Sınavda 20 soru iptal oldu! İstanbul Üniversitesi'nden iddialara yanıt verdi

AUZEF 1-12 Ocak güz dönemi sınavlarında 20 sorunun hatalı çıkması sınavın iptal olacağı konusunu gündeme getirmişti. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, sınav sonuçları sonrasında soru iptallerine yönelik bir açıklama yayımladı.

Sınavda 20 soru iptal oldu! İstanbul Üniversitesi'nden iddialara yanıt verdi
Sınavda 20 soru iptal oldu! İstanbul Üniversitesi'nden iddialara yanıt verdi
GİRİŞ 21.01.2020 01:10 GÜNCELLEME 21.01.2020 01:58

İstanbul Üniversitesi bazı haber sitelerinde yer alan Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) 11-12 Ocak güz dönemi sınavlarına ilişkin 'Sınavda 20 soru iptal oldu' haberleriyle ilgili açıklama yaptı. 

 

 

Haberde bahsi geçen sayının tüm zamanların en düşük soru iptal sayısı ve oranı olduğuna dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Bazı basın yayın organlarında, 11-12 Ocak tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Bitirme (Final) sınavlarımızdaki soru iptallerine ilişkin çıkan haberler gerçekleri tamamen çarpıtmaktadır.

 

 

Buna göre, 48 programdaki 772 derste sorulan toplam 15.440 sorudan sadece 20 tanesi iptal olmuştur. Bu sayı, oran olarak % 0.13'e tekabül etmektedir. Bu sayı ve oran, tüm zamanların en düşük soru iptal sayısı ve oranıdır.''

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Şahin, resmi Twitter hesabı üzerinden konuyla ilgili açıklama yapmıştı. Şahin 20 adet sınav sorusunda hata tespit edildiğini, sınavlara giren öğrencilere 5 puan fazla verildiğini açıklamıştı.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
AK Partili İlçe başkanının kardeşine silahlı saldırı
PKK'nın kara kutusundan çarpıcı itiraflar ve 'teslim olun' çağrısı