PKK'da çözülmeyi engellemek için yasak geldi!

Örgüt, çözülme ve kopuşların önüne geçilmesi için Türkiye'den sonra Suriye ve Irak'ta bulunan sözde kadrolarına da cep telefonu kullanımını yasakladı. Aileleriyle iletişim kurabilen teröristlerin örgütten kaçarak teslim olması sözde lider kadroyu çözümsüzlük ve çaresizlik içinde bıraktı.

PKK'da çözülmeyi engellemek için yasak geldi!
PKK'da çözülmeyi engellemek için yasak geldi!
GİRİŞ 03.12.2019 14:12 GÜNCELLEME 03.12.2019 14:22
Bu Habere 60 Yorum Yapılmış

Terör örgütü PKK, çözülme ve kopuşların önüne geçilmesi için Türkiye'den sonra Suriye ve Irak'ta bulunan sözde kadrolarına da cep telefonu kullanımını yasakladı. 

LOJİSTİK KAYNAKLAR YERLE BİR EDİLDİ    

 

 

AA muhabirinin güvenlik kaynaklarından edindiği bilgiye göre, terörle mücadeleye yönelik başarılı operasyonlar sayesinde bir taraftan terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey teröristleri etkisiz hale getirilirken, bir taraftan da örgütün lojistik kaynakları yerle bir ediliyor.     

Terörle mücadele kapsamında, son iki yılda terör örgütlerine yönelik operasyonlar kırsalda yüzde 150 oranında artarken, bu operasyonlarda örgüte ait çok sayıda silah, mühimmat ve malzeme bulundu.     

 

 

Son iki yılda İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığınca kırsalda gerçekleştirilen operasyonlarda, 501'i el telsizi, 96'sı ülkeler arası görüşme kapasitesine sahip uzun menzilli cihazlar olmak üzere 597 telsiz ele geçirildi.     

Ele geçirilen bu telsizler sayesinde örgüt içindeki iletişimin önceki yıllara göre yüzde 75-80 oranında azaldığı öğrenildi.     

İLKEL YÖNTEME DÖNDÜLER

Güvenlik güçlerinin, harekat alanında sürdürdüğü kararlı mücadele karşısında yeni iletişim vasıtaları bulamayan terör örgütü, son çare olarak ilkel koşullarda haberleşme yöntemlerine başvuruyor.     

İletişim kurmak için kurye göndermeye başlayan terör örgütünde bu yöntemin de işe yaramadığı ortaya çıktı.     

TERÖRİSTLER TERK EDİLMİŞLİK HİSSİNDE     

İletişim kopukluğuna bağlı kayıpların önüne geçemeyen sözde örgüt yönetimi, inisiyatifi kırsal kadrolara bıraktı.     

Örgüt yönetiminin kırsal kadroyu kaderine terk etmesi, alt kademelerde terk edilmişlik, ideolojik bağlılıkta zafiyet ve örgütten kopmalara neden oldu. Bu durum da çözülme, kaçış ve teslim olmaları artırdı.     

Hızlı çözülme ve kopuşların önüne geçmeye çalışan sözde örgüt yönetimi Türkiye'den sonra Suriye ve Irak'ta bulunan kadrolarına da cep telefonu kullanımını yasakladı.     

ÇARESİZ KALDILAR 

Aileleriyle iletişim kurabilen teröristlerin örgütten kaçarak teslim olması sözde lider kadroyu çözümsüzlük ve çaresizlik içinde bırakıyor.     

Terör örgütünü her türlü kaynağından yoksun bırakarak ininde yok etme anlayışıyla terörle mücadeleye yurt içi ve yurt dışında başarıyla devam eden güvenlik güçleri, örgütün elinde kalan sınırlı sayıda telsizi de ele geçirerek iletişim ağlarını tamamen yok etmeyi hedefliyor.     

YAZDIR
YORUMLAR 60
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Bitmezler, bunları besleyenler de bitmez.... Bir ailede 10 çocuk 2 si dağda..
  Cevapla
 • The end 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu 4lüyü yakalayıp Bi ada tahsis etmeyin lütfen. Yaşadıkları mağaralarda gömmeden atın
  Cevapla
 • üç tuğ 1 yıl önce Şikayet Et
  inşallah bu terörist elebaşlarını tez zamanda yakalayıp ımha ederler bunlardan kürt ve türk halkı kurtulur
  Cevapla
 • konyaalı 1 yıl önce Şikayet Et
  acil bu katilleri istiyoruz
  Cevapla
 • vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah ın izni ile sırası ile gebereceksizin/gebertileceksiniz. Halkımız bu PKK taşeron örgütünden ve başlarındaki satılmış hainlerden kurtulacak...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dünyaca ünlü isimden Selçuk Bayraktar'a övgü! Steve Jobs benzetmesi
İstanbul'da beklenen yağış başladı