Mısır'daki fotoğraflar ilk kez paylaşıldı! AA ofisine baskında yeni gelişme

AA Genel Müdürü Şenol Kazancı, Kahire'de kaçırılan Anadolu Ajansı çalışanlarıyla ilgili son gelişmeleri AA Editör Masası'ndaki canlı yayında anlattı. Sürece ilişkin bilgiler veren Kazancı, Mısır tarafından sızdırılan haberdeki fotoğrafları ilk kez gösterdi.

Mısır'daki fotoğraflar ilk kez paylaşıldı! AA ofisine baskında yeni gelişme
Mısır'daki fotoğraflar ilk kez paylaşıldı! AA ofisine baskında yeni gelişme
GİRİŞ 16.01.2020 14:50 GÜNCELLEME 16.01.2020 15:01
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

AA Genel Müdürü Şenol Kazancı, Mısır polisinin Anadolu Ajansı (AA) Kahire ofisine baskın yaparak 4 çalışanını gözaltına almasına ilişkin gelişmeleri anlattı: 

 

 

"Mısır yönetimiyle Türkiye'nin darbe sonrası ilişkilerindeki seyrin bizim ilişkimize aynen yansıdığını söyledik. Fakat ofise gelinmesi uzun kalınması bizim de alışık olduğumuz durum değil dedim. Soruşturmanın sebebine odaklanmak istediğimizi, soruşturmanın sebebine odaklanmak istediğimizi, belki çalışanlarımızdan
bir tanesiyle ilgili soruşturma takip ediliyor ise erken davranmanın zarar vereceğini aktardım bakanımıza.  Sayın Bakanımız 'süreci yönetin ve irtibatta kalın' dediler. Gece ilerleyen saatlere kadar polis ofisimizi terk etmeyince bu işin başka bir noktaya gideceğinden endişe ettik. Gece yarısı 5 çalışanımızdan kadın çalışanımızı gönderdi. Diğer dört çalışanımızı da hala bilmediğimiz bir yere götürdüler. 24 saat sonra haber yapmamız gereken bir süreç. Mısır yönetimi bırakın doğrulamayı yalanlama bile alamadık. Dışişleri Bakanımızla birlikte haberleştirmeyi kararlaştırdık.

Haberi yaptıktan sonra Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere, kabinenin bütün üyelerinden çok yoğun bir destek gördük. ABD'den, Basın Kuruluşları'ndan kınama ve gazetecilerin serbest bırakılmasına yönelik çağrı yapıldı.

 

 


"HABER BASINA SIZDIRILDI"

Dün gece geç saatlerde yeni bir gelişme oldu. Dünyada duyulduktan sonra Mısır makamlarını rahatsız edecek boyuta ulaştıktan sonra Mısır İçişleri Bakanlığı'ndan ofisimizin baskınına ilişkin bir haber basına sızdırıldı.

Ofisimiz bir terör hücre evi olarak isimlendirildi. Orada şöyle bir ifade kullanıldı "Mısır aleyhine yayın yapan bir hücre evini polis bastı, 4 kişi gözaltında" diyor. 4 kare de fotoğraf kullanmışlar. Bunlar hadisenin geldiği noktanın Mısır açısından nasıl görüldüğünü gösteriyor.

TÜRK BAYRAĞI FOTOĞRAFINI DA PAYLAŞTILAR

Gazeteci arkadaşlarımızın tedbir amaçlı bulundurdukları gaz maskelerini el konmuş suç aleti diye basınla paylaşmış. Bu yine dolabın içerisindeki kamera ve yayına yönelik teknik aletlerin bulunduğu dolabı göstermiş. Tek bir kare paylaşmışlar, bunu da takdirlerinize bırakıyorum. Buranın ajans olduğuna ilişkin çok net bir fotoğraf daha paylaşmış. Bu da en acısı bizim açımızdan; bununla gurur duyuyoruz ama yalnızca Türk Bayrağı. Türk bayrağını merkeze alan bir fotoğraf.

Gazeteci arkadaşlarımızın terör örgütü üyeliğine vurgu yapılan, Mısır'ın itibarına gölge düşüren yayınlarından dolayı böyle bir baskın yapıldığını vurgulamışlar. Biz en kısa süre içinde bu meseleye çözüm bulunacağına inanıyorum."

YORUMLAR 2
 • Kerem 3 yıl önce Şikayet Et
  Mısır yönetimi tam bir yahudi piyonu
  Cevapla
 • memo can 3 yıl önce Şikayet Et
  hic bir Batili 'mainstream media' bu haberi vermiyor. al yazeera veriyor fakat tarafli göye AA uydurma bürosu varmis. oglum sen koskoca binayi hice mi sayiyorsun. Makamlara göre AA ajansin lisansi yokmus ulan bukadar sacmaladilar. bu sisi zaten yahudidir. tipki itrail gibi alip insani bir delike sokarlar. asil terrörist bu sisi iste.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika: Kahramanmaraş'ta 7.6 şiddetinde bir deprem daha! Canlı yayında binalar yıkıldı
Provokatörler yine piyasada! Deprem vurdu, onlar siyaset yaptı