CHP'li vekil Kırım'ı Rusya'ya verdi! Skandal açıklama

Kremlin'den gelen davet üzerine beraberindeki heyetle işgal altındaki Kırım'a gitmeyi kabul eden CHP Milletvekili Atila Sertel, Rus basınına konuştu. Tsagrad adlı internet sitesinde "Yarımada'ya gelecek Türk heyetinin başı: Kırım'ın Rusya'ya ait olduğunu tanıyacağız" başlığıyla yayımlanan o röportajda Sertel, ilginç açıklamalarda bulundu.

CHP'li vekil Kırım'ı Rusya'ya verdi! Skandal açıklama
CHP'li vekil Kırım'ı Rusya'ya verdi! Skandal açıklama
GİRİŞ 19.11.2019 19:46 GÜNCELLEME 19.11.2019 20:11
Bu Habere 14 Yorum Yapılmış

Rusya lideri Vladimir Putin'in özel temsilcisi Georgy Muradov vasıtasıyla bir davet mektubu alan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, CHP Genel Merkezi'yle görüştükten sonra Kırım'a gitme kararı aldı. Bölgede incelemelerde bulunacağı öğrenilen heyetin başı olan Sertel, ziyaret öncesi Rus Tsagrad gazetesine konuştu.

 

 


"RUSYA'YA AİT OLDUĞUNU TANIYACAĞIZ"

 

 

"Yarımada'ya gelecek Türk heyetinin başı: Kırım'ın Rusya'ya ait olduğunu tanıyacağız" başlığıyla yayımlanan o röportajda Sertel, özetle şu ifadeleri kullandı:

"YURTTA SULH CİHANDA SULH"

Biz Atatürk'ün 'Yurtta Sulh Cihanda Sulh' sözünü benimseyen bir partinin mensuplarıyız. Kaldı ki Rusya da Kurtuluş Savaşı'mız süresince Atatürk'e ve silah arkadaşlarına büyük destekler sağlamıştır. Özellikle Kırım konusunda bazı kışkırtmalar ve provokatif işler olabilir. Ama bizler barışı önemsiyoruz. Barış için çalışıyoruz.

"İNŞAAT AÇISINDAN ÇOK UYGUN"

Türkiye inşaat açısından tamamen doymuş durumda. Tüm müteahhitler büyük sıkıntıda. Oysa ki Kırım bu konuda çok uygun. Kırım'da inşaat için ciddi bir alan var. Aradaki sorunların bir an önce aşılmasını temenni ediyoruz.

"İLİŞKİLERDEKİ ZAFİYET AŞILMALI"

Türkiye'deki inşaat sektörü Kırım'a el atmalıdır. Bu konuda Türkiye ve Kırım'daki yetkililere büyük görevler düşüyor. Biz hem coğrafya hem de dil, din olarak da çok yakınız. İlişkilerdeki zaafiyetin aşılması gerekiyor.

TÜRKİYE TANIMIYOR
Ankara ile Moskova arasındaki kriz konularının ilk maddelerinde 'Kırım' yer alıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırım Tatarları'na olan desteğini her seferinde dile getirirken bölgedeki işgalin hiçbir şekilde tanınmayacağını net bir şekilde ifade etti: Türkiye Kırım'ın yasa dışı ilhakını tanımamıştır, tanımayacaktır. Kırım Tatarı kardeşlerimiz Ukrayna ile tarihi ilişkilerin önemli bir unsurudur. Soydaşlarımızın ana vatanları Kırım'daki varlıklarını devamı önceliğimiz olmayı sürdürecektir.

KAYNAK: YENİŞAFAK
YORUMLAR 14
 • ayhan 3 yıl önce Şikayet Et
  İzmiride yakında rumlara satar bu kafa.Bizi yani İzmiri sadece AB ye alın diye bu kafa değilmiydi .
  Cevapla
 • Dadaş25 3 yıl önce Şikayet Et
  çok görmeyi chpli sonuçta. ruma da satar yunanada rusa da.
  Cevapla
 • Ibrahim 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir kırım türkü olarak bu insanlardan utanıyorum eskiden kırım türkü milliyetçi olurdu ama bu kılıçdaroğlu yalanlarıyla bu insanları kandırdı turkiyede çok fazla kırımlı var halka bu haberi anlatmak lazım
  Cevapla
 • ayhan 3 yıl önce Şikayet Et
  Anlamazlar boşuna çırpınmayın. Chplilerin tarla çoktan sürülmüş.
  Cevapla
 • kara 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu da abd gibi demokrasi dagitiyo ordaki referandumdan haberi yok heralde Chp zihniyeti iste
  Cevapla
 • mehmetm 3 yıl önce Şikayet Et
  Satış beyinleri satmakla başlar ardından ruh satışı ile biter. Bunlarda ne beyin ne de ruh kalmış. Ülkeye de bu posaların kahrını çekmek kalıyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
HDP'li Remziye Tosun'dan Meclis kürsüsünde terör örgütü provokasyonu
Rusya'dan Türkiye ve Suriye açıklaması: ABD'ye sert eleştiri!