Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika İncirlik açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme dair açıklamalar yapıyor. Erdoğan, ABD Senatosunun Ermeni kararına ilişkin "ABD'nin ilişkilerimizde tamiri mümkün olmayan adımlar atmaması, her iki taraf için de çok önemlidir. Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız." dedi.

GİRİŞ 15.12.2019 22:18 GÜNCELLEME 15.12.2019 23:28
Bu Habere 69 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AHaber ve ATV ortak yayınında Gündem Özel programında açıklamalar yapıyor.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Senatosunun 'Ermeni' kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan "ABD'nin ilişkilerimizde tamiri mümkün olmayan adımlar atmaması, her iki taraf için de çok önemlidir. Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İncirlik ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

 

 

"Her şeyden önce Amerika Birleşik Devletleri iç siyasetindeki kamplaşmanın aleyhimize sonuçlar doğurduğunu, bazı çevrelerin Trump'ı zayıflatmak amacıyla ülkemizle ilgili gelişmeleri kendi çıkarları için suistimal ettiklerini üzüntüyle görmekteyiz. Bu eylemler müttefiklik ilişkilerimizin ruhuyla bağdaşmadığı gibi ABD yönetimi ile 17 Ekim tarihinde Suriye konusunda varılan mutabakata da aykırıdır. Bu aldığınız kararların bir kıymetiharbiyesi yok. Çünkü bu kararlarınız tamamen siyasidir. Biz belge ile konuşuyoruz siz karar alsanız ne yazar.

NATO'DA BERABER DEĞİL MİYİZ?

ABD'nin ilişkilerimizde tamiri mümkün olmayan adımlar atmaması, her iki taraf için de çok önemlidir. Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız. Biz de bunlara mütekabiliyet çerçevesinde gerekli kararı veririz. Türkiye bir kabile devleti değildir. 780 bin kilometre karelik ve 2 bin yılı aşkın tarihe sahip olan bu tür yaklaşımları reva görmek karşılıksız kalacak şey değildir. Ne gerekiyorsa mütekabiliyet esasına uygun olarak gerekli adımları atarız. Kaldı ki biz stratejik ortak değil miyiz? NATO'da beraber değil miyiz? Yapılanlar ne? Nasıl böyle bir şey olabilir stratejik ortaklıkta. Bunlar böyle devam ederse bizim de tabii vereceğimiz karşılık var.

Çok açık ve net, rahatlıkla söyleyeyim. Amerika'da Kızılderililerle ilgili olarak bunu söylememek konuşmamak mümkün mü? Kızılderililerin tarihi, Amerika'nın yüz karasıdır."

ETİKETLER
incirlik
YAZDIR
YORUMLAR 69
 • Vatandaş 9 ay önce Şikayet Et
  Niye meclis insiyatif alarak kapatıyoruz deyip Reise imza için gönder miyor? Biraz da biz onları biz heyacanlandırmayalım mı?Acaba başkan imza atacak mı? atmayıp erteleme mi yapacak diye yürekli hoplasın biraz. Hep onlar mı tasarıyı pişirip pişirip önümüze mi getircek bizde pişirelim pişerilim sokalım önlerine. Aynı zaman da onların yaptıkları tüm gerçek soykırım tasarılarını da aynı şekilde yapalım.
  Cevapla
 • meyyid 9 ay önce Şikayet Et
  15 temmuz hain darbesinden sonra bile kapatılmadı şimdi mi kapanacak.üstelik darbe gecesi incirlikten darbecilere havada yakıt ikmali yapıldığı resmen ispatlandığı halde bir şey olduğu yok.
  Cevapla
 • meyyid 9 ay önce Şikayet Et
  15 temmuz hain darbesinden sonra bile kapatılmadı şimdi mi kapanacak.üstelik darbe gecesi incirlikten darbecilere havada yakıt ikmali yapıldığı resmen ispatlandığı halde bir şey olduğu yok.
  Cevapla
 • Türk 9 ay önce Şikayet Et
  Ruslarla beraber ortadoğu güvenlik üssü oluşturalım
  Cevapla
 • dikkat 9 ay önce Şikayet Et
  Rustan dost olmaz. İdlip'te ve kuzey suriyede görüyoruz ve göreceğiz
  Cevapla
 • OSMANLIYa 9 ay önce Şikayet Et
  osmanli senin yazdigin yazilari okudum.ama hicbir sey anlamadim.senin acilen okula gidip turkce ogrenmen lazim.
  Cevapla
 • lokman 9 ay önce Şikayet Et
  112 yi arayın,,,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yunanistan Başbakanı Miçotakis'ten sürpriz Türkiye çıkışı
Haluk Bayraktar Deneyap Kartı tanıttı: Yerli ve Milli olarak üretildi! Ucuza satılacak