Kilo vermesine rağmen vücudu şişiyordu: Sebebi hayrete düşürdü

İzmir'de kilo vermesine rağmen vücudu şişmeye devam eden Tunç Demirel, karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti. Vücudunda 20 kilogramlık kitle bulunan Demirel, ameliyattan sonra yeniden sağlığına kavuştu.

Kilo vermesine rağmen vücudu şişiyordu: Sebebi hayrete düşürdü
Kilo vermesine rağmen vücudu şişiyordu: Sebebi hayrete düşürdü
GİRİŞ 26.11.2019 14:54 GÜNCELLEME 26.11.2019 14:54
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İzmir'de karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden Tunç Demirel'in karnından 20 kilogram ağırlığında kitle alındı.

Konak ilçesinde yaşayan emekli 53 yaşındaki Tunç Demirel'in son bir yılda 20 kilogram zayıflamasına rağmen karnındaki şişkinlik bir türlü inmedi.

Demirel, bu ay başında şiddetli karın ağrısı şikayetiyle İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine başvurdu.

Yapılan tetkiklerde karın bölgesinde anormal biçimde büyümüş kitle olduğunu tespit eden Opr. Dr. Ahmet Er, hastayı ameliyata aldı.

Er ve ekibi, Demiral'ın karın bölgesinden 85 santimetre uzunluk ve 40 santimetre kalınlığındaki 20 kilogramlık kitleyi çıkararak hastanın sağlığına kavuşmasını sağladı.

93 kilo geldiği hastaneden 73 kilo çıktı

Tunç Demirel, özellikle son bir yıldır kilo vermesine rağmen, karnındaki kitle nedeniyle hayli sıkıntılı günler yaşadığını söyledi.

Doktorlar "Karnında büyük bir kitle var" dediği zaman onlara inanamadığını belirten Demirel, şu değerlendirmede bulundu:

"Vücudumda 20 kiloluk bir kitleyle yaşadığımı bilmiyordum. Sağ olsun doktorumuz Ahmet Bey, ameliyatla ilgili tüm riskleri anlattı. Ben de ameliyat olmayı kabul ettim. Şu an hayattaysam ve nefes alıyorsam onun sayesindedir. Ameliyattan sonra nefes almam, konuşmam değişti. Artık tansiyon ve yüksek nabız problemim kalmadı. Karnımı tutmadan yürüyorum. Bir kuş gibi hafifledim. Hastaneye 93 kilo ağırlığında geldim, ameliyatın ardından 73 kiloya düştüm."

"Eşim hayata yeniden bağlandı"

Nilgün Demirel de eşinin karnındaki kitle nedeniyle hayat kalitesinin her geçen gün azaldığını, eylül ayından beri evden çıkmakta zorlandığını aktardı.

Eşinin risklerinden dolayı ameliyat olmaktan korktuğunu anlatan Demirel, "Ahmet Bey bu konuda eşime psikolojik destek de vererek onu ameliyata hazırladı. Ben eşimin karnında 20 kilogram bir ağırlık taşıdığını düşünmemiştim. Ameliyatı çok başarılı geçti. Eşim ve ailemiz yeniden doğmuş oldu. Daha önce hayat bizim için durmuş gibiydi ama şimdi yaşama yeniden bağlandık." ifadelerini kullandı. 

Opr. Dr. Ahmet Er de kitlenin karın içi yağ dokusundan kaynaklanan, bazen kötüleşebilen tümörden kaynaklandığını ifade ederek, "Bu kadar büyük kitleyi görünce tüm ameliyat ekibi şaşırdı. Her yeri sarmıştı. Hastanın böbreğini kaybetmemesi için çok dikkat ettik. 85 santimetre uzunluğunda 40 santimetre yüksekliğindeki kitleyi 3 parça halinde çıkardık." dedi.

Er, Demirel'in sağlığına kavuştuğu ameliyata, kalp damar cerrahisi, üroloji ve anestezi bölümü ile ameliyathanede görevli sağlık çalışanlarının destek verdiğini söyledi. 

Başhekim Prof. Dr. Ali Gürbüz de hastanelerinin her türlü ameliyatın yapıldığı "A grubu" bir sağlık merkezi olduğunu, bu tür cerrahi gerektiren hastaları, multidisipliner yaklaşımlarla sağlıklarına kavuşturduklarını ifade etti.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
Tunç demirel
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Hakan 2 yıl önce Şikayet Et
  Şu an hayattaysam ve nefes alıyorsam onun sayesindedir (nasıl yanlış bir cümle önce Allahın sonra doktorun demesi gerekmezmi)
  Cevapla
 • Teşekkür et yeter 2 yıl önce Şikayet Et
  Hayatta isen tek sebebi ALLAHTIR.... O istemese HANGI PROF HANGİ ORD SENI KURTARABILIR
  Cevapla
 • blob 2 yıl önce Şikayet Et
  benimde vücudumda bir kitle, kimileri göbek diyor ama bana kalsa Türk kası, neyse işte uğraş uğraş bir yerden sonra aynı kalıyor, şunu da alsalar ya :)
  Cevapla
DİĞER HABERLER
ABD neden Yunanistan'da üs kuruyor? Üsler Türkiye'ye mi karşı?
Belirtileri sıra dışı ,(28 Kasım 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)