Son Dakika: Bakan Selçuk'tan 'Doğa Koleji' açıklaması

4 aydır maaş krizinin yaşandığı Doğa Koleji ile ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''Öğrencileri resmi okullara yerleştirme planımız hazır. Süreci hassasiyetle değerlendiriyoruz'' dedi.

Son Dakika: Bakan Selçuk'tan 'Doğa Koleji' açıklaması
Son Dakika: Bakan Selçuk'tan 'Doğa Koleji' açıklaması
GİRİŞ 18.12.2019 17:55 GÜNCELLEME 18.12.2019 18:58
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 4 aydır maaş krizinin yaşandığı Doğa Koleji ile ilgili yaptığı açıklamada ''Öğrencileri resmi okullara yerleştirme planımız hazır. Süreci hassasiyetle değerlendiriyoruz. Satış sürecini, devir sürecini çok yakından takip ediyoruz'' dedi. Bakan Selçuk, Doğa Koleji'ni İTÜ vakfının alacağı iddiasıyla ilgili olarak da sorulan sorulara da ''Siz o bilgiyi nereden aldıysanız oradan teyit etmeye çalışın. Biz şu anda bu tür bir açıklama yapmak durumunda değiliz'' yanıtını verdi.

 

 

Bakan Selçuk'un açıklamaları şöyle;

"Süreci hassasiyetle değerlendiriyoruz. Özel okul temsilcileriyle de toplantılar yapıyoruz.
MEB’in görevi kurum açma şartının kaybolması durumunda faaliyeti sonlandırıp öğrencileri başka okullara kaydetmektir.Satış sürecini devir sürecini çok yakından takip ediyoruz.Ekonomik tablonun büyüklüğü bu sürecin uzamasına yol açıyor.

KAMU KAYNAKLARI İLE BİR ÇÖZÜM PLANIMIZ YOK

Taraflarla temas halindeyiz. Çok yakın bir süre içinde satışla ilgili bir çözümün ortaya çıkması için gereken tedbirleri alıyoruz.Temennimiz satış sürecinin olumlu bir yönde gerçekleşmesi.Kamu kaynaklarıyla bir çözüm planımız olmadığını söylemek isterim.

PLANLAMALARIMIZ HAZIR

Bizim meselemiz çocuklar. Onlar için bu meseleyle çok ayrı bir şekilde ilgileniyoruz.
Çocukları bu meselenin içine katmaya gayret edilmesinin çok doğru olmadığını düşünüyoruz.Çok kısa süre içinde bu satış ve devirle ilgili olumlu haberlerin gelmesini temenni ediyoruz.Bunun olmaması halinde ilgili tüm bireyle şundan emin olsunlar tüm tedbiri almak hazırlığı yapmak konusunda planlamalarımızın hazır olduğunu söylemek isterim.

 

 

İTÜ İDDİASI

Siz o bilgiyi nereden aldıysanız oradan teyit etmeye çalışın. Biz şu anda bu tür bir açıklama yapmak durumunda değiliz."

YAZDIR
YORUMLAR 45
 • kerimoğlu 8 ay önce Şikayet Et
  Devletimiz komple el koysun dönem bitene kadar öğretmenler ve öğrenciler mağdur edilmesin.
  Cevapla
 • Ahmet Dilek 9 ay önce Şikayet Et
  İşsiz kalan öğretmen ler orada öğretmenlik yapa bilmek için kim bilir kimlere kaç takla attınız. Yapacak bir şey yok, o okulda öğrenci okutan sağlam velilerin iş hanların da çalışabilir siniz. Yada zorunuza gitmezse yarın benim ile amele pazarına gelebilirsiniz. Son zamanlarda herkes sanatçı, artist, dansçı, şarkıcı,iş adamı, kısaca kısa yoldan köşeyi dönmek istediğinden amele sıkıntısı var piyasada. Bizlere amele deyip geçmeyin son zamanlarda iyi kazanıyoruz.
  Cevapla
 • yusuf 9 ay önce Şikayet Et
  özel okullar ve hastaneler kapalı bayan çalıştırmıyor laiklerin yoğun olduğu semtlerde laikler özellikle istemiyorlar sanki düşman inançlı semtlerde bile yaşayan laikler aynı ben bunlara saygı duymuyorum ama ak partı böyle düşünmüyor
  Cevapla
 • yolcu 9 ay önce Şikayet Et
  tv izledim bir tane kapalı öğretmen göremedim bir tane de kapalı veli görmedik kapalı öğretmen olsaydı bu okula göndermezlerdi şimdi milletin parasına göz dikiyor devlet vergiyi yanlız laiklerden almıyor acımayın bunlara
  Cevapla
 • Kapalı 9 ay önce Şikayet Et
  Kapalı hiçbir öğretmen görmedik.Belki sembolik vardır. Ama ben bizzat kapalı çalıştırmıyoruz dediklerini kulaklarımla duydum.
  Cevapla
 • resul gardas 9 ay önce Şikayet Et
  lutfen bu yorumu silin kapali ogretmeni de var velisidi de
  Cevapla
 • Turan 9 ay önce Şikayet Et
  Gezicilerin geldiği nokta.. önce kaymağı ye bitince yıkmak istediğin devlete beni kurtar yalvarmaları.. Bunlar biz halkı demekki hiç adam yerine koymuyorlar.. bu ne cesaret bu ne aymazlık... İflasını ver, öğrenci için devlet gereğini yapar... Sizi kurtarmaya hakkı yok,, bu Halk da izin vermiyor...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Koca hayati gelişmeyi ilk kez açıkladı: Perişan olurduk
Antalyaspor'dan koronavirüs açıklaması: Maç oynanacak mı?