Kırşehir CHP aile Belediyesi!

Anne ve baba tarafından akrabası olan 9 köylüsünü belediyenin çeşitli birimlerinde işe alan Ekicioğlu, kayınbiraderi Hamza Çam’ı da başkan yardımcısı yaptı. 29 kişiyi işten çıkaran başkanın, önümüzdeki günlerde 500 personelin daha iş akdini feshetme hazırlığında olduğu söyleniyor.

Kırşehir CHP aile Belediyesi!
Kırşehir CHP aile Belediyesi!
GİRİŞ 25.01.2020 06:23 GÜNCELLEME 25.01.2020 06:23
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Kırşehir Belediye Başkanı CHP’li Selahattin Ekicioğlu skandalarına bir yenisini daha ekledi. 31 Mart’taki yerel seçimlerin ardından Kırşehir Belediyesi, AK Parti’den CHP’li Selahattin Ekicioğlu yönetimine geçti. 10 aylık süre içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu’na olan 7 milyon 300 bin TL’lik borcunu ödemediği için belediyeyi icraya sürükleyen CHP’li Ekicioğlu, şimdi de akraba atamalarıyla gündeme geldi.

29 KİŞİYİ İŞTEN ATTI

Hiçbir şekilde işçi kıyımı yapılmayacağına dair söz veren CHP’li Ekicioğlu, 1 Ocak itibariyle belediyenin çeşitli birimlerinde çalışan 29 sözleşmeli personelin sözleşmesi yenilenmeyerek işlerine son verdi. Bir taraftan işçi kıyımı yapılırken diğer taraftan işe alım yapıldığı öğrenildi. İşe alınan kişilerin ise Ekicioğlu ile olan yakınlığı dikkat çekti.

YARDIMCILIĞA KAYINBİRADER

Ekicioğlu’nun işe aldığı personelin 9’unun köylüsü, birinin ise eşinin kardeşi olduğunu iddia edildi. Çeşitli birimlerde görevlendirilen 9 işçinin Ekicioğlu tarafından işe alındığı kaydedildi. Alınan personelin CHP’li Başkan Ekicioğlu’nun anne ve baba tarafından yakın akrabası ve köylüsü olduğu öğrenildi. Bunun yanı sıra Ekicioğlu, birkaç gün önce Kırşehir Belediye Başkan Yardımcılığı görevine eşinin kardeşi Hamza Çam’ı getirdi. Ekicioğlu tarafından işe alınan Çam’ın göreve başladığı iddia edildi.

İŞTE İŞE BAŞLAYANLAR

CHP’li Selahattin Ekicioğlu tarafından Kırşehir Belediyesi bünyesinde işe başladığı iddia edilen işçilerin Fatih Ekici, Erkan Arslan, Anıl Ekici, Ali Ekici, Ferat Ekici, Erdal Kılıç, Ergün Akkuş, Oğuzhan Ekicioğlu ve Salih Ekici olduğu belirtildi. Kırşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü ise köylü ve akrabalarının işe alnmadığını iddia etti.

500 İŞÇİYİ KOVACAK

AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Kırşehir Belediyesi’nde bin 200’e yakın personelin çalıştığı söylendi. İşten çıkartılan 29 personelin yanısıra CHP’li yönetimin yeni bir hazırlık içine girdiği belirtildi. En az 500 personelin daha iş akdinin feshedilerek CHP’li yönetim tarafından işten çıkarılacağının öğrenildiği bilgisi paylaşıldı.

Yeni Şafak

YAZDIR
YORUMLAR 23
 • aha 5 ay önce Şikayet Et
  Chp=Yecüc mecüc kabilesi.
  Cevapla
 • Komanci 5 ay önce Şikayet Et
  Kardeşim madem böyle olaylar var şehirdeki bilboord lari kiralayıp halka yazın yeni başkan kayincosunu ise aldı yeni vaskan sekiz aydır SGK ücretlerini ödemedi diye yazıp halkı bilgilendirin aktif olun biraz böyle kısa haberle. Kaç kişiye ulaşabilirsiniz ki sessiz kalıp ekmekleine yağ sürmeyin aktif olun aktif
  Cevapla
 • Herne 68 5 ay önce Şikayet Et
  Artik kirsehirden alisveris yok chp kazaniyo belediye Mhp veya akpartiye gecmeden is yapmam artik kirsehirde. Direksiyonu kir aksaray Daha milliyetcidir arkadaslar
  Cevapla
 • Yakub 5 ay önce Şikayet Et
  Belediye başkanı ve vali artık bir olmalı. Seçilen siyasi parti içerisinden atama yapıla bilinir. Belediye çalışanları daha fazla güvenceye alınmalı
  Cevapla
 • Murat akın 5 ay önce Şikayet Et
  Yesin kardeş yesin sülalece yesinler helali hoş olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Defalarca araçla ezdiler! (12 Temmuz Bi Acayip Haberler)
Markalar faizleri düşürdü, ödemeler ertelendi