İtiraf ettiler: Adil Öksüz nasıl MİT'çi oldu?

15 Temmuz darbe girişimini Akıncı Üssü’nden yöneten firari Adil Öksüz'e sahte ajan belgesi düzenleyen MİT mahrem imamı S.Z. evlete ait “çok gizli” bilgilerini nasıl elde ettiklerini, bu bilgileri nasıl FETÖ’nün üst düzey yöneticilerine aktardıklarını tek tek anlattı

İtiraf ettiler: Adil Öksüz nasıl MİT'çi oldu?
İtiraf ettiler: Adil Öksüz nasıl MİT'çi oldu?
GİRİŞ 26.12.2019 13:17 GÜNCELLEME 26.12.2019 13:18
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

İstihbarat birimleri, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ’nün kriptolu yapısını deşifre etmek için çalışma başlattı. Yapılan istihbari çalışmada FETÖ’nün MİT, emniyet istihbarat ve askeri istihbarattan sorumlu mahrem imamlarının isimlerine ulaşıldı. Bu kapsamda gözaltına alınan mahrem imamlar E.İ., Y.U., S.Z. ve Ö.K. itirafçı oldu. Mahrem imamlar, FETÖ’nün MİT, TSK ve emniyette yaptıkları casusluk faaliyetleri, devlete ait “çok gizli” bilgilerini nasıl elde ettiklerini, bu bilgileri nasıl FETÖ’nün üst düzey yöneticilerine aktardıklarını tek tek anlattılar.
 

 

  

MİT ELEMANI GİBİ GÖSTER

 

 

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; MİT mahrem imamı S.Z., 15 Temmuz darbe girişiminin kritik ismi olan firari Adil Öksüz ile ilgili sahte angaje formunu nasıl hazırladıklarını itiraf ederken özetle şunları anlattı:

“MİT mahrem yapılanmasında görevliydim. Benim bir üstüm B.B. (şu an firarda olan mahrem imam) MİT’ten sızdırdıkları angaje formunu bana göndererek Adil Öksüz’ün MİT elemanı olarak gösterecek sahte belge hazırlamamı istedi. Bana gönderilen angaje formunun paraf ve imza kısımları boştu. Buraları uygun bir şekilde doldurmam için talimat verdi. MİT’te bize bağlı (FETÖ’cü) öğrenciler aracılığıyla temin ettiğim dökümanlar arasından seçtiğim isim ve imza bilgileri angaje formunun boş kısımlarına yapıştırarak Adil Öksüz’ü MİT elemanı olarak gösteren sahte belgeyi hazırladım. Adil Öksüz adına hazırladığım sahte angaje formunu B.B.’ye gönderdim. Gönderdikten kısa bir süre sonra angaje formu @denizbayrak rumuzlu Twitter hesabından paylaşıldı. Bu hesap örgüt tarafından yönetiliyordu. Daha sonra sahte belge bu hesap üzerinden yayılmaya başladı.KONTROLLÜ DARBE PLANI

15 Temmuz darbe girişimi başarısız olunca algı operasyonlarına ağırlık vermemiz istendi. Tüm mahrem imamlara ‘kontrollü darbe’, ‘tiyatro’ gibi kavramları kullanarak, bu durumu destekleyecek materyaller toplamaları talimatı verildi. Örgütün üst yönetimi tüm mensuplarına bu yönde talimat verdi. Herkesin bu konuda sahte hesaplar üzerinde paylaşımlarda bulunması, bu konuların işlenmesi istendi.

İLK KILIÇDAROĞLU ORTAYA ATMIŞTI

15 Temmuz darbe girişimine  "tiyatro" hatta "kontrollü darbe" diyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Adil Öksüz'ün MİT ajanı olduğu iddiasını ilk gündeme getiren isim olmuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 19
 • Nesrin Kurnaz 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlarin butun hayati sahtekarlik uzerine kurulmus. Takiyeci bunlar takiyeci hepsi.
  Cevapla
 • Ferhat 1 yıl önce Şikayet Et
  Gazeteye nasıl konuşuyor, serbest mi???
  Cevapla
 • Nazım KARAMEHMET 1 yıl önce Şikayet Et
  Hala bunların borusunu çalanlara lanet olsun.
  Cevapla
 • FurKAN 1 yıl önce Şikayet Et
  15 Temmuz işgal operasyonu olduğu şimdi daha iyi anlaşılıyor. Türkiye çevresini sarmaya çalışan sözde demokrasi bekçisi çakalların oyununu Kurt bozdu. Allah düşmana korku bize Güç kuvvet Üstün akıl zekâ versin (Amin)
  Cevapla
 • Fatih 1 yıl önce Şikayet Et
  Memleket vatan haini kaynıyor,bitmiyorlarda
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İYİ Parti'nin kuruluş programında ortalık karıştı! Akşener de oradaydı!
Dünya bunu konuşuyor! 7 yıl sonra Putin'e muhtaç kaldılar