Ceren'in katledilmesi sonrası Ordu'da dikkat çeken gelişme

Ordu'da esnaf ve kent sakinleri, oturdukları apartmanlar ile iş yerlerinin girişlerine, güvenlik kamerası taktırmaya başladı.

Ceren'in katledilmesi sonrası Ordu'da dikkat çeken gelişme
Ceren'in katledilmesi sonrası Ordu'da dikkat çeken gelişme
GİRİŞ 08.12.2019 19:57 GÜNCELLEME 08.12.2019 19:59
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi olan balerin Ceren Özdemir'in, 3 Aralık'ta, evinin bulunduğu apartmanın girişinde, cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından bıçaklanarak, öldürülmesinden sonra kent sakinleri, oturdukları apartmanlar ile iş yerlerinin girişlerine güvenlik kamerası taktırmaya başladı.

 

 

Ceren'in katilinin yakalanmasını, kayıtları incelenen güvenlik kameralarının kolaylaştırdığını belirten kent sakinleri, bu sayede polisin çalışmalarına katkı sağlayacaklarını söyledi. 

'KAMERA MECBUR OLMALI'

Acı olaydan sonra güvenlik kamerası olan sokakları kullanarak, ev ile iş arasında gidip, geldiğini anlatan Yavuz Aydın, "Güvenlik kameraları ihtiyaç. Evlerde, iş yerlerinde, sokakta, her yerde olmalı. Bunlar çoğaltılmalı. Kameralar caydırıcı olabiliyor; suçluların yakalanmasında, tespit edilmesinde etken. Mecbur olmalı. Kamerasız bu millete rahat yok" dedi.

 

 

Katil zanlısının yürüdüğü sokak üzerinde iş yeri bulunan Osman Pak ise güvenlik kamerasının önemine vurgu yaparak, "İş yerimizde güvenlik kamerası var, 24 saat kayıt altında. Hem iç mekanı hem de dışarıyı gösteriyor. Herhangi bir sıkıntı olursa mutlaka bekleriz, yardımcı oluruz. Sorumluluk almayı kendimize vazife olarak görüyoruz" diye konuştu.

ETİKETLER
üniversite
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • aykido 9 ay önce Şikayet Et
  Bence idam gelmeli başka yolu yok. Sorunların kıyısından dolaşılarak çözülemez. Allah'ın kanunlarını bırakıp şeytanın kanunlarına göre hükmederseniz Allah korusun daha nice Cerenlerin canı yanar.
  Cevapla
 • deli kadir 9 ay önce Şikayet Et
  önce vicdanlara kamera
  Cevapla
 • C.Türk 9 ay önce Şikayet Et
  Her Binaya,İşyerine Her sokağa Kamera Şartı Getirilmeli?
  Cevapla
 • Merak 9 ay önce Şikayet Et
  Bence bu yasal olarak zorunlu olmalı. Bir çok olayın çözülmesine yardımcı olacaktır.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türk Bayrağını indirmeye çalışan şahıs canını zor kurtardı! İlçe ayaklandı
Son dakika haberi: 24 Eylül koronavirüs tablosu! Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı