Yeni askerlik sistemi oturdu!

Millî Savunma Bakanı Hulûsi Akar, yeni askerlik sistemiyle ilgili herhangi bir şekilde yanlışlık, eksiklik, zaafa düşmek gibi şeylerin olmadığını belirtti.

Yeni askerlik sistemi oturdu!
Yeni askerlik sistemi oturdu!
GİRİŞ 11.12.2019 06:00 GÜNCELLEME 11.12.2019 06:00
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Akar “Bizim yükümlü olarak askere aldığımız daha önce 217 bin 115 erbaş ve erimiz vardı. Şu anda 230 bin 103 erbaş ve erimiz var. Sistem değişikliğinde insanlarda bir endişe oluyor. Hesaplayamadığımız gözden kaçırdığımız bir şey olmadı. Kazasız, belasız... Zaafa düşülmedi” dedi. Yedek astsubaylığa müracaat, teveccühün olağanüstü olduğunu ifade eden Bakan Akar, şunları kaydetti:

Vatandaşlarımız çok ciddi ilgi gösterdiler. Bizi de son derece sevindirdi. Temennimiz, bunlardan bir kısmının sistem gereği bir yıllık hizmetlerini bitirdikten sonra askerlikte kalmaları.  Gençlerimiz astsubay olduktan sonra belirli şartları gerçekleştirdiklerinde subay olabilecekler. Yedek astsubaylarımız zaten olabilecekler. Onların da hakkı vardı. Hatta erlerimiz dahi bunu yapabilecekler. Er olacak, uzman olacak daha sonra astsubay olacak sonra subay olacak. Böyle bir süreçte var. Yolları açık. Bu sistem şimdi gayet güzel yürüyor. Beklenenleri karşıladığını söyleyebilirim. Vatandaşlarımızdan da olumlu tepkiler alıyoruz. Yeni bir sistem. Bizim bütün duyarlılıklar onun üzerinde yakınen takip ediyoruz. Burada herhangi bir düzeltmeye ihtiyaç varsa onu da düzeltmeye hazırız.

YORUMLAR 2
  • adanalı 7 ay önce Şikayet Et
    yanılıyorsunuz sayın bakanım; Uzman erbaşlara neden kadro vermiyorsunuz??? bu yiğitler ordumuzun bel kemiği diyen siz değilmiydiniz?
    Cevapla
  • ADANA YOK OLSUN 7 ay önce Şikayet Et
    deli olan
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Savunmada kritik proje tamamlandı! Dünyada sadece 3 ülkede var
Son dakika haberi: Adalet Ağaoğlu hayatını kaybetti