Devlet Bahçeli resti çekti: Hodri meydan!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kanal İstanbul projesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. CHP'yi eleştiren Bahçeli, "Bunlar yapılanı yıkmakta, yıkımı da parlatmakta çok maharetliler. Madem yatırımlara, projelere bu kadar karşılar, hodri meydan!" dedi.

Devlet Bahçeli resti çekti: Hodri meydan!
Devlet Bahçeli resti çekti: Hodri meydan!
GİRİŞ 25.12.2019 13:45 GÜNCELLEME 25.12.2019 14:57
Bu Habere 59 Yorum Yapılmış

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bahçeli, "Kanal İstanbul Projesi’yle ilgili dün yaptığınız açıklama çok konuşuldu. Hatta geçmişteki bazı sözlerinizle ters düştüğünüz söylendi. Ne diyorsunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi;

 

 

''BULANIK SUDA BALIK AVLAMA MERAKI OLANLAR YİNE ÇUVALLADILAR''

Kanal İstanbul Projesi’yle ilgili dün yaptığım açıklama görüyor ve takip ediyorum ki epey yankı buldu ve tartışıldı. Anlaşılan bu süreç devam edecek. Olsun varsın, bundan memnuniyet duyduğumu özellikle ifade etmek isterim. Kuyuya taş atmadık, ancak olmayan taşı karanlık bir kuyudan çıkarmaya çalışan çok sayıda akıl ve ahlak fukarası bulunuyor. 

Düşüncelerimiz çok nettir. Bulanık suda balık avlama merakında olanlar yine çuvallamışlardır.

 

 

Açıklamam da dedim ki, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin geçmişte Kanal İstanbul Projesi’yle ilgili eleştirileri, çekinceleri, ikazları yeri ve zamanı geldikçe yapılmış ve milletimizle paylaşılmıştır.” 

''ZIVANADAN ÇIKTILAR''

Özellikle 15 Temmuz’dan sonra Türkiye’nin siyasi şartlarının değiştiğine de vurgu yaptım. Ve de Kanal İstanbul Projesi’nden, lütfen dikkat edin, hiçbir haklı ve meşru bahanesi olmadan rahatsızlık duyanları şuursuz ve gayri milli olarak değerlendirdim. Şayet haklı, geçerli ve meşru gerekçeler varsa elbette dikkate alınmalıdır iması yaptım.

Okuduğunu anlamayan, anladığını çarpıtan, çarpıttığını mal bulmuş mağribi gibi sevinçle aktaran tefrika ve tezvirat müfrezeleri yine boş durmadılar.

Bizim geçmişteki sözlerimizle çelişkiye düştüğümüzü zırvaladılar.

Bilhassa 7 Mayıs 2011’de İstanbul Bayrampaşa’da yaptığım konuşmanın videosunu paylaştılar. CHP’liler, FETÖ’cüler, İP’çiler, zilletin diğer ayakları zıvanadan çıktılar. Bunların gazete köşelerindeki kiralık kalemleri zehir saçtılar.

''KÜÇÜK AKILLILAR BUNU İYİ BİLSİNLER''

Bizim açıklamalarımızı CHP’nin, HDP’nin, FETÖ’nün beğenmesini ve takdir etmesini zaten beklemiyoruz. Aksi halde kendimizden şüphe ederiz.

Geçmişte ne söylemişsek arkasındayız. Hiçbir sözümüzü çiğnemedik. Duruşumuzdan taviz vermedik, vermeyiz. Küçük akıllılar bunu iyi bilsinler. 

''GÜÇLERİ YETİYORSA BUYURSUNLAR''

Kanal İstanbul Projesi’ni yaptırmam, yapamazsınız diyen müflis bir CHP anlayışı karşımızda. Üçüncü Köprüye, Üçüncü Havalimanına da yapamazsınız, yaptırmayız diye tepki göstermişlerdi. İktidar yaptı, güçleri yetiyorsa buyursunlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne konuşlandırdıkları militanlarını da alsınlar, yıkabiliyorlarsa bunları yıksınlar! 

Montrö Boğazlar Antlaşması delinmedikçe, söz konusu projenin idare ve idamesinde her türlü risk ve tehlike hesap edilip, bütün ayrıntılar dikkate alınıp Türkiye’nin jeostratejik gücüne güç katıldıktan sonra niye rahatsız olalım ki?

Biz CHP’nin falsolarına, defolarına nasıl göz yumalım? Milletin yararına olabilecek bir projeye, hele bir de 15 Temmuz 2016’dan sonra değişen ve dönüşen siyasi şartlar altında neden karşı çıkalım?

Kim nasıl anlıyorsa anlasın, biz doğru bildiklerimizi, ülkemizin çıkarına olan teşebbüs ve girişimleri her zaman destekleyeceğiz. Kılıçdaroğlu’na tavsiyem bekamıza fitne kanalı açmakla değil, sağduyulu bir siyasetle hareket etmesidir. 

''ADAM GİBİ YÖNETİMLE ADINDAN BAHSETTİRSİN''

Sosyal medyada ihanet ve melanet servisi yapan CHP’li, FETÖ’cü, PKK’lı ve İP’çi trollere, siyasi iflas yaşayanlara, mensubiyet buhranına kapılanlara diyeceğim son olarak şudur: Bizim tarafımız Türkiye’dir. Bizim takdirimiz Türk milletinin tercih ve beklentileridir.

İstanbul’daki depremde sessiz kalan, sel ve su baskınlarında tatile çıkan CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı da imzayı çekmekle, sözleşmeden caymakla değil, adam gibi yönetimle adından bahsettirsin.

Projeden ihanet olmaz, ama PKK’yla işbirliği, YPG’ye kucak açmak, HDP’yle ittifak kurmak, yabancı ülkelerde Türkiye’yi şikâyet etmek ihanettir, ucubedir, hatta siyasi irade cinayetidir. 

ETİKETLER
MHP devlet bahçeli
YAZDIR
YORUMLAR 59
 • Adil 2 yıl önce Şikayet Et
  Boğaza Reis 1 köprü yaptırdı kanaldaki en az 3 köprüde reisin imzası olacak
  Cevapla
 • Helal sana ADAM. 2 yıl önce Şikayet Et
  Duruşu ile bir gün arkasından hayr ile yad edilecek değerli bir insansın Sayın Bahçeli. Milli şuuru açık herkese gönlümüz açıktır bizim. Kızıp eleştirdiğim zamanlarda oldu ama bugün durduğu nokta hayati bir nokta olduğu için Bahçeliyi alkışlıyoruz milletçe.
  Cevapla
 • Isimsiz 2 yıl önce Şikayet Et
  Sözlerinize bayılıyorum. Çok güzel cevap veriyorsunuz bu vatan hainlerine. Allah sizi ve cumhur başkanımızı başımızdan eksik etmesin.
  Cevapla
 • Celalettin şahin 2 yıl önce Şikayet Et
  Adam gibi adam.Devlet adamlılığı
  Cevapla
 • Anadolu 2 yıl önce Şikayet Et
  Yaşa varol Devlet Baba, Rabbim seni ve senin gibi hayırlı yöneticilerimizi korusun,
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fiat, Hyundai, Renault, Kia... İşte 2022'nin en ucuz sıfır otomobil listesi?
Kuruyan Meke Gölü'ne kamyonlarla kar taşınıyor!