Niğde’den deprem bölgesine 8 tır yardım

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in yaptığı çağrının ardından vatandaşların getirdiği yardım malzemeleri, 8 tır ile depremzedelere gönderildi.

Niğde’den deprem bölgesine 8 tır yardım
Niğde’den deprem bölgesine 8 tır yardım
GİRİŞ 26.01.2020 19:43 GÜNCELLEME 26.01.2020 19:43
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Belediye Başkanı Özdemir, yaptığı açıklamada, tüm vatandaşların depremzedeler için seferber olduğunu söyledi. Depremin hemen ardından yardım kampanyası başlattıklarını anlatan Özdemir, şunları söyledi:

Niğde halkı çok büyük bir hassasiyet ve duyarlılık gösterdi. 24 saat içinde 8 tır yardım toplandı. Küçük çocuklar dahi kumbaralarındaki paralarla marketten malzeme alıp getirdiler. Vatandaşlarımız orada neye ihtiyaç olduğuna inanıyorlarsa onları getirip bize teslim ettiler. Kışlık giysi ve gıda ihtiyaçlarını karşılayacak malzemeler var. İnşallah bir daha böyle bir deprem yaşamayız. Ama bu da hayatın bir gerçeği ve biz de belediyeler olarak gereken tedbirleri almak zorundayız. Biz de Niğde’de üstümüze düşeni fazlasıyla yapacağız. Acıları çok fazla yaşamamak adına belediyeler adına gerçekleştireceğiz. Depremden hemen sonra 82 milyon Türk milleti duyarlılığını gösterdi. Ben bir kez daha Türk milletinin bir ferdi olmaktan gurur duydum, yüreklerimiz tek yürek olarak attı. Birlik ve beraberlik içerisinden bu sıkıntıyı bu felaketi atlatıyoruz”

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
Elazığ Malatya
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • murat 5 ay önce Şikayet Et
    Allah razı olsun tüm yardım severlerden
    Cevapla
  • Ahmet 5 ay önce Şikayet Et
    Helal olsun Nığde'ye.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Libya'da sıcak gelişme! Ukrayna'dan alınan S-125'ler aktif edildi
Avrupa ülkesinden 2 günde 270 bin kişi için karantina kararı!