AK Parti'den Meral Akşener'in 'vekil gönderirim' sözlerine tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in, "Davutoğlu ve Babacan benden 20 milletvekili isterse gönderirim" sözlerine sert tepki gösterdi. Milletvekillerinin kiralanamayacağını vurgulayan Ünal, "Milletin iradesi ile seçilmiş milletvekilleri bir genel başkanın iradesiyle bir yerlere kiralık olarak gönderilmez" diye konuştu.

AK Parti'den Meral Akşener'in 'vekil gönderirim' sözlerine tepki
AK Parti'den Meral Akşener'in 'vekil gönderirim' sözlerine tepki
GİRİŞ 14.12.2019 19:45 GÜNCELLEME 14.12.2019 19:48
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, istedikleri takdirde Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'a milletvekili gönderebileceğini söylemişti. AK Parti'den Akşener'in bu sözlerine sert tepki geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Kimse seçilmiş milletvekillerini kiralık olarak gönderemez" ifadelerini kullandı. Ünal şunları söyledi:

 

MİLLETVEKİLLERİ KİRALIK OLARAK GÖNDERİLEMEZ

"Türk siyasetinde bir bidat adeta oluşturdular. Bu, 'kiralık vekil' çok çirkin bir ifade farkındayım. Milletin iradesi kimsenin tekelinde değildir. Siz parti içi demokrasiden bahsedeceksiniz, millet iradesinden bahsedeceksiniz. Sonra milletin iradesiyle CHP'den ya da İYİ Parti'den seçilmiş vekilleri kiralayacaksınız. Sonra da diyeceksiniz ki demokrasiyi güçlendirmek için bunu yapıyoruz. Kusura bakmayın, buna kimse inanmaz. Milletin iradesi ile seçilmiş milletvekilleri bir genel başkanın iradesiyle bir yerlere kiralık olarak gönderilmez. Gönderiyorlarmış, hayrını görsünler. İşin siyasal ahlakı, siyasi etiği budur. Milletin sandıkta tecelli etmiş iradesi kutsaldır. O milletin sandıkta tecelli etmiş iradesi, bir genel başkanın talimatı ile bir başka siyasi partiye gönderilmez. Seçmen seçseydi onları seçerdi."

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener.

MERAL AKŞENER NE DEMİŞTİ?

Meral Akşener, katıldığı bir televizyon programında kendisine yöneltilen, "Yeni partilerden birinin genel başkanı sizden 20 milletvekili istese verir misiniz" sorusuna şöyle yanıt vermişti:

"Biz böyle bir yoldan geçtiğimiz için elbette evet derim. Bu durumda kendinizi çok kötü hissediyorsunuz. Birileri size bel bağlamış. Ki bize bir de büyük bir haksızlık yapıldı. Bizim teşkilatlarımız, kongremiz, her şeyimiz tamamdı. Nitekim o 15 milletvekili de dahil olduktan sonra YSK'nın kararında bütün bunlar olduğu için ve de grubu da olduğu için 'seçime girebilir' dendi. Canımız o kadar yanık ki, sonuç olarak ben bunu Sayın Kılıçdaroğlu'ndan nasıl gidip istediysem benden de Sayın Babacan veya Davutoğlu böyle bir talepte bulunduğu zaman elbette evet derim."

KAYNAK: AJANSLAR
ETİKETLER
mahir ünal iyi parti
YAZDIR
YORUMLAR 7
 • ömer 1 yıl önce Şikayet Et
  Üzüntüyle izliyorum. Reis düşmanları bir olmuş ülkeye ve millete zarar vermek için elinden geleni yapıyorlar. Herkes boyunun ölçüsünü alacak. Ne olacağını söyleyeyim. Ak parti ve Mhp den kaçıp Meralin kurgu partisine giden Reis düşmanı oylardan bir kısmı Davutoğluna gidecek. Bu güruh Reis'i bölebileceklerini mi zannediyorlar. Avuçlarını yalarlar
  Cevapla
 • ÇAKIR 1 yıl önce Şikayet Et
  Meral hanım partisinin bu yöntem ile meclise girdiğini ihtiyaç halinde demokratik gereklilik olduğunu söylüyor. Yarınbirgün Muharrem İnce CHP den ayrılıp bir parti kurarsa ona da 20 milletvekili transfer edebilir mi. Yapamaz CIA boynunu koparır.
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  Durmak yok yola devam.. Allah yar ve yardımcınız olsun.... Adamlar donek ve hain... Allah bunlara fırsat vermesin inş...
  Cevapla
 • adsız 1 yıl önce Şikayet Et
  #eyt
  Cevapla
 • birtürk 1 yıl önce Şikayet Et
  en büyük tehlike okul çocuklarında sokak çocuklarında daha tehlikeli müslümanın çocukları yakında yurtta sulh elinde silahla gelirse anlaşılır ! uyan müslüman kafirle arana sınır koy ! ancak müminler kardeştir !
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bilim kurulu üyesinden korkutan açıklama: Vaka artışı hızlandı!
Olimpiyatlarda güne müthiş başladık!