Mardin'de husumetli aileler böyle barıştı!

Mardin'de, akraba olan 2 ailenin üyeleri arasında geçen yıl çıkan kavga sırasında 1 kişinin ölmesiyle başlayan husumet, Metina aşireti mensuplarının girişimiyle barışla sonuçlandı.

Mardin'de husumetli aileler böyle barıştı!
Mardin'de husumetli aileler böyle barıştı!
GİRİŞ 20.01.2020 11:25 GÜNCELLEME 20.01.2020 11:26
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Mazıdağı ilçesine bağlı kırsal Balpınar Mahallesi'nde akraba olan Kaya aileleri arasında geçen yıl yaşanan kavgada, kaçtığı sırada aracın çarpması sorucu Nurullah Kaya'nın (29) hayatını kaybetmesiyle, 2 aile arasında husumet başladı. Kaya aileleri arasındaki husumetin sona erdirilmesi için Metina aşireti mensuplarınca kurulan Metina Derneği üyeleri girişimde bulundu. Aşiret mensupları, Kaya ailelerinin ileri gelenleriyle yaptıkları görüşmenin ardından husumeti barışla noktaladı.

 

 

Kaya aileler için düzenlenen barış yemeğine Mazıdağı Kaymakamı Muhsin Duran Kalkan, Metina-Der Başkanı Aydın Pirinççioğlu, yönetim kurulu üyeleri Esat Güngürür, Abdülkadir Öz, kanaat önderleri Yaşar Akar, Mehmet Özçelik, Mehmet Vural, Aziz Okur, Şeyhmus Arslan ve husumetli iki ailenin üyeleri katıldı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan yemekte barış mesajları verilerek yapılan duanın ardından Kaya aileleri fertleri barıştırıldı.

 

 

ETİKETLER
Mardin
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • erol 2 yıl önce Şikayet Et
    Bölgede huzurun sağlanmasında kanaat önderi diye adlandırılan din alimlerinin, medrese hocalarının (seydaların) kıymeti iyi bilinmeli, devlet medreselerle ilgili çalışma yapmalı.
    Cevapla
  • TokatLee 2 yıl önce Şikayet Et
    Aşiretler doğu ve güneydoğuda emin olun devletten daha etkin ve yetkili... Var olan düzen emin olun devlet sayesinde değil aşiretler sayesinde ayakta duruyor...Bu kültürü ve geleneği inşAllah kaybetmezler....
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Ahmet Hakan bu defa kombo yaptı: İmamoğlu ve Selçuk Tepeli'yi kızdıracak sözler
Abdulkadir Selvi'den İmamoğlu'na üç önemli metro sorusu!