TBMM Başkanı Şentop'tan Yunan vekile müthiş cevap

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu'nda Yunanistanlı milletvekilinin hem haddini aşarak, hem de uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayarak ırkçı bir tavırla Türk Bayrağ'ına yönelik sergilediği saygısızlığı kınıyor ve ilgili vekile gereken cezanın verilmesini bekliyoruz" dedi.

TBMM Başkanı Şentop'tan Yunan vekile müthiş cevap
TBMM Başkanı Şentop'tan Yunan vekile müthiş cevap
GİRİŞ 30.01.2020 19:42 GÜNCELLEME 30.01.2020 19:42
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Avrupa Parlamentosu'nda Yunan milletvekili Ioannis Lagos'ın Yunan Adaları'ndaki göçmenlerin durumuna ilişkin oturumda, Türk Bayrağı'nı yırtmasına tepki gösterdi. Şentop, Twitter hesabından "Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’nda Yunanistanlı milletvekilinin hem haddini aşarak hem de uluslararası hukuk kurallarını hiçe sayarak, ırkçı bir tavırla Türk Bayrağı'na yönelik sergilediği saygısızlığı kınıyor ve ilgili vekile gereken cezanın verilmesini bekliyoruz" paylaşımında bulundu.

Şentop ayrıca, şair Arif Nihat Asya'nın 'Bayrak' şiirinin, "Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim: Yer yüzünde yer beğen! Nereye dikilmek istersen, söyle, seni oraya dikeyim!" kıtasını da paylaştı.

 

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 23
 • aksaray 7 ay önce Şikayet Et
  Şanlı bayrağım ; sen yüzünde yer beğen nereye dikilmek istersen seni oraya dikelim
  Cevapla
 • Batmanlı 7 ay önce Şikayet Et
  Bayrağıma Daha Önceden İndirmeye Çalışan Yunanlı Vurulma Ana http://video.haber7.com/video-galeri/128818-turk-bayragini-indirmeye-calisan-rumun-vurulma-ani
  Cevapla
 • cayman 7 ay önce Şikayet Et
  Oniki Adalara Dikilsin Şanlı Bayrağımız.
  Cevapla
 • Diyarbakır 7 ay önce Şikayet Et
  Hepi topu 5 milyonsunuz havaniz kime gidin kumda oynayın dua edin dengimiz değilsiniz ne çirkef bı ülke bu Yunanistan tam sopalik yeminle
  Cevapla
 • Osmanlı 7 ay önce Şikayet Et
  Biz bayrağımızı bir Yunan ın cebinde dahi taşıtırız
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
İşte dünyanın en çok altın üreten ülkeleri!