MHP'den 'Gelecek Partisi' açıklaması: Yapraklar sürüklenip savrulacak

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, yeni kurulan partilere tepki gösterdi. Yalçın, "Kendilerinde 'gelecek' vehmeden bir takım yalancı pehlivanlar 'yapraktan kispetler' giyinmeye başlamıştır. Pensilvanya’dan esen rüzgârların kaldırdığı yapraklar, topraklarımızda esen Cumhur İttifakı fırtınasının önünde sürüklenip savrulacaktır" ifadelerini kullandı.

MHP'den 'Gelecek Partisi' açıklaması: Yapraklar sürüklenip savrulacak
MHP'den 'Gelecek Partisi' açıklaması: Yapraklar sürüklenip savrulacak
GİRİŞ 14.12.2019 15:54 GÜNCELLEME 14.12.2019 15:56
Bu Habere 85 Yorum Yapılmış

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, uluslararası aktörler kendilerine yeni piyonlar, yeni maşalar, bendeler ve taşeronlar bulmuş, günün dinamiklerine uygun cambazlar yetiştirerek bellerine ip bağladıklarını belirterek, “Pensilvanya’dan esen rüzgârların kaldırdığı yapraklar, topraklarımızda esen Cumhur İttifakı fırtınasının önünde sürüklenip savrulacaktır” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın şu ifadeleri kullandı:

“Dünyanın jandarmalığından bir türlü vazgeçmeyen ve Orta Doğu’da İngiltere’den devraldığı emperyalist misyonu sürdürme çabası içindeki ABD de, bölgenin bu en önemli ülkesini avucunda tutmak için 2009’dan itibaren Türkiye’de iç siyasete yön verme çabalarını hızlandırmıştır.

 

Tesadüf olmasa gerektir, bugün AK Parti’de “bir bölen” güruhundan Ali Babacan’ın arkasındaki cambaz oynatıcısı Abdullah Gül Cumhurbaşkanı iken; 2009’da sözde Kürt meselesi için iyi şeyler olacağını ilan etmiş, ardından da açılım ve çözüm adı altında çözülme süreci başlatılmıştır.

Şükür ki milletimizin feraseti yanında maşeri vicdanın sesi ve millî egemenliğimizin, varlık azmimizin gönüllü bekçisi olan MHP’nin tavizsiz, kararlı ve sağlam politikalarının da katkısıyla bu kirli süreç başarısızlığa uğratılmıştır.

Başını ABD’nin çektiği küresel aktörler, aynı dönemde FETÖ’yü devreye sokmuş; bu kanlı örgüt, millî direnişin merkezindeki MHP’yi ele geçirmeye çalışmış ama başarılı olamamıştır.”

"YAPRAKLAR SÜRÜKLENİP SAVRULACAK"

Tarihin tekerrür ettiği tezinin şüphe yok ki büyük ve acı tecrübelerin sonucunda ortaya atıldığını kaydeden Yalçın, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Türk siyasetinin bugün arz ettiği hazin manzara da göstermektedir ki tarih tekerrür etmekte, 2023 küresel güç vizyonuna doğru emin adımlarla ilerleyen Türkiye’nin önünü kesmek için yeni senaryolar sahneye konmaktadır. Uluslararası aktörler kendilerine yeni piyonlar, yeni maşalar, bendeler ve taşeronlar bulmuş, günün dinamiklerine uygun cambazlar yetiştirerek bellerine ip bağlamıştır.

Sahneye yeni partiler, yeni oluşumlar çıkmaya başlamış; kendilerinde “gelecek” vehmeden bir takım yalancı pehlivanlar “yapraktan kispetler” giyinmeye başlamıştır. Pensilvanya’dan esen rüzgârların kaldırdığı yapraklar, topraklarımızda esen Cumhur İttifakı fırtınasının önünde sürüklenip savrulacaktır.

Geçmişte sayısız örneği görülmüştür, millet ana gövdeden kopan dalları odun niyetine sobaya doldurmuş, serseri rüzgârların savurduğu yaprakları da faraşa doldurup çöpe atmıştır.

Atalarından miras kalan kültür ve medeniyet birikiminin ufkunda, ülkesinin güneş gibi yükselişine ve geleceğine göz dikenleri, Türkiye’nin büyük yürüyüşünü durdurmak isteyenleri, bizzat millet etkisiz hâle getirecektir.

Milletimiz, kendi kaderinin havada uçuşan yapraklarla aynı akıbete uğramasına geçmişte izin vermemiştir; bugün de, gelecekte de vermeyecektir.

Hep hatırlatıyoruz, bir kez daha hatırlatalım: Cumhur İttifakı sıradan bir siyasi çıkar işi birliği değil, Türkiye’nin yarınlarına göz dikenlerin kirli emellerinin boşa çıkarılması, 2023 hedeflerine kazasız belasız ulaşılması için millî mutabakat zemininde oluşturulmuş bir kader ortaklığıdır. MHP’siz Meclis hayalleri kuran bahtsızlara da diyeceğimiz şudur:

Böylesi rüyalara yatanlar kâbuslarla uyanmış, MHP’ye geçmişte kabir yeri öngörenlerin mezarını bizzat millet kazmıştır. MHP, bugünlere kirli oyunları bozarak, alçakça tezgâhları dağıtarak gelmiştir. MHP; kuruluşundan beri üstlendiği tarihî misyondan asla vazgeçmeden, uğrunda mücadele ettiği değer ve ilkelerden asla kopmadan; Türkiye’ye dönük, milletimize yönelik hainane hesapları yıkmaya devam edecektir.”

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 85
 • TURGUT ÖZTAN 7 ay önce Şikayet Et
  Gerdi gerecek gerilecek geliyor geldi gelecek geldiği gibi gitecek karanlıklar Ak olunca karanlıklar kaybolur kıymıklar can acıtıdır sinsice ilerler ama bir cımbız alır atar kıymıklar hep olur ama cımbızda vardır
  Cevapla
 • Mehmet 7 ay önce Şikayet Et
  Doğu Türkistan'da yapilan Çin Zulümleri ile ilgili neden bir haber yok zulme sessiz kalmak zulüm değil midir?
  Cevapla
 • Mustafa 7 ay önce Şikayet Et
  Kurulduğu gün çöken partiler bunlar.Aslında TC siyasi partiler yasasına yeni bir yasa ilave edilmedi gereği ortaya çıkmış oldu.TC de % 8 den daha az oy alan partiler,seçimlerden sonra bir ay içinde partilerini lav etmek zorunda bırakılmalı.Böyle DEMOKRASİ olmaz.Çocuk oyuncağına çevirdiniz Türk SİYASETİNİ utanmanız lazım.45 in üzerindew parti var.birkaç tanesinin haricinde diğerleri ne işe yarıyor?Onlar % 0,7 oy alınca Türk demokrasisi daha mı güçlü oluyor.
  Cevapla
 • Misafir 1 7 ay önce Şikayet Et
  Birakin boş boş laflari burasi demokrasi ülkesi herkesin kazanmak ve kaybetmek hakki var.
  Cevapla
 • Asım 7 ay önce Şikayet Et
  chp'yi yamama partisi olurlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
TEI'den Türkiye'yi uçuracak motorlar
Mesut Özil transferinde heyecanlandıran gelişme!