Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika vize açıklaması

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayirli mevkidaşıyla ortak açıklama yaptı. Erdoğan, Cezayirli 15 yaşından küçük ve 65 yaşından büyük vatandaşlar için vizelerin kaldırıldığını açıkladı.

GİRİŞ 26.01.2020 16:54 GÜNCELLEME 26.01.2020 17:39
Bu Habere 45 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayirli mevkidaşı Tebbun ile ortak açıklama yaptı. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 

"Aziz kardeşim Cumhurbaşkanı Tebbun'u Türkiye'ye davet ettim.

Cezayir'le ortak ticaret hacmimizi 5 milyar dolara çıkarmayı istişare ettik. Cezayir'deki yatırımlarımızın tutarı 3,5 milyar doları bulmuştur. Bu, girişimcilerimizin Cezayir'e olan güveninin ifadesidir.

Cezayirli kardeşlerimizin Türkiye'ye seyahatlerini kolaylaştırıyoruz. 15 yaşından küçük ve 65 yaşından büyük Cezayir vatandaşlarına vizeyi ahiren kaldırdık.

Parlamentolarımız arasında karşılıklı ziyaret ve temaslarımızın sıklaştırılmasının faydalı olacağını da değerlendiriyoruz.

Libya'da ateşkesin kalıcı olarak tesisi için hem bölge ülkeleriyle hem uluslararası aktörlerle yoğun temaslarda bulunuyoruz. Libya'da akan kanın durması için mücadele etmeyi sürdüreceğiz.

Libya krizinin bu kadar derinleşmesinde başta Avrupalı ülkeler olmak üzere sergilenen ikircikli tavrın çok büyük bir payı vardır. Geldiğimiz aşamada Berlin'de alınan kararların takibi ve sahaya uygulamaya geçilmesi önem taşıyor. Türkiye olarak, elimizdeki tüm imkanlarla Libyalı kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz."

TEBBUN'DAN TAZİYE MESAJI

Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun'un açıklamaları ise şöyle:

"Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanı'na çok teşekkür ediyorum. Davetimize icabet ederek ikinci ülkesi Cezayir'e gelmiş bulunmaktalar. 

Kendi adıma ve Cezayir halkı adına Türkiye'de vuku bulan elim deprem neticesinde ve bunun sonucunda da 30'dan fazla vatandaşın hayatını kaybetmesinden dolayı Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.

Türkiye'nin şanına yakışır bir büyükelçilik için bizden satın alma talebini de onayladım. Yine kardeş Türkiye'nin Cezayir'de kültür merkezi açması ve Cezayir'in de Türkiye'de kültür merkezi açma konusunda anlaşmaya vardık."

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
BERLİN KONFERANSI
YAZDIR
YORUMLAR 45
 • cansın 5 ay önce Şikayet Et
  biz ankaradan ötesine bile tatile gidemiyok
  Cevapla
 • Vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  İnkarcılar ne kadar istemeseler de, Allah nurunu, dinini tamamlayacaktır.
  Cevapla
 • 5 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar neyin kafasını yaşıyorsun millet turist olarak gelecek sizin evinize yatıya değil ekonomiye döviz girdisi çarkları çevirir niye rahatsizsiniz hukumet çalışıyor oturmuyor kapı kapı dolaşıp ülkesi için çalıyor bu kadar dusman olmayın hükümete alistiniz tabi daha önce ki sefilliklere şimdi herseyiniz var oda batıyor size
  Cevapla
 • Abdülhamid Han 5 ay önce Şikayet Et
  Cebinde 1500 dolar/ haftalık ,parası olmayan gelmesin Türkiye'ye ,parasız Turisti ne yapacaz
  Cevapla
 • Murat 5 ay önce Şikayet Et
  Herkwz senin gibi degil dosdum
  Cevapla
 • gazi27 5 ay önce Şikayet Et
  onlar bizim kardeşimiz bence geç kalinmis bir uygulama ama gec olsun güç olmasin. Allah razi olsun sebep olandan
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Geçmişten günümüze en güçlü devletler
Erdoğan talimat vermişti! Yarı fiyatına çiftçilere verilecek