Kar başladı! Meteoroloji'den son dakika açıklamaları peş peşe geldi

Son dakika haberi: Yurdun büyük kesiminde etkili olan soğuk ve yağışlı hava yeni haftada da birçok bölgede hissedilecek. MGM'den yapılan son dakika açıklamasına göre; İstanbul, Ankara ve Bursa gibi iller başta olmak üzere bu hafta içerisinde kar yağışının görüleceği duyuruldu. Okulların tatil olmasıyla birlikte tatil planları yapan aileler de karlı bir tatilin hayalini kurmaya başladı. İşte il il hava durumu

GİRİŞ 19.01.2020 09:03 GÜNCELLEME 21.01.2020 16:23
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Son dakika haber: MGM birçok bölgede kar yağışının etkili olacağı konusunda vatandaşları uyardı. Geçtiğimiz hafta Doğu Anadolu, İç Anadolu ve Karadeniz'de kar yağışı etkili olurken yeni hafta öncesinde Marmara ve Ege Bölgesi için de Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden uyarılar peş peşe geldi. Uzun bir süreden bu yana kar yağışına hasret olan İstanbul'un bazı kesimlerinde kar başlamış olsa da Perşembe günü kar yağışının etkili olması bekleniyor.

 

 

MGM'den yapılan son dakika açıklamasına göre; Pazar günü Doğu Anadolu başta olmak üzere İç Anadolu'nun bazı illerinde kar yağışı etkili olacak. 21 Ocak salı gününden itibaren Ankara başta olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde kar yağışını etkisini hissettirmeye başlayacak. Öğrenci ve veliler ise okulların tatil olmasıyla birlikte kar yağışlı bir havayla karlı bir tatilin hayalini kuruyor. İşte il il hava durumları...

Son dakika | 15 Ocak Pazartesi gününden itibaren yurdun büyük bir kesiminde kar yağışı etkili olacak

 

İSTANBUL'DA HAVA DURUMU - KAR BEKLENİYOR

MGM'den yapılan son dakika açıklamasına göre; İstanbul'da kar yağışı yeni haftada görülecek. Pazartesi ve salı günü yağmurlu bir havanın etkisi altında olacak olan İstanbul, perşembe gününden itibaren kar ile tanışacak. Uzun bir süredir kara hasret olan İstanbullular ise okulların tatil olmasıyla birlikte karlı bir tatil geçirmenin hayalini kurmaya başladı. İstanbul'da hava sıcaklıkları yeni haftada 3 ile 6 derece arasında seyredecek. ,

İSTANBUL'DA KAR KÜREME ARAÇLARI YOLLARA ÇIKTI

Yapılan son uyarıların ardından kent genelinde özellikle yüksek kesimlerde kar yağışı dün akşam etkisini gösterirken yollarda olumsuzluk yaşanmaması için kar küreme araçları yollara çıktı. Meteoroloji tarafından İstanbul başta olmak üzere birçok şehirde "kar yağabilir" uyarısı yapılmıştı. Dün gündüz Silivri bölgesinde kar yağışının etkisini gösterdi. Akşam saatlerinde ise İstanbul Anadolu yakasının yüksek kesimlerinde kar yağışı vardı. Sabah saatlerinde Beylikdüzü E-5 karayolu ve çevresinde belediyeye ait kar küreme araçları yollara çıktı. Olası bir kar yağışı sırasında yolların kapanmaması için solüsyon ve tuzlama özelliği de bulunan kar küreme araçlarının yol kenarlarında hazır bekletildiği görüldü.

PERŞEMBE VE CUMA KAR

MGM'den yapılan son dakika açıklamasına göre İstanbul'da Perşembe günü başlaması beklenen kar yağışının cuma günü de devam etmesi öngörülüyor.

VALİLİK'TEN UYARI

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İstanbul’da Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre bugün (20 Ocak) ve yarın (21 Ocak) etkili olacak yağışlı havanın yerini Perşembe (23 Ocak) günü karla karışık yağmura bırakması bekleniyor. İstanbul’da hafta başında yağmurlu bir hava beklenirken; havanın Çarşamba günü parçalı bulutlu, Perşembe ve Cuma günü ise karla karışık yağmurlu olacağı tahmin ediliyor. İstanbul havanın bugün (20 Ocak Pazartesi) en düşük 4, en yüksek 7; 21 Ocak Salı günü en düşük 3, en yüksek 5 derece; 22 Ocak Çarşamba günü en düşük 0, en yüksek 7 derece; 23 Ocak Perşembe günü ise en düşük 2 derece, en yüksek 5 derece; 24 Ocak Cuma günü en düşük, 1 en yüksek 5 derece olması bekleniyor."

Son dakika haberi | İstanbul 5 günlük hava durumu tahmini

ANKARA HAVA DURUMU - KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLACAK

Geçtiğimiz haftalarda kar yağışının etkili olduğu Ankara için yeniden kar yağışının etkili olması bekleniyor. Pazartesi gece -4 derecelere kadar inmesi beklenen havanın sabah saatlerinden itibaren kar yağışı ile birlikte Ankara'ya soğuk bir gün yaşatması bekleniyor. Başkentte hafta içerisinde kar yağışının yer yer devam etmesi beklenirken perşembe gününden itibaren yeniden etkili olması öngörülüyor.

Son dakika | Ankara 5 günlük hava durumu tahminleri

Ayder Yaylası'nda yoğun kar yağışı

Iğdır'da mevsimin ilk kar yağışı altında halay çektiler

BURSA HAVA DURUMU

MGM'DEN yapılan son dakika açıklamasına göre; Yurdun büyük bir kesiminde etkili olan soğuk ve karlı hava Bursa'da etkili olmaya başlayacak. Pazar gününü yağmurlu bir şekilde geçirecek olan Bursalılar yeni haftayla birlikte kar yağışı ile tanışacak. Bursa'da salı günü sıcaklıklar gece saatlerinde 0 dereceye kadar inerken kar yağışının da etkili olması bekleniyor. Kentte kar yağışı hafta içerisinde aralıklarla devam edecek.

Son dakika | Bursa'da yeni haftayla birlikte kar yağışının etkili olması bekleniyor.

KONYA HAVA DURUMU

MGM'den yapılan son dakika açıklamasına göre; Konya'da sıcaklıkların -3 seviyelerine kadar inmesi beklenirken pazartesi günü kar yağışının beklendiği duyuruldu. Hafta içerisinde yer yer devam etmesi beklenen kar yağışının hafta sonuna doğu artması öngörülüyor.

Son dakika | Konya 5 günlük hava durumu tahmini

Ayder Yaylası'nda yoğun kar yağışı

BOLU HAVA DURUMU 

MGM'den yapılan son dakika açıklamasına göre Bolu'da salı günü itibariyle yoğun bir kar yağışı bekleniyor. Sıcaklıkların eksi derecelerde olması beklenirken vatandaşların don olaylarına karşı önlem alması yönünde uyarı geldi.

GAZİANTEP HAVA DURUMU

Yurdun büyük bir kesiminde etkili olan karlı ve soğuk hava Gaziantep'de de etkisini hissettirmeye başlıyor. Sıcaklıkların gece -2 derecelere kadar inmesi beklenirken hafta içerisinde kar yağışı yer yer etkili olacak.

Son dakika | Gaziantep 5 günlük hava durumu tahmini

ERZURUM'DA KAR DEVAM EDİYOR
Yurdun büyük bir kesiminde etkili olan kar yağışı Erzurum'da da aralıklı olarak yoğun bir şekilde görülmeye devam ediyor. Sıcaklıkların ekşi derecelere indiği Erzurum icin MGM'den yapılan son dakika açıklamasına göre vatandaşların don olaylarına karşı dikkatli olmaları istendi.

KOCAELİ HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasına göre; Kocaeli'de Pazartesi gününden itibaren hava sıcaklığı 3 dereceye kadar inecek. Salı ve çarşamba günlerinde de devam etmesi beklenen yağmurlu havanın çarşamba gecesinden itibaren karla karışık şekilde etkili olması bekleniyor.

Son dakika | Kocaeli hava durumu

MANİSA HAVA DURUMU

Yurdun büyük bir kesiminde etkili olan soğuk hava Manisa'da da etkisini hissettiriyor. Okulların tatil olmasıyla birlikte karlı bir tatil geçirmek isteyen Manisalılar için MGM'den son dakika açıklaması geldi. Manisa'da yeni hafta içerisinde kar yağışının beklenmediği bildirildi.

KAYSERİ HAVA DURUMU

Kışın soğuğu en fazla illerden bir tanesi olan Kayseri'de bu sene de sıcaklıklar eksi dereceleri görmeye devam ediyor. Sıcaklıkların -7 derecelere kadar inmesi beklenen Kayseri'de Pazar akşam saatlerinden itibaren kar yağışının etkili olması bekleniyor. MGM'den yapılan açıklamada vatandaşların buzlanma ve don olaylarına karşı dikkatli olmaları istendi.

Son dakika | Kayseri hava durumu

BALIKESİR'DE DE KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Türkiye önümüzdeki hafta içerisinde yeni bir kar yağışlı havanın etkisi altına girerken Balıkesir'de de beyaz örtü hakim olacak. MGM'den yapılan son dakika açıklamasına göre; Pazartesi'nden itibaren bütün hafta boyunca kar yağışı 

Son dakika | Balıkesir'de soğuk ve kar yağışlı bir hava yeni haftada etkili olacak

KAHRAMANMARAŞ'TA YAĞMUR ETKİLİ OLACAK

Yurdun büyük bir kesiminde etkili olan soğuk ve kar yağışlı hava Kahramanmaraş'ta yağmur şeklinde görülecek.

Son dakika | Kahramanmaraş 5 günlük hava durumu tahmini

VAN YİNE KAR YAĞIŞINA TESLİM

Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan soğuk ve karlı hava yeni haftada da birçok ilde görülecek. Van'da sıcaklıkların -9 derecelere kadar inmesi beklenirken MGM'den yapılan son dakika açıklamasına göre vatandaşların don ve buzlanma olaylarına karşı tedbirli olması yönünde uyarı yapıldı. 

Son dakika | Van 5 günlük hava durumu tahmini

TEKİRDAĞ HAVA DURUMU

Yurdun büyük bir kesiminde etkili olan soğuk ve kar yağışlı hava Tekirdağ'da yağmurla birlikte hissedilecek. Pazartesi günü 1 dereceye kadar düşmesi beklenen havayla birlikte MGM vatandaşların don olaylarına karşı dikkatli olmaları istendi.Son dakika | Tekirdağ 5 günlük hava durumu tahmini

​DENİZLİ HAVA DURUMU

Ege Bölgesinde soğuk ve yağışlı hava bu hafta da görülecek. MGM'den yapılan açıklamaya göre pazartesi günü Denizli'de bulutlu bir hava beklenirken haftanın diğer günlerinde ise parçalı bulutlu bir hava hakim olacak.

Son dakika | Denizli 5 günlük hava durumu tahmini

SAKARYA HAVA DURUMU

Meteoroloji'den yapılan son dakika açıklamasına göre; haftanın başında yağmurlu bir havanın etkisi altında olması beklenen Sakarya'da perşembe gününden itibaren kar yağışının etkili olması bekleniyor.

Son dakika | Sakarya 5 günlük hava durumu tahmini

ESKİŞEHİR'DE KAR YAĞIŞI

Geçtiğimiz haftalarda kar yağışının etkili olduğu illerden biri olan Eskişehir'de beyaz örtü bu hafta da etkisini gösterecek. Sıcaklıkların -4 derecelere kadar inmesi beklenirken kar yağışı hafta sonuna kadar devam edecek.

Son dakika | Eskişehir 5 günlük hava durumu tahminleri

KASTAMONU °C, 3°C
MGM'de yapılan son dakika açıklamasına göre  Kastamonu'da hava çok bulutlu, hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacak.

ZONGULDAK °C, 7°C
Yurdun büyük bir kesiminde etkili olan soğuk ve yağışlı hava Zonguldak için de etkili oluyor. Yapılan son dakika açıklamasına göre Zonguldak'ta hava parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu olacak.

TRABZON HAVA DURUMU

Yurdun büyük bir kesiminde etkili olan soğuk hava Doğu Karadeniz'de de etkisini sürdürmeye devam ediyor. Trabzon'un yüksek kesimlerinde kar yağışı beklenirken merkezde ise yağmur şeklinde görülmesi bekleniyor. 

Son dakika | Trabzon 5 günlük hava durumu tahmini

MALATYA HAVA DURUMU

İç Anadolu bölgesi için MGM'den son dakika açıklamaları peş peşe geldi. Malatya pazar ve pazartesi günlerine kar yağışı ile başlayacak. Malatya'da sıcaklıkların eksi 5 derecelere kadar inmesi bekleniyor.

Son dakika | Malatya hava durumu tahminleri (MGM)

SİVAS BEYAZ ÖRTÜYE TESLİM

Yurdun büyük bir kesiminde etkili olan soğuk ve yağışlı hava Sivas'ta da etkisini hissettirmeye devam ediyor. Yapılan son dakika açıklamasına göre; Sivas'ta pazar gününden itibaren olmak üzere hafta boyunca kar yağışı yoğun bir şekilde görülecek.

Son dakika | Sivas 5 günlük hava durumu tahmini

TOKAT HAVA DURUMU 

MGM'den yapılan son dakika açıklamasına göre Tokat'ta pazartesinden itibaren yoğun kar yağışı etkili olacak. Sıcaklıkların ise -3 seviyelerine kadar inmesi bekleniyor.

Son dakika | Tokat 5 günlük hava durumu tahmini

KAYNAK: HABER7
YORUMLAR 13
 • Samii 4 yıl önce Şikayet Et
  İmamoglou bak hem meteoroloji hem de valilik uyarılarda bulunuyor. Sonra benim haberim yoktu biz uyarılmadık teranesi yemeyin. Ama mutlaka kendine birşeyler çıkaracaktır izleyip görün.
  Cevapla
 • Vatandaş 4 yıl önce Şikayet Et
  Yahu bereket geliyor alarm malarm vermeyin bir şükredelim .Allah cc bereket gönderiyor gazetelere bakıyorsun beyaz alarm yok kar çileye dönüştü bir bırakında rahat rahat yağsın şu kar
  Cevapla
 • AhmeT 4 yıl önce Şikayet Et
  İç Anadolu Kırıkkale'ye beklenen kar yağmaya başladı
  Cevapla
 • Uhfgfhg 4 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah yağar zaten burası konya hersene kar etkisini gosterir
  Cevapla
 • tarkan 4 yıl önce Şikayet Et
  bekleyin yağar belki
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD, BM, Hamas ve Fransa'dan son dakika İsrail duyurusu! Skandal Filistin kararı
Sivas'ta Yeniden Refah Partisi'nde ilçe başkanı ve 220 üye istifa etti!