Sabaha karşı madde değiştirildi! Artık vekiller kırmızı ışıkta geçebilecek

Çakar yasağı kapsamında çakar kullanamayan vekiller için Meclis'te geçiş üstünlüğü maddesi cuma gecesi saat 03.00'te yeniden düzenlendi. Yeni yapılan değişiklikle milletvekilleri kırmızı ışıkta geçebilecek çakar da takabilecek. Karar sonrası sosyal medyadan bir çok kullanıcı tepkilerini dile getirdi.

Sabaha karşı madde değiştirildi! Artık vekiller kırmızı ışıkta geçebilecek
Sabaha karşı madde değiştirildi! Artık vekiller kırmızı ışıkta geçebilecek
GİRİŞ 08.12.2019 14:12 GÜNCELLEME 08.12.2019 14:22
Bu Habere 80 Yorum Yapılmış

Çakar yasağının başlamasıyla birlikte çakar kullanamayan vekiller için dün gece sabaha karşı 03.00 sularında 600 milletvekilinin aracına trafikte geçiş üstünlüğü hakkı tanındı. Yeni düzenlemeye göre vekiller kırmızı ışıkta geçebilecek ve çakar lamba da kullanabilecek.

 

 

SABAHA KARŞI KABUL EDİLDİ

TBMM'de görüşülen torba yasa sabaha karşı 03.00 sıralarında kabul edildi. Görüşmeler sırasında geçiş üstünlüğü maddesi yeniden düzenlenerek Genel Kurul'dan geçti.

 

 

GEÇİŞ ÜSTÜNLÜĞÜNE VEKİLLER DE EKLENDİ

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre; 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'na göre sadece ambulans, itfaiye araçları, suç takibindeki güvenlik araçları ve koruması bulunan araçlar geçiş üstünlüğüne sahipken; geçiş üstünlüğünün sıralandığı maddenin kapsamına milletvekilleri de eklendi.

KIRMIZIDA DA GEÇEBİLECEKLER

Milletvekili araçları kırmızı ışıkta geçebilecek, park yasağı gibi trafik kısıtlamalarına tabi olmayacak, çakar da takabilecek.

ÇAKAR YASAĞINDA VEKİLLER DE VARDI

Kamuda, mahalli idarelerde, diğer meslek kuruluşları ve üniversitelerde üst yönetici, genel müdür, daire başkanı veya başka unvanlarla görev yapan kamu görevlilerinin araçlarında çakar lamba yasağı başladı. Yasak kapsamında milletvekilleri de çakar lamba kullanamıyordu.

ÇAKAR YASAĞI BAŞLADI

Trafikte geçiş üstünlüğü sağlayan 'çakar lamba' kullanımında yeni dönem 1 Kasım'da başladı. Kamu ve mahalli idarelerde üst düzey yönetici, genel müdür ve daire başkanlarının araçlarında çakar lamba kullanması yasaklandı. Belediye başkanları, rektörler, kaymakamlar da çakar lamba kullanamayacak.

YAZDIR
YORUMLAR 80
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Millet vekili olmuşlar ama milletin vekili olamamışlar toplumun kuralarına uymak zorundalar...
  Cevapla
 • Faruk 1 yıl önce Şikayet Et
  Hiç yakıştıramadım, bir de gece yarısı. İnşallah Cumhurbaşkanı veto eder.
  Cevapla
 • Kenan 1 yıl önce Şikayet Et
  Kırmızı ışıkta ambulanstan da önce geçsinler hasta beklesin. Yazıklar olsun bu kanunu geçirenlere
  Cevapla
 • Ankaralı 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu oylamaya tüm vekiller bile katılsa ak parti zarar görür akıllı olunmalı gereksiz bir durum
  Cevapla
 • atak43 1 yıl önce Şikayet Et
  Vallahi yakışmadı. Biz Memleketimizde bir şeyler düzeltiliyor derken böyle bizi ikinci sınıf insan durumuna düşürmeniz hakikaten hiç yakışmadı. Keşke böyle milletin içine sindiremediği kanunlar için zaman harcayacağınıza, Memleketin hırsızı, katili yakalandığı gün dışarıya bıraktıran kanunlarını düzeltmek için zaman harcasaydınızda, bizlerde sizleri göğsümüzü gere gere savunsaydık.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Edirne'de kırmızı alarm! 8 köyde 'mavi dil' karantinası
Yunanistan'ın yeni derdi: Türkiye'de 17 tane fabrika var bizde hiç yok