CHP'li vekil kongrede vatandaşı kovdu, ortalık karıştı

Çorum'da düzenlenen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) merkez ilçe kongresine katılan CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, tartışmaya girdiği bir partiliye "Dinle otur yerine. Dinleyip oturmuyorsa polis çağırıp çıkartın” diyerek tepki gösterdi. Köse’nin sözleri partililerin de tepkisine neden oldu.

CHP'li vekil kongrede vatandaşı kovdu, ortalık karıştı
CHP'li vekil kongrede vatandaşı kovdu, ortalık karıştı
GİRİŞ 27.01.2020 22:18 GÜNCELLEME 27.01.2020 22:18
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

CHP Merkez İlçe Kongresi, Devlet Tiyatro Salonu’nda dün gerçekleştirildi. CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi’nin başkanlığında, kongreye, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, parti yönetimi ve üyeler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede açılış konuşmasını yapan CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi'nin ardından CHP Çorum Milletvekili Av. Tufan Köse de partililere hitap etti.

 

 

KÖSE: KONUŞTUN DİNLEDİK, DİNLE ARTIK

Milletvekili Köse'nin konuşması sırasında salonda bulunan partili İ.T., ayağa kalkarak eleştiride bulundu. Partilinin eleştirisi üzerine Milletvekili Köse ise “Haklısın” yanıtını verdi. Partilinin konuşmasını sürdürmesi üzerine Milletvekili Köse, "Konuştun dinledik. Dinle artık. Otur yerine. Dinleyip oturmuyorsa polis çağırıp çıkartın” diyerek tepki gösterdi.

 

 

Bunun üzerine salonda gergin anlar yaşanırken, milletvekili Köse’ye tepki gösteren başka bir partilinin, “Sen bir milletvekili olarak vatandaşa polis çağırın, çıkarttırın diyemezsin” sözleri salondan büyük alkış aldı.

Yaşanan gerginlik devam edince, CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi mikrofonu eline alarak araya girdi. Hakverdi, “Burada olanların parti disiplinine ve ahlakına uyması şart. Oturduğunuz yerden söz atamazsınız. Hele de bir bölge milletvekiline söz atamazsınız. Müsaade edin oturduğunuz yerden bağırıp durmayın. Kürsüde söz hakkı verdik. Gelirsiniz, eleştirirsiniz, oturursunuz. Oturduğunuz yerden laf atamazsınız. Kimse kimseyi atmadı. Attırmıyorum da. Parti disiplini gereği buna uyacaksınız" dedi.

Hakverdi’nin sözleri üzerine kongredeki gerginlik yatıştırıldı.

Konuşmasına devam eden CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, kongrenin huzurunun bozulduğunu söyleyerek, "Buradaki kongrenin selameti bozuluyor. Dinlemek isteyen arkadaşlar dinleyemiyorlar. Yani o arkadaş hala burada kalacak mı? Bunu mu diyorsunuz?” ifadelerinde bulundu. Bunun üzerine salondaki partililer topluca 'evet' diye seslendi. Kongrede yaşanan tartışma sona erdi.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • şems 1 yıl önce Şikayet Et
  Tiyatro salonunda tiyatro oynanmış. çok değil. Bunlar nasıl insanlar anlayamıyorum.
  Cevapla
 • Ugr 1 yıl önce Şikayet Et
  Klasik chp despotluğu
  Cevapla
 • berk 1 yıl önce Şikayet Et
  vay demokrasinizi seviyim
  Cevapla
 • adda 1 yıl önce Şikayet Et
  Diktatörlük görmek isteyen chp ye baksın işte chp bu....
  Cevapla
 • Ali ihsan 61 Ts 1967 1 yıl önce Şikayet Et
  CHP Hayata Hükümet olmayi istemez herzaman muhalefeti terci eti etmeye devam ediyor Nokta
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kabine toplanıyor! Gündemde hangi konular var?
3 yıl sonra ülkeye döndü! Çılgın kutlama!