ardından iki ülkenin anlaşma gerekliliklerini yerine getirmediğini dile getirerek çok sert tepki gösterdi.

Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları:

Mutabakatın gereğini yaptılar mı şu ana kadar, hayır yapmadılar. Yapılması lazım. Buralar temizlenmezse harekatı başlatırız. Netice alamazsak, tıpkı ABD ile denedikten sonra harekatı başlattığımız gibi yine gereğini yapacağız"

NİYE BİZE KARŞI OLDULAR?

Gürültü niye koptu, niye bize karşı oldular? Burda büyük bir oyunu bozduk. İsrail’in desteklediği Fransa’nın başını çektiği ülkeler terör devleti kurmak istiyordu bunu bozduk.

Demografi temizliğini biz yapmadık. İnsanlar evlerine dönmelidir. YPG ideolojik temizlik yapmıştır. 

BAĞDADİ

Bağdadi'nin yakın adamı İthavi'yi yakalayıp Irak'a verdik, Bağdadi'nin yerinin o gösterdi. Azez'de yakaladık, Türkiye'de değil.

Suriye’ye petrol için gitmedik, petrol için giden ülkelerin yanlışlıklarına düşecek değiliz.

ABD GÖRÜŞMESİ

Gittik. Zor şartlarda bile diyalog devam etmeli. Her konuyu çözdük demiyoruz ki. S-400 konusunda bir çözüme ulaştık da demiyoruz. İki lider de söyledi, görüşmeye devam edeceğiz dedi. Sorunu çömeliyorsanız görüşmeye devam edeceksiniz, bıçak gibi kesecek değilsiniz.

VİZE İÇİN 6 KRİTER

AB sürecinde bizim tarafımızda bir sapma yok. Vize serbestisi konusunda 6 kriter kaldı. Cumhurbaşkanımız bu 6 kriterin yerine getirilmesi talimatını verdi. Bunlardan biri Terörle Mücadele Kanunu, terörle mücadeleyi zaafa uğratmadan ne yapılabilir buna bakılacak."

 

 

 

ETİKETLER
SON DAKİKA
YAZDIR
YORUMLAR 33
 • Almancı 1 yıl önce Şikayet Et
  Terörle mücadele yasasında görüşülecek ve eklenecek tek idamdır! Türkiye bundan başka değişikliği kabul etmez!
  Cevapla
 • sinan ay 1 yıl önce Şikayet Et
  gavura asla güvenilmez
  Cevapla
 • Erdalsilo 1 yıl önce Şikayet Et
  Mesele şurda 120 saat 150 saat şimdi ise aniden olması gerek yoksa hepsi aynı davulu çalıyor demek yani oyun içinde oyun bakın Adb nin kararına hepsi hazırlanmış kararlar iran ırak gürcistan halen uyuyoruz Tarih tekrar ediyor bu kez soykırımı kim yaptını bile kimse anlamıyacak politika Dünyada bitti birokrati hiç kalmadı uyanın
  Cevapla
 • cevap 1 yıl önce Şikayet Et
  Baslatiriz deme baslat.
  Cevapla
 • vatandas 1 yıl önce Şikayet Et
  madem başladınız başarıya tam ulaşmadan bitmemeli idi .şimdi ne oldu teröristler iyice hazırlandı.ne zaman abd nin rusyanın avrupanın verdiği sözlerde duruduğunu gördünüzde yine kandınız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD'li siyaset bilimci Coffey: Orta Asya, Kafkaslar ve Afganistan Türk etkisi altında
Son dakika: 19 Eylül koronavirüs tablosu açıklandı!