Son dakika haberi: Balıkesir'de deprem oldu İstanbul'da da hissedildi

Son dakika haberi: Balıkesir'in Altıeylül ilçesinde saat 23.14'te 5, 23:24'te 4,5 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem, İstanbul, İzmir, Manisa, Tekirdağ ve Bursa’da da hissedildi. Bursa, Manisa, İzmir, Yalova'da da hissedilen deprem vatandaşları sokağa döktü. Kızılay Başkanı depremle ilgili açıklama yaptı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ise depremde can ve mal kaybının olmadığını açıkladı.

GİRİŞ 11.12.2019 00:52 GÜNCELLEME 11.12.2019 00:55
Bu Habere 59 Yorum Yapılmış

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Balıkesir'in Altıeylül ilçesinde  saat 23.14'de 4,9 büyüklüğünde yer sarsıntısı meydana geldi.

BİR DEPREM DAHA OLDU

Balıkesir'in Altıeylül ilçesinde  23: 24'te de 4,5 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Balıkesir, İstanbul, Manisa, İzmir, Yalova, deprem


Deprem, İstanbul, İzmir, Manisa ve Bursa’da da hissedildi.

4,0 VE 4,3 BÜYÜKLÜĞÜNDE ARTÇI SARSINTI

Balıkesir'in Altıeylül ilçesinde 23.14'te meydana gelen depremin ardından, 4,3 ve 4 büyüklüğünde iki ayrı artçı sarsıntı kaydedildi.


DEPREM SOKAĞA DÖKTÜ!

Bursa, Manisa, İzmir, Yalova'da da hissedilen deprem vatandaşları sokağa döktü. Öte yandan AFAD, emniyet ve jandarmaya deprem sonrası can ve mal kaybına yönelik herhangi bir ihbar bildirimi ulaşmadığı öğrenildi.

Balıkesir, İstanbul, Manisa, İzmir, Yalova, deprem

KIZILAY'DAN AÇIKLAMA

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, Balıkesir'deki art arda gelen depremlere ilişkin açıklama yaptı. Kınık, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Deprem Balıkesir'de meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki deprem sonrası gelişmeler TürkKızılay ekiplerimiz tarafından takip edilmektedir. Bölgedeki Şubelerimiz ile irtibat halindeyiz. Geçmiş olsun" dedi.

BAKAN ERSOY: CAN VE MAL KAYBI YOK!

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Balıkesir'de meydana gelen depremden kaynaklı şu an itibarıyla can ve mal kaybının olmadığını söyledi.

BALIKESİR VALİSİ YAZICI'DAN AÇIKLAMA

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, 23.14'te meydana gelen 6 Eylül merkezli depremde herhangi bir hasar bildirimi olmadığını belirterek, "Hastaneye başvuran vatandaşımız da yok. Ekiplerimiz depremin merkezi konumundaki Akçaköy'de. Orada da herhangi bir hasar bildirimi yok" dedi.

Vali Yazıcı, depremle ilgili yaptığı açıklamada, "6 Eylül merkezli oldu deprem. Şu ana kadar 112, AFAD, itfaiye, 155 ve 156'ya herhangi bir bildirim yapılmadı. Vatandaşlarımız tarafından mağdur olduklarına dair bildirim olmadı Kriz merkezindeyiz. Merkezde olduğu için bazı vatandaşlarımız doğal olarak sokakta. Herhangi bir hasar bildirimi yok. Hastaneye başvuran vatandaşımız da yok. Depremin merkezi konumundaki Akçaköy mahallesinde jandarma ve itfaiye ekiplerimiz bulunuyor. Orada da herhangi bir hasar bildirimi yok" diye konuştu.

BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA: TEYAKKUZ HALİNDE OLACAĞIZ

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sabaha kadar teyakkuz halinde olacaklarını belirtti.

Telefonla bilgi aldıklarını aktaran Avcı, "Şu an için bize gelen herhangi bir olumsuzluk yok, gerekli bütün çalışmaları yapıyoruz. Akçaköy ve Ayvacık mahallelerine yakın olduğu tahmin ediliyordu, oralarla da görüştük herhangi bir olumsuzluk olmadığı bilgisi geldi."

18 KİŞİ HASTANELERE BAŞVURDU

Balıkesir İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, depremin ardından bazı vatandaşların panik yaşadığını söyledi.

Kendilerine intikal eden ciddi bir durumun olmadığını belirten Yavuzyılmaz, şunları kaydetti:

"Şu an için hastanelerimize 18 kişi başvurdu. Herhangi ciddi bir durum söz konusu değil. Deprem anında oluşan panikten dolayı bazı vatandaşlarımız bayılmış. Bazıları ise evden dışarıya çıkma esnasında dolap kapağı gibi yerlere kafasını çarpmış. Hepsi ayakta tedavi oldu. Çok şükür ciddi bir durum yok."

 

YAZDIR
YORUMLAR 59
 • El grsni 8 ay önce Şikayet Et
  Bu depremler daha şiddetli depremlerin habercisi olabilir.Dikkat edin.biz yaşadık siz yaşamayın.Ve dua edin.
  Cevapla
 • Meryem 8 ay önce Şikayet Et
  Asıl musibet ve muzır musibet, dine gelen musibettir. Musibet-i diniyeden her vakit dergâh-ı İlahiyeye iltica edip feryad etmek gerektir. Fakat dinî olmayan musibetler, hakikat noktasında musibet değildirler. Bir kısmı ihtar-ı Rahmanîdir. Allahın uyarısı dır..
  Cevapla
 • Mustafa Asım TEKİN 8 ay önce Şikayet Et
  Jeoloji Mühendisi olarak söylüyorum. Depremin şiddeti olmaz. Büyüklüğü olur.
  Cevapla
 • ahmet 8 ay önce Şikayet Et
  ben de jeofizikçiyim, ne farkeder, yıllardır aynı muhabbet yok şiddetiydi, yok magnitüdüydü, aralarındaki fark insanları ilgilendirmez. tek birim kullanılsın da insanların kafası karışmasın. teknik terimler o işin uzmanlarını ilgilendirir.
  Cevapla
 • Mert 8 ay önce Şikayet Et
  Depremden korktuk demek bir işe yaramaz.öldükden sonra kabirde ne yapacaksın ondan kork.bir başkan makam sahibi kimseyi yanına kolay kolay çağırmaz.Seni yaradan Allah seni günde 5 vakit huzuruna çağırıyor namaza ama sen gitmiyorsun bundan kork.
  Cevapla
 • ak kaşık 8 ay önce Şikayet Et
  Önce insan düzgün bir itikada sahip olacak. İtikad bozuksa yirmi dört saat namaz kıl faydası yok
  Cevapla
 • Hatice 8 ay önce Şikayet Et
  Musibetleri bizler çağırıyoruz Allah'ın istediği gibi kullar olursak Allah musibet vermez lütfen büyüklü küçüklü günahlar islemiyelim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Barcelona hezimete uğradı! Tam 10 gol
Putin 2019'da servet kazandı! Kremlin açıkladı