KKTC'den rest: Adım atmaktan geri durmayacağız!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Kıbrıs Türk halkının hak ve menfaatlerine aykırı adımlara karşı "yerinde ve zamanlı adımlar atmaktan geri durmayacaklarını" söyledi.

 KKTC'den rest: Adım atmaktan geri durmayacağız!
KKTC'den rest: Adım atmaktan geri durmayacağız!
GİRİŞ 05.01.2020 20:30 GÜNCELLEME 05.01.2020 20:30
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Bakan Özersay, yaptığı yazılı açıklamada, Doğu Akdeniz ve Orta Doğu'da doğal kaynaklar, savunma ve güvenlikle ilgili gelişmelerin Kıbrıs'ın ve KKTC'nin önemini ciddi şekilde artırdığını vurguladı.

Bölgedeki tüm aktörleri kapsayan işbirliği yaklaşımlarının Doğu Akdeniz'de istikrar ve barışın tesis edilmesinde etkili olacağını kaydeden Özersay, "Bölgede de Kıbrıs özelinde de 'tanıma ve tanımama' sorunları var ancak fiilen var olan ama bölgedeki diğer devletlerce tanınmayan devletlerin varlığını inkar ederek bir yere varılamayacağı da ortadadır." ifadesini kullandı.

Özersay, müttefik ve garantör Türkiye ile koordineli adımları, bölgede hayata geçirme konusunda kararlı olduklarına işaret ederek, "Kıbrıs Türk halkının hak ve menfaatlerine halel getirecek adımlara karşı, eskisine göre çok daha yerinde ve zamanlı adımları atmaktan geri durmayacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Kıbrıs Türklerinin, sadece kapsamlı çözüm durumunda uluslararası alanda bir aktör olabileceği yaklaşımının değişmeye başladığını ifade eden Özersay, KKTC'nin bölgede görüşleri ve adımları yakından izlenen bir aktör olmaya başladığını vurguladı. 

KAYNAK: AA
YORUMLAR 4
 • Bekir SAĞLAM 8 ay önce Şikayet Et
  Reisin arkasında durulduğu sürece vatan yükselmeye devam edecek.
  Cevapla
 • Ankarali 8 ay önce Şikayet Et
  Kıbrıs bizimdir onu kimseye yedirmeyiz ulan
  Cevapla
 • Yilmaz 8 ay önce Şikayet Et
  Hazir yiyiciler sizi
  Cevapla
 • Cevap 8 ay önce Şikayet Et
  Ne saçmalamışsın ayrı gayrı muhabbeti yapılacak zaman mı
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Beşiktaş - Rio Ave! CANLI
Karadeniz'deki Doğalgaz keşfini küçümseyen Kılıçdaroğlu'ndan trajikomik açıklama