Bakan Süleyman Soylu'dan çok net göreve iade açıklaması!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet'in sunduğu 'Başkent Kulusi' programına konuk oldu. Bakan Süleyman Soylu programda yaptığı açıklamalarda 'FETÖ'den beraat almış birinin neden göreve dönemediği' ile ilgili soruya da çok net ifadelerle açıklık getirdi.

GİRİŞ 01.12.2019 13:47 GÜNCELLEME 01.12.2019 13:52
Bu Habere 18 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bir kişi mahkemeden beraat almışsa görevine neden dönemiyor?" sorusunu ''Bu yapının kendine ait bir aklı var. Bu yapının içerisinde olanların tamamı bir somut belge üretmiş midir? Buna kimse 'Evet' diyemez... Elbette ki güvenmeyeceğim. Herkes devletin içine girmek zorunda mı? Türkiye 15 Temmuz gibi bir darbeyle, bir terör eylemiyle karşı karşıya kalmış, devlet temkinli olmayacak mı?'' şeklinde cevapladı. 

 

 

Bakan Soylu'nun konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde; 

 

 

"Çok basit. 15 Temmuz akşamını hep beraber hatırlayalım. Bugün Türkiye Cumhurbaşkanı yaşıyor değil mi? Yaşamama ihtimali var mıydı? Yani Cenabı Allah'ın bir takdiri bugün yaşıyor. Allah muhafaza o gün başka bir olayla karşı karşıya kalsaydık, bugün ne olurdu ve bugün kimler olurdu? Biz bir istihbarat örgütünden bahsediyoruz. Bir devleti teslim almaya çalışan bir örgütten bahsediyoruz. Türkiye'deki yargıyı, emniyeti, istihbaratı, Türk Silahlı Kuvvetlerini, radyoyu, medyayı, televizyonu, üniversiteleri hatta örgütlü tüm teşkilatların içine giren, hayatın bütün alanlarını etkilemeye çalışan, kimini insanlık maskesiyle, kimini sivil toplum örgütü maskesiyle, kimini elindeki yargı veya devletin birtakım güçleri vasıtasıyla etki altına almaya çalışan bir yapıdan bahsediyoruz. Bu yapının kendine ait bir aklı da var. Bu yapının içerisinde olanların tamamı bir somut belge üretmiş midir? Buna kimse 'Evet' diyemez. Belge üretenlerin tamamıyla ilgili 500 bini aşkın insanla ilgili adaletin ve mahkemenin karşısına çıkardık. Elbette ki güvenmeyeceğim. Herkes devletin içine girmek zorunda mı? Türkiye 15 Temmuz gibi bir darbeyle, bir terör eylemiyle karşı karşıya kalmış, devlet temkinli olmayacak mı? Her şeye Anayasa Mahkemesinin gözüyle bakıyor değilim, kimse kusura bakmasın. Belki onlar 15 Temmuz'u unutmuş, Türkiye'yi başka bir noktaya götürmek istiyor olabilirler. Ama biz 15 Temmuz'u unutmadık. Bırakın İçişleri Bakanı olarak bu ülkenin bir ferdi olarak unutmadık, unutamayız da, unutulamaz da 15 Temmuz."

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 18
 • Tek Gerçek Allah 7 ay önce Şikayet Et
  sonuna kadar Recep Tayyip Erdoğan sonuna kadar ak parti sonuna kadar yolun yolumuzdur Elhamdülillah Reis sen ne dersen o Reis
  Cevapla
 • Ali 7 ay önce Şikayet Et
  Acımayın sayın Bakanım hatta Sürün Vatanımızdan bu hain Teröristleri.
  Cevapla
 • ADIYAMANLI 7 ay önce Şikayet Et
  Sevgili kardeşim genelleme yapmasaniz iyi olur.
  Cevapla
 • Asil Osmanlı 7 ay önce Şikayet Et
  Derdi çeken bilir,AYM nin tuzu kuru. O gün hainlerin AYM ile bir hesabı yoktu. Reisle ve sayın Soylu gibilerle hesabi vardı. Sonuna kadar bakanımızın yanındayız.
  Cevapla
 • Ahmet 7 ay önce Şikayet Et
  Tez elden aym ye çözüm bulun.Adamlar akla ziyan kararlar almaya başladi.
  Cevapla
 • mustafa 7 ay önce Şikayet Et
  bu mantıkla doğuda isteyerek yada zorla para verenlerde görevlerinden uzaklaştırılmalı hatta cezaevine konulmalı peki yaa bir devlet düşmanı vatansever birini şikayet edip görevinden etmişse bu vatanseverde görevine dönmemeli mi doğuda çok sayıda bu tür durum var kurumunda nerde bir vatansever varsa terör yanlıları onları şikayet edip görevinden attırıyor bunu da bilin sorumlu vatandaşlar olarak
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bilim Kurulu Üyesi de konuştu! Korkutan tablo, Türkiye'ye yaramadı
TSK'nın TOW 2A Anti-Tank Güdümlü Füze atışı nefesleri kesti