Uzakrota Summit Turizm sektörünün devlerini bir araya getirdi

Türkiye'de turizm sektörünün önemli kuruluşlarından olan Uzakrota, turizmin devlerini İstanbul Bosphorus Hilton'da bir araya getirdi. Bu yıl altıncısı düzenlenen etkinlik yoğun katılım ile gerçekleşti. 4 bin 500 kişinin akın ettiği etkinliğe 500'den fazla marka, 150'den fazla uzman katıldı. Aralarında firma yöneticilerinin de bulunduğu sektörün önemli isimleri Uzakrota Summit'19'da konuşma gerçekleştirdi.

GİRİŞ 16.12.2019 16:35 GÜNCELLEME 16.12.2019 16:43
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Türkiye, turizmde 2023 hedefleri için tam gaz çalışmaya devam ediyor. 65 milyar dolar gelir ve 75 milyon turist sayısını hedefleyen turizm sektörü bu doğrultuda önemli çalışmalar yürütüyor. Türkiye'nin en prestijli turizm organizasyonlarından biri olan Uzakrota Summit'in bu yıl 6'ncısı düzenlendi.

 

Medya sponsorluğunu Haber7.com'un yaptığı etkinlik, İstanbul Hilton Bosphorus'ta dev bir katılım ile gerçekleştirildi.

TURİZM SEKTÖRÜ UZAKROTA SUMMİT'TE BİR ARAYA GELDİ

Bidroom tarafından dünyanın en etkin 10 turizm zirvesi arasında gösterilen Uzakrota bu yıl dolu dizgin gerçekleşti. Her yıl daha da büyüyen Uzakrota bu yıl 150 üst düzey konuşmacı, 100’den fazla stand katılımcısı ve 500’den fazla marka ile 4500’ün üzerinde katılımcı yer aldı. 

Turizm sektöründeki havayolları, Tur operatörleri, seyahat acenteleri, oteller, turizm teknoloji firmaları, Start Up firmalar, Turizm tedarik firmaları, Yatırım şirketleri ve sosyal medya influencerları ile tüm turizm paydaşlarını bir araya getiren etkinlik, turizmin geleceğine yön vermeyi ve firmaları bir araya getirerek sektörel paydaşlığı oluşturmayı hedefliyor.

HABER 7.COM'DA ORADAYDI

Türkiye'nin en önemli turizm etkinliklerinden biri olan Uzakrota Summit'e Haber7.com da medya sponsoru olarak katıldı. Fuar alanında stand açan Haber7.com, yakın azmanda hayata geçireceği Gezelim.com isimli haber sitesinin de tanıtımını gerçekleştirdi.

Haber7.com'un standı gün boyu ziyaretçi akınına uğradı.

REKOR KATILIM

Uzakrota Summit fuarları her yıl gelişen yapısı ile dikkat çekiyor. Her geçen yıl daha fazla katılımcı ve paydaş ile büyüyen organizasyon bu yıl rekor katılım ile gerçekleşti.

SKYhub Ana Salonu, Emirates Pazarlama Salonu, Neredekal.com Teknoloji Salonu, Turkish Airlines Corporate Club Travel Stage, International Residency & Citizenship Stage ve Startup Stage olmak üzere eş zamanlı olarak 5 farklı sahnede etkinlik dopdolu içerikleri, çarpıcı konu başlıkları ile dikkati çekti.  Ayrıca etkinlikt yer alan HotelRunner Lounge, IRC Lounge ve Hotelspro B2B Area alanları ile de turizm paydaşlarına buluşma ve sinerji oluşturma imkanı verdi.

Geçtiğimiz yıllarda 3 bin seviyelerinde bulunan katılımcı sayısı bu yıl 4 bin 500 olarak açıklandı. Fuar tarihinin en yüksek katılımlısı olan Uzak Rota'19 tarihe geçti.

TURİZM'İN GELECEĞİ ŞEKİLLENİYOR

Turizmin en gözde organizasyonlarından biri olan Uzakrota Summit'de yalnızca büyük firmalar bir araya gelmedi. Türkiye'nin turizm potansiyeline ilişkin konuların görüşüldüğü, gelecek planlamalarının yapıldığı organizasyonda Türkiye'nin turizm hedefleri ve sektöre ilişkin yapıcı paylaşımlar gerçekleştirildi. 

Etkinliğin ana sponsoru olan SKYhub’ın Outbound Grup Müdürü Orhan Durmuş moderatörlüğünde gerçekleşen panelde ise “Yeni nesil kullanıcıları yakalayabilmek için, tur operatörlerinin gelişen teknoloji ışında nasıl aksiyon almaları gerektiği” konusunda değerlendirmelerde bulunuldu. Seyahat teknoloji salonu sponsoru olan Türkiye’nin otel arama motoru Neredekal.com’un Genel Müdürü Özkan Hacıoğlu moderatörlüğünde gerçekleşen panelde ise, turizm teknolojisi-pazarlaması konusunda Türkiye ve dünyada söz sahibi Hotelspro, Hotelbeds ve Dohop firmalarının üst düzey yöneticilerinin katıldığı oturumda, “Dijital ortaklıklar ile yeni pazarlara açılabilmenin yolları” hakkında paydaşlara bilgi aktarımlarında bulunuldu. Etkinliğin ana destekçilerinden International Residency & Citizenship (IRC) CEO’su Tolga Habalı, yabancı ülkelerde iş yapma, başka bir ülkenin vatandaşlığına da geçerek çifte vatandaş olma, çalışma-oturum izinleri ve yatırımla vatandaşlık elde etme gibi konulara dikkat çeken bir buluşma gerçekleştirdi.

Etkinliğin havayolu tarafından ana destekçilerinden olan Emirates Airline Bulgaristan, Romanya ve Türkiye bölge müdürü Bahar Birinci “Havacılığın geleceği ve Emirates’in gelecek stratejileri” üzerine sektörü bilgilendirici bir panel gerçekleştirdi. Türk Hava Yolları Online Satış Çözümleri Başkan Yardımcısı Cengiz Değirmenci de, yapay zeka, nesnelerin interneti, sosyal medya ve büyük veri gibi kavramların turizm sektöründe şirketlere çok büyük fırsatlar yarattığı konusuna dikkat çekti.

Bu yıl etkinliğe katılan, internetin ilk çıktığı günlerde hepimizin bildiği dünyanın en popüler seyahat rehberlerinden biri olan Lonely Planet’in CEO’su Luis Cabrera, SKYhub ana salonunda, “Dün, bugün ve yarın müşterilerin tatil tercihleri” hakkında bilgi ve ön görülerini sektör paydaşları ile paylaştı. Yine global pazarda dünyanın en iyilerinden olan Kanada Trafalgar Travel’ın Başkanı Wolf Paunic ise Emirates Salonundaki panelinde, “Yeni jenerasyonun davranış biçimleri ışığında, geleceğin tur operatörlerinin ne şekilde evirileceği” hakkında öngörülerini paylaştı. Turizm sektöründeki paydaşları global pazarda A’dan Z’ye etkinlik düzenleme konusunda danışmanlık hizmeti veren Meetings.com’un CEO’su Bas Lemmens ise Hotel Runner Kurucu Ortağı Ali Beklen’in moderatörlüğünde gerçekleşen panelde “Online mecraları daha verimli kullanmanın yolları”nı sektörle paylaştı.

UZAKROTA EN İYİLERİ ÖDÜLLENDİRDİ

Organizasyonda, ilk kez sektörün en iyilerine ödüller dağıtıldı. Çeşitli dallarda verilen ödüller, Uzakrota'nın kurucusu Gökhan Erdoğan ve sektörün önde gelen isimleri tarafından sahipleriyle buluşturuldu.

Türkiye'nin öncü turizm platformlarından Uzakrota'nın düzenlediği etkinliğe ilişkin daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz.

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 2
  • Azman 4 yıl önce Şikayet Et
    Tl = $=£ olsun ,görelim sizin başarinizi !!! Bakalim kaç turist getireceksiniz ???? benim paramda değerli olsan bunlarinki gibi valla eve bile gelmem hep tatil yaparim ... adamlar evde 2000 euro harciyor ama burda 1000 euroya krallar gibi tatil yapiyor , yani anlacağiniz bunlar faso fiso işler ... yok tanitim yok cart curt ,para kocum para...!!!!
    Cevapla
  • Tuncay 4 yıl önce Şikayet Et
    Turizm bahane atıştırmalıklar sahane yarısı mevzuyu bile bilmiyor yiyor
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Alman medyasından Togg'a övgü! İşte satışa çıkacağı tarih
Mahra Pınar'ın ailesinden başıboş köpek düzenlemesine destek: Başka Mahralar ölmesin