'Erdoğan, bu ülkede gerçekten büyük bir devrim yaptı'

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşide alanında uzman isimler, milli güvenlikten siyasete ve ekonomiye kadar doğru bilinen yanlışlar ile Türkiye üzerinde oynanan oyunları anlattı.

'Erdoğan, bu ülkede gerçekten büyük bir devrim yaptı'
'Erdoğan, bu ülkede gerçekten büyük bir devrim yaptı'
GİRİŞ 22.11.2019 00:35 GÜNCELLEME 22.11.2019 00:35

Barış Pınarı Harekatı’nda bütün dünyanın Türkiye’ye karşı algı yönetimi yaptığını belirten kamuoyu araştırmacısı İhsan Aktaş, “Ama biz bildiğimizden geri dönmedik yolumuza devam ettik. İnancınız, iradeniz ve gücünüz varsa algı yönetimi bir şey yapamaz. Başımızı dik tutup meydan okumaya devam edeceğiz” dedi.

Geçmişten günümüze Türkiye’nin ekonomik, siyasi olarak değişimi ve ülkemiz üzerinde yapılan planlar ve olayların perde arkası, Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği bir programda masaya yatırıldı. Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat Merkezi’nde moderatörlüğünü Gazeteci-Yazar Ekrem Kızıltaş’ın yaptığı “Bildiğiniz gibi değil” isimli söyleşiye GENAR Araştırma Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Aktaş ile akademisyen Dr. Oğuzhan Bilgin konuk oldu.

İç ve dış politikada yaşadığımız sıcak gündeme değinen Kızıltaş, “Aslında ülke olarak çeşitli açılardan ciddi sıkıntılarla karşı karşıyayız. Bizim kendimize inanmamız kendimize sahip çıkmamız ve bir şekilde bizden öncekilerin başlattığı bir ideali, dava anlayışını Türkiye’nin kendi ayakları üzerinde durma gayretini her birimiz kendi açımızdan üzerine düşeni yaparak sürdürmemiz gerekiyor. Buna inandığımız için farkındalık toplantılarının ilkini yapıyoruz. İnşallah ileride devamı da gelecek” dedikten sonra sözü misafirlerine verdi. 

'Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkede gerçekten büyük bir devrim yaptı'

Ülke, millet sevdasında verilen mücadeleyi dile getiren Aktaş, “Yakın geçmişte batılılar ne dediler? Sizin tarihiniz, kendiniz, geleneğiniz dahil hiçbir şeyin kıymeti yoktur. Kıymet varsa bizimdir. Batılı makbul doğulu makbul değil deyip iki ırk arasında, iki etnik grup arasında da ayrım yaptılar. Adeta ülkemiz, geleneğimiz, tarihimiz, dinimiz işgale uğramış gibi dedelerimizi ninelerimizi kenara ittiler. İktidardan, ekonomiden siyasetten uzaklaştırdılar. Ancak kuran kursu köşelerinde şehrin belli yerlerinde çok az sayıda Müslüman bu davayı gütmeye devam etti. Necip Fazıllar, Erbakan hocalar ve daha binlerce kişi bu davanın mücadelesini verdi. İlkokul mezunu dedelerimiz dedi ki ‘Bu ülkede namaz kılan adam olsun.’ Onu başardılar namaz kılan liseli, üniversiteli, belediye başkanı, kaymakam oldu. Hatta Cumhurbaşkanına kadar getirdiler işi. Şimdi aradan yüzyıl geçti ve dedelerimiz biz Müslümanlara yüzyıllık zaman kazandırdılar. Ak Parti iktidara geldikten sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bu ülkede gerçekten büyük bir devrim yaptı. Ak Parti’nin yaptığı büyük işleri kendi partilileri bile sayamaz. Sadece hizmette değil yatırım, özgürlük ve düşünce alanında da büyük gelişmeler yaşandı. Ancak şimdi ‘Ülkemizi daha iyi yerlere nasıl getirebiliriz?’ demek varken; ilkokul mezunu dedelerimizin başardığını okumuş, yazmış üniversiteliler olarak nasıl başarabiliriz? demek varken dedikodularla meşgulüz. Aynaya bakıp kendimize çeki düzen vermemiz gerekir. Duruşumuzu düzeltmemiz gerekir” dedi. 

Barış Pınarı Harekatı’nda dost bildiğimiz devletler dahil bütün dünyanın Türkiye’nin karşısında olduğunu da sözlerine ekleyen Aktaş şunları söyledi: “Bütün dünya bize karşı algı yönetimi yaptı. Ama biz bildiğimizden geri dönmedik yolumuza devam ettik. Büyük bir kimliğimiz var. İnancınız, iradeniz ve gücünüz varsa algı yönetimi bir şey yapamaz. Millet olarak Cenabı Hakkın lütfettiği Müslümanlığımız, şanlı tarihimiz var. Önemli bir ülkemiz var. Tüm dünyaya medeniyet öğretmiş milletimiz var. Başımızı dik tutup meydan okumaya devam edeceğiz.”

'Türkiye belli eksenlerden çıkmak istedikçe başına hep bir şeyler geldi'

Türkiye’nin her şahlanışında darbelerle, tuzaklarla durdurulmaya çalışıldığını söyleyen Dr. Bilgin ise “Biz nereden nereye geldik? Sorusunu sormamız gerekiyor. 1940’ların sonunda NATO’ya üyelik başvurusu yaptık. O zaman Sovyetler tehlikesiyle karşı karşıyaydık. O günlerden bugünlere Türkiye maalesef bağımlılık ilişkisi çerçevesinde Amerika ve NATO’nun yarı uydusu halinde, üçüncü dünya ülkesi kısıtlılığında hayatını sürdürdü ve bugüne kadar geldi. Bu kabuğu çatlatmaya çalışanlar oldu ama başına hep bir şeyler geldi. Askeri darbeler, terörizm veya çeşitli müdahalelerle karşılaşıldı. En son 15 Temmuz’da Allah korudu bizi. Milletimizin dirliğiyle onu da engelledik. Türkiye’nin belli eksenlerden çıkmasına yönelik hamlede bulunulduğu zaman başına hep bir şeyler geldi. En son Barış Pınarı Harekatı, Türkiye için çok önemliydi. Türkiye yakın zamanda ilk defa bu kadar büyük bir askeri operasyon yaptı. Amerika ile İsrail’in 40 yıllık planlarını, haritalarını ve başımıza bela ettikleri PKK terör örgütünü ezip geçerek bütün planları saf dışı bıraktık. Türkiye hepsine meydan okuyarak bunu gerçekleştirdi” diye konuştu. 

Bilgin, son günlerde sosyal medyada yapılan paylaşımlarla sözde şatafat içinde yaşayan başörtülü kadınlar imajı çizilerek kara bir propaganda oluşturulduğunu belirtti.

Yoğun ilgi gören programın sonunda AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, davetlilere kitap hediye etti. 

ETİKETLER
İhsan AKTAŞ
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İslam Memiş'ten bomba Thodex açıklaması: 2 milyar dolardan çok daha fazla
Bakan Varank'tan yerli aşı açıklaması!