Yüsra bebeği kurtaran itfaiyeci gözleri dolarak anlattı: Babası bir kahraman

Elazığ'da 24 saat sonra enkaz altından çıkarılan Yüsra bebeği kurtaran ekipte yer alan itfaiyeci, o anları gözleri dolarak anlattı. Yüsra'nın babasının ailesine kalkan olduğunu anlatan itfaiye eri, "Yüsra'nın babası bir kahraman" dedi.

GİRİŞ 26.01.2020 14:50 GÜNCELLEME 26.01.2020 15:09
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Elazığ'da 6,8'lik depremde enkaz altında kalan 2,5 yaşındaki Yüsra ile annesi 4 saat arayla sağ olarak kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan anne-kız tedavi altına alındı. Yüsra'nın kardeşi ile babası ise kurtarılamadı. 

 

 

Yüsra ve annesini kurtaran ekipte bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekibinden Ali Güneş, kurtarılma anlarını anlattı. Kahraman itfaiyeci şu ifadeleri kullandı:

İlk annesinin sesini duyduğumuzda, 3 alt kata inmiştik...Yüsra'nın ilk sesini duyduğumuzda anne diye ağlıyordu. Bütün ekip elinden geleni yaptı. Yüsra ve annesini sağ salim yukarı çıkarttık. Yukarı çıkardığımızda Yüsra bebek bir ara çok panikti. Ağlıyordu, Eli yüzü toprak içindeydi. Elini tutum, Yüsra beni dinle "benim de senin gibi kızım var dedim, onunla beraber oyun oynuyoruz. Sen de annenle beraber oyun oynayacaksın dedim." Bir anda sesini kesti 'annemi istiyorum ' dedi.

 

BABASI KALKAN OLMUŞ

Yüsra'nın hemen üstünde annesi vardı. Annesinin hemen üstünde babası vardı. Babasının öldüğü bilgisini edindik. Bu tarz durumlarda genelde hep beraber toplu bir kaçış olur. Bu toplu kaçış esnasında evde bazen anne bazen baba,bazen de kardeş lider rolü üstlenir. Burada lider rolünü baba üstlenmiş onu görüyoruz. Baba annesinin ve çocuklarının üzerindeydi. dedi.

YÜSRA'NIN BABASI BİR KAHRAMANDI

O anı anlatırken gözleri dolan itfaiyeci "Bazen biz burada bazı malzemelerle bir şeyler yapıyoruz. Oradaki baba da bir kahramandı. Bir kalkan vazifesi görmüş. onların hayatta kalmasına vesile olmuş. Bu bir kahramanlıktır. Yüsra'nın babasını unutmayacağım. " dedi.

ETİKETLER
Arama Kurtarma
YAZDIR
YORUMLAR 31
 • Gemlikli 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah, rahmetiyle muamele etsin, biz senin mübarek şehadetine şahidiz kardeşim, Allah mübarek eylesin..
  Cevapla
 • duyarlı vatandaş 2 yıl önce Şikayet Et
  şimdi ne tedbir almamız lazım onu iyice düşünmek gerek istanbul da 7,5 şiddetinde deprem olacak göz göre göre kimse ölmesin binaların acil kontrol edilip ya yıkılması yada güçlendirilmesi lazım hep derim deprem öldürmez çürük yapılar öldürür japonya da 9 şiddetinde deprem olur 3-5 kişi ölür. orada ki deprem ALLAH muhafaza burada olsa inanın milyonlarca insan ölebilir . lütfen dikkat edelim.
  Cevapla
 • gökhan ay 2 yıl önce Şikayet Et
  İnşallah şehit oldular.
  Cevapla
 • FİKRET 2 yıl önce Şikayet Et
  Gerçekten babaymış
  Cevapla
 • Mutmain insan 2 yıl önce Şikayet Et
  Bir şehidin hikayesi..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'den yeni dolar hamlesi! Bakanlık ve TCMB harekete geçti
Bir ülke daha eklendi! İşte Türkiye'den vize istemeyen ülkeler...